Agnieszka Radwańska oficjalnie pożegnała się z tenisem. Jej benefis zaszczyciła plejada gwiazd. Obecna była ciężarna Jędrzejczak, ale też para prezydencka

Agnieszka Radwańska w zeszłym roku podjęła decyzję o zakończeniu sportowej kariery. Teraz gwiazdy oficjalnie pożegnały tenisistkę.
Zobacz wideo

W listopadzie Agnieszka Radwańska poinformowała, że z powodów zdrowotnych i gorszej kondycji kończy swoją sportową działalność. Dopiero teraz, 21 maja w Krakowie, odbył się jej benefis. Pojawiły się na nim największe gwiazdy sportu oraz show-biznesu, a oprócz nich także prezydent Andrzej Duda.

Agnieszka Radwańska - benefis

Wydarzenie "Gem, set, mecz" zostało zorganizowane w Tauron Arenie. Podczas niego Radwańska oficjalnie pożegnała się z fanami. Minister sportu i turystyki, Witold Bańka, podziękował jej za wszystkie lata kariery i za czystą grę, którą zawsze pokazywała na korcie. Swoją przemowę miał także prezydent, który wręczył jej przy okazji bukiet kwiatów.

To bardzo poruszający moment. Pamiętam taki mecz, gdy mała jeszcze Agnieszka wygrała finał juniorskiego turnieju Wimbledonu. Nie jestem znawcą tenisa, ale pomyślałem sobie, że to tylko juniorski sukces, to się zdarza, a jak przyjdzie czas gry w seniorach, to trzeba cudu, aby się wybić. Niedawno rozmawiałem z naszym znakomitym skoczkiem narciarskim Kamilem Stochem i on powiedział mi, że w światowej czołówce każdej dyscypliny o sukcesach decyduje przede wszystkim "głowa". To, z jakiego domu człowiek wyszedł, jak ukształtowała go rodzina. Nie byłoby tak wielkiego sukcesu, gdyby nie wsparcie rodziców, siostry Urszuli, męża Dawida Celta. Zrobiliście państwo wielką rzecz dla Polski. Agnieszka była dla Polski takim cudem. Weszła na szczyt w tak ważnej i ekskluzywnej dyscyplinie na świecie - mówił.

"Isi" w tym ważnym dniu towarzyszyli oczywiście najbliżsi, w tym siostra Urszula i mąż Dawid. Na scenie pojawiła się Maryla Rodowicz, która zagrała swoje przeboje. Oprócz nich zjawili się także m.in. Joanna Liszowska i Otylia Jędrzejczak, która spodziewa się drugiego dziecka.

Agnieszka Radwańska wyglądała jak prawdziwa gwiazda. Miała na sobie złotą sukienkę na ramiączkach sięgającą kostek. Do tego dobrała sandały na obcasie. Nie eksperymentowała za to z fryzurą i postawiła na delikatne rozpuszczone fale. My również dołączamy się do podziękowań i trzymamy kciuki za Agnieszkę. Jednak coś nam się wydaje, że jeszcze o niej usłyszymy.

AW