Księżniczka Charlotte idzie do pierwszej klasy. Czego będzie się uczyć za 90 tysięcy złotych rocznie?

Wakacje kończą się nie tylko w Polsce, ale również w Wielkiej Brytanii. Książę George i księżniczka Charlotte szykują się do pierwszego dnia szkoły. Dla księżniczki będzie to wyjątkowy moment, bo idzie do pierwszej klasy.

Książę George i księżniczka Charlotte kończą wakacje i ruszają do szkoły. Dla chłopca to nic nowego, bowiem swój debiut zaliczył rok temu. Co innego mała Charlotte. Dla niej będzie to spore przeżycie,  dziewczynka idzie do pierwszej klasy szkoły podstawowej.

Księżniczka Charlotte idzie do szkoły

5 września księżniczka Charlotte i książę George rozpoczną naukę w szkole Thomas's Battersea. Książę George zna to miejsce bardzo dobrze, bowiem uczy się w elitarnej placówce już od roku. Księżniczka  we wrześniu pójdzie do pierwszej klasy i podobno "nie może się doczekać, żeby razem z bratem być już w szkole dla starszaków".

Czego będzie się uczyła księżniczka?

W pierwszym roku nauki w szkole, która znajduje się na pierwszych miejscach rankingów szkół podstawowych w Wielkiej Brytanii, czterolatki uczą się języka francuskiego, podstaw liczenia, sztuki, muzyki, aktorstwa i baletu. Charlotte będzie dużo rysować i słuchać czytanych historii. Razem z dziećmi będzie uczyć się, jak rozwiązywać problemy, jak być bezpiecznym, jak czerpać radość z życia i jak wyglądają dobre relacje między ludźmi.

Dzieci w klasie Charlotte będą miały jedną nauczycielkę. Sporo czasu będą spędzać na dworze i będą uczyły się ekologii.

Jak czytamy na stronie internetowej szkoły, dewizą i hasłem, które jest najważniejsze dla wszystkich pracowników i uczniów, jest:

Bądź dobry.

A ile kosztuje kształcenie w szkole dla elit?

Szkoła księcia George'a i księżniczki Charlotte

Mimo że książę George i księżniczka Charlotte będą chodzić do tej samej szkoły, opłaty są zróżnicowane. Cały rok nauki księcia kosztował księżną Kate i księcia Williama (czy raczej brytyjskich podatników) "zaledwie" 19 287 funtów (93 tysiące złotych). Księżniczka Charlotte ze względu na to, że jest już drugim dzieckiem posłanym do tej szkoły, będzie musiała zapłacić odrobinę mniej: 18 915 funtów (91 tysięcy złotych). Dodajmy tylko, że jest to czesne podstawowe, bez zajęć dodatkowych.

Szkoła jest koedukacyjna, zaś dzieci mają obowiązek nosić mundurki. Składają się one z granatowej marynarki i bluzki z dekoltem w serek z herbem szkoły na piersi.

Dzieci mają na miejscu stołówkę, która nie będzie serwowała "zwykłych" dań. Jedzenie ma być smaczne i zdrowe. Menu zmienia się w zależności od pory roku. Dzieci dostaną najwyższej jakości produkty przetworzone w najzdrowszy możliwy sposób. Co ciekawe, niektóre kulinarne portale porównują stołówkę do "restauracji z gwiazdkami Michelin" jeśli chodzi o jakość jedzeniq w szkołach w Wielkiej Brytanii.

Zobacz wideo

MW

Więcej o:
Komentarze (43)
Księżniczka Charlotte idzie do pierwszej klasy. Czego będzie się uczyć w szkole za 90 tysięcy złotych rocznie?
Zaloguj się
 • Gość: asha

  Oceniono 35 razy 19

  A polskie dzieci idą do szkoły w wieku 7 lat, bo są wg rządzących i wielu rodziców za głupie, aby rozpocząć naukę w szkole rok wcześniej.

 • Gość: Gosv

  Oceniono 17 razy 7

  I niech mi ktos powie ze swiat nie zwariował, jakie szanse w zyciu zawodowym ma dziecko zwykłego kowalskiego

 • Gość: ghhhh

  Oceniono 19 razy 7

  ładne te dzieciaki

 • Gość: gościówka

  Oceniono 4 razy 4

  Nie idzie do pierwszej klasy, tylko do Reception

 • Gość: mika

  Oceniono 6 razy 2

  Poza francuskim i czesnym to ta szkoła dużo się nie różni od szkoły mojego syna ;)

 • Gość: jasio

  Oceniono 1 raz 1

  Prababka w ogóle do szkoły nie chodziła i jaka karierę zrobiła I komu to przeszkadzało

 • Gość: beti beti

  Oceniono 5 razy -1

  Pomóżmy- ZWIERZETA PODHALA.pI

 • Gość: Gosc

  Oceniono 26 razy -4

  Dziewczynkę mam nadzieję ktoś nauczy dobrych manier, bo tego rodzice nie potrafią, uważają, że wytykanie języka jest takie urocze, nie, nie jest

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX