Żenujący materiał TVP o Borysie Szycu. Aktor skrytykował Klepacką, a stacja wypomniała mu alkoholizm, z którym walczy od lat

TVP w "Wiadomościach" wyemitowała materiał poświęcony awanturze, do jakiej doszło pomiędzy Zofią Klepacką a Kingą Rusin. Nie oszczędzono w nim osób, które skrytykowały zachowanie byłej mistrzyni świata w windsurfingu.
Zobacz wideo

W niedzielę pod jednym z warszawskich lokali wyborczych Kinga Rusin i Zofia Klepacka przypadkowo wpadły na siebie. Doszło między nimi do ostrej wymiany zdań, gdyż dziennikarka nie ukrywała swojego oburzenia poglądami sportsmenki, która otwarcie skrytykowała wprowadzenie karty LGBT w Warszawie przez prezydenta Rafała Trzaskowskiego. Pisaliśmy o tym TUTAJ. TVP stanęła w obronie mistrzyni i wyemitowała materiał w "Wiadomościach", w którym głównie skupiła się na prowadzącej "Dzień Dobry TVN" i na Borysie Szycu, który ją publicznie broni.

TVP stanęła w obronie Zofii Klepackiej

W poniedziałek w "Wiadomościach" wypomniano jej wszystkie wpadki, jakie zaliczyła na antenie. Jednak znacznie mocniej uderzono w aktora. Przypomnijmy, że Szyc w komentarzu pod postem Rusin zwrócił się do Klepackiej ze słowami: "Jesteś żałosna dziewczynko. Oddaj te medale i nie noś orła bo przynosisz wstyd" (więcej o tym przeczytacie TUTAJ). Dziennikarze TVP wypomnieli mu chorobę alkoholową, z którą walczy od kilku lat oraz zachowanie na gali rozdania Oscarów. Choć "Zimna wojna" nie zdobyła nagrody, to aktora nie opuszczał dobry humor. Biegał za gwiazdami i robił na Instagramie relację z czerwonego dywanu.

Napisał to człowiek znany między innymi z mało eleganckiego zachowania, którym popisał się goszcząc w Hollywood czy alkoholowych ekscesów, których bez skrępowania dopuszczał się w miejscach publicznych. W przeszłości stracił też prawo jazdy za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu, teraz uznał, że ma prawo wskazywać i pouczać, kto przynosi Polsce wstyd - oceniono go w materiale.

Zobacz: Borys Szyc wyzywa internautów, którzy skrytykowali go za relację z Oscarów 2019. Jest ostro. "Malek pozdrawia cię, biedny, polski, zakompleksiony szczurku"

TVP skupiła się też na innych gwiazdach, które głośno wypowiedziały się negatywnie o wynikach do Parlamentu Europejskiego. Do Rusin i Szyca dołączyli m.in. Maciej Stuhr i Krystyna Janda. Dziennikarze uznali, że "dają oni wyraz swojej frustracji" i ich zdaniem, ci "celebryci brutalnie atakują Polaków, którzy mają inne od nich poglądy społeczne i polityczne". Sprawę skomentowali także na Twitterze TVP Info.

TVP znowu przekroczyła pewne granice - wyciąganie problemów osobistych osób publicznych jest nie na miejscu. Stacja konsekwentnie mocno broni swoich poglądów i w takich sytuacjach, jak ta z Kingą Rusin i Zofią Klepacką, staje się bezkompromisowa oraz bezwzględna. Przykre. 

AW

Więcej o: