[TYLKO U NAS] Magda Gessler miała rozdawać dzieciom lody o smaku alkoholu. Spekulowano, że naruszyła prawo. Odpowiada: Afera jest bezpodstawna

Magda Gessler stworzyła nową markę lodów, a w ofercie znalazły się desery o smaku alkoholu. W mediach wybuchła afera, że spożywają je dzieci. Mamy komentarz gwiazdy.
Zobacz wideo

Magda Gessler niedawno znów wywołała poruszenie w mediach, ale tym razem zupełnie przez przypadek. Restauratorka wypuściła na rynek autorską markę lodów "Ice Queen Magda Gessler". 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka gwiazda zorganizowała ogromną promocję, na której serwowała swoje nowe przysmaki. W mediach szybko wybuchło poruszenie, ponieważ wśród wielu rodzajów słodkich deserów znalazły się takie o smaku Prosecco oraz Campari, czyli popularnych alkoholi.

Afera wokół lodów Magdy Gessler

W internecie od razu pojawiły się doniesienia, że lody Magdy Gessler "naruszają ustawę o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi". Głos w sprawie zabrała również Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Katarzyna Łukomska, pełniąca obowiązki dyrektora PARPA, w rozmowie z "Faktem" powiedziała:

Wprowadzanie smaku alkoholu do diety dzieci, jeszcze poprzez podawanie pozytywnie im kojarzących się lodów, to przygotowanie gruntu pod sięganie po alkohol w przyszłości.

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy Magdę Gessler. Restauratorka wyjaśniła, że jej zdaniem sytuacja jest podsycana przez prasę, a afera wybuchła zupełnie bezpodstawnie. Przy okazji uspokoiła wszystkich, że nad jej lodami pracuje sztab ludzi, który dba o wysoką jakość produktów.

Nie ma w tym nic kontrowersyjnego. Lody nie zawierają alkoholu. Są gotowane wcześniej, tak jak każda inna potrawa z dodatkiem alkoholu, który po obróbce całkowicie wyparowuje. Mamy bardzo odpowiedzialny i profesjonalny zespół i wszystko jest dokładnie dopracowywane, przygotowywane i sprawdzane. Afera, którą podsyca prasa, jest całkowicie bezpodstawna i liczę, że nikt w nią nie uwierzył. A lody są przepyszne. Polecam spróbować - powiedziała Magda Gessler w rozmowie z Plotkiem.

Co więcej, na profilu gwiazdy na Facebooku pojawiło się oficjalne oświadczenie stworzone przez prawnika. Zapewnia się w nim, że marka "Ice Queen Magda Gessler" nie zamierza promować sprzedaży alkoholu wśród niepełnoletnich.

Magda GesslerMagda Gessler screen Facebook.com/magdagessler.official

Mamy nadzieję, że komentarz Magdy Gessler rozwieje wszystkie wątpliwości dotyczące jej lodów.

Justyna Piąsta