Wiceszef MSWiA: Piotr Woźniak-Starak prawdopodobnie odnaleziony. Potwierdziły się najgorsze obawy

Wiceszef MSWiA w czwartek rano ogłosił, że prawdopodobnie odnaleziono ciało Piotra Woźniaka-Staraka.

Piotr Woźniak-Starak z soboty na niedzielę (17-18 sierpnia) był uczestnikiem wypadku na jeziorze Kisajno niedaleko Giżycka. Mężczyzna wypadł z motorówki podczas manewru skrętu. Towarzyszyła mu 27-letnia kobieta, która własnymi siłami dopłynęła do brzegu (zobacz: Kim jest kobieta, która płynęła z Piotrem Woźniakiem-Starakiem?). Od niedzieli producent filmowy był poszukiwany. W czwartek około godziny 9:00 Wiceszef MSWiA poinformował, że prawdopodobnie znaleziono ciało Woźniaka-Staraka.

Wiceszef MSWiA: Piotr Woźniak-Starak odnaleziony

W czwartek rano Wiceszef MSWiA, Jarosław Zieliński napisał na Twitterze, że znaleziono ciało. Prawdopodobnie jest to Piotr Woźniak-Starak.

Potwierdziły się najgorsze obawy. Wszystko wskazuje na to, że ciało Piotra Woźniaka-Staraka zostało odnalezione. Wyrazy współczucia Rodzinie i Najbliższym.

Akcja poszukiwawcza rozpoczęła się w niedzielę. Brali w niej udział policyjni wodniacy z Giżycka i Węgorzewa, ratownicy MOPR-u z Giżycka, funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej w Giżycku oraz ratownicy z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z Gdyni. Do środy uczestniczyły też zarówno służby lądowe, jak i powietrzne. Jednak po tym, jak znaleziono w śrubie motorówki ludzkie włosy, zdecydowano, że poszukiwania będą prowadzone jedynie w wodzie i zrezygnowano z przeczesywania lądu.

Piotr Woźniak-Starak i Agnieszka Woźniak-Starak

Piotr Woźniak-Starak był odnoszącym sukcesy producentem filmowym. Współpracował m.in. przy takich produkcjach jak "Bogowie" czy "Sztuka kochania". Jego rodzice są jednymi z najbogatszych Polaków. Ich majątek szacuje się na ok. 6 miliardów złotych. Od 2016 roku był żonaty z dziennikarką Agnieszką Woźniak-Starak. Para nie doczekała się dzieci.

Zobacz: Agnieszka wyznała kiedyś: Nie wyobrażam sobie bez niego życia. O Piotrze Woźniaku-Staraku ciepło mówiła Boczarska, a nawet jego była dziewczyna

Kim jest Piotr Woźniak-Starak?

Zobacz wideo

AW, KB