Strajk nauczycieli. Rubik, Mołek, Ostaszewska popierają protestujących. Największą uwagę zwraca jednak post Żebrowskiego

Trwa bezterminowy strajk nauczycieli. Protestujących wspiera wielu rodziców i uczniów, ale także osoby znane i popularne, m.in. Dawid Podsiadło, Anja Rubik, Maja Ostaszewska, Magda Mołek oraz Michał Żebrowski.

Po nieudanych rozmowach "ostatniej szansy" w niedzielę wieczór zapadła ostateczna decyzja o przystąpieniu nauczycieli do strajku. Według danych samorządów i związków zawodowych strajkuje 70-80 proc. szkół w Polsce.

Gwiazdy popierają strajk nauczycieli. Wśród wspierających m.in. Anja Rubik i Dawid Podsiadło

Jedną z pierwszych gwiazd, które wyraziły swoje poparcie dla strajku nauczycieli, była Anja Rubik, modelka oraz działaczka społeczna zajmująca się tematem edukacji seksualnej.

Z całego serca wspieram strajk nauczycieli! Jestem dumna z mojej siostry, która jest nauczycielką i wszystkich innych nauczycieli, którzy również 8 kwietnia zjednoczą się i zawalczą o swoją godność! Nauczycielki/Nauczyciele są odpowiedzialni za przyszłe pokolenia Naszego kraju, za kształcenie, wychowanie, bezpieczeństwo! To wstyd, że osoby tak ważne, z tak wielką odpowiedzialnością ledwo wiążą koniec z końcem! 

- napisała na Facebooku Anja Rubik.

O swoim poparciu dla strajku nauczycieli napisał także Dawid Podsiadło, podkreślając, że nauczyciel był dla niego zawsze superbohaterem.

To dzięki ludziom, których spotkałem w szkole w dużej mierze zawdzięczam swoją życiową drogę i jej kształt. Jak ktoś mnie dobrze zna, to wie, że dla mnie nauczyciel od zawsze był superbohaterem. Dlatego gdy pytają mnie, czy wspieram nauczycieli, to odpowiadam - całym sercem

- czytamy na stronie artysty na Facebooku. 

Protestujących nauczycieli poparła także Magda Mołek. Dziennikarka telewizji TVN opublikowała zdjęcie na Instagramie, na którym trzyma przypinkę z hasłem "Popieram nauczycieli". Magda Mołek napisała, że przygląda się środowisku nauczycieli jako mama drugoklasisty oraz krewna nauczycieli.

Popieram nauczycieli, bo (...) widzę, ile trzeba mieć miłości, pasji i cierpliwości, by nim być. Bo wiem, jaki wpływ miała na moje wybory moja nauczycielka z podstawówki, pani Jadwiga Kołodziejczyk, której mądrości i dalekowzroczności zawdzięczam swój rozwój. Bo to, kim będą nasze dzieci, zależy też od nich. W końcu też dlatego, że godność to jedna z najświętszych dla mnie wartości. A Oni, Nauczyciele, tak jak my wszyscy, pragną godnego życia

- napisała na Instagramie Magda Mołek. 

Michał Żebrowski poparł strajk nauczycieli, publikując zdjęcie, na którym widać jego, jego żonę oraz dzieci, pozujących z kartkami z napisami: "nie jesteśmy krowami" oraz "popieramy nauczycieli". 

Aktorka Maja Ostaszewska również poparła strajkujących nauczycieli, publikując zdjęcie, na którym trzyma kartkę z napisem "#popieram nauczycieli".

Popieram nauczycieli. Jako mama uczennicy i ucznia szkoły podstawowej całkowicie ich rozumiem i solidaryzuję się z nimi. Walczą nie tylko o swoją godność, lecz także o godną edukację naszych dzieci. (...) Uprawiają piękny, ale trudny, obarczony ogromną odpowiedzialnością zawód. Należy im się szacunek i godne traktowanie. Drodzy Nauczyciele, trzymajcie się!

- napisała Ostaszewska.

Strajk nauczycieli poparli także: Andrzej Chyra, Agata Młynarska, Sylwia Chutnik, Monika Mrozowska, Magdalena Cielecka, Marcin Korcz oraz Hanna Lis.

Więcej o:
Komentarze (108)
Strajk nauczycieli. Rubik, Podsiadło, Mołek. Gwiazdy i celebryci popierają protestujących
Zaloguj się
 • Gość: asik

  Oceniono 20 razy 14

  Prestiż zawodu jest raczej budowany przez ludzi wykonujących ten zawód....

 • Gość: Pytanie

  Oceniono 14 razy 8

  Dlaczego nie poszli do Tuska i nie zażądali bezpardonowo 1000 zeta na twarz i ani złotówki mniej? Czyżby ''wilcze oczy'' ich paraliżowały?

 • Gość: Basia

  Oceniono 12 razy 8

  Dałabym im tą podwyżkę i kazała pracować 40 godz.tygodniowo urlopu 26 dni w roku A nie około 100dni do tego zabrałabym 2 lata urlopu zdrowotnego płatnego 100%.

 • kemor234

  Oceniono 48 razy 8

  Wspieranie nauczycieli to WSPIERANIE POLSKI !!!
  TO ONI MAJĄ RACJĘ !!! PIS NIE MA ONI ARGUMENTÓW, ANI PIENIĘDZY ...
  ROZTRWONILI WSZYSTKO.

 • Gość: e

  Oceniono 43 razy 7

  Mam czasami wrażenie że niektórych głowa służy jako element dekoracyjny

 • Gość: ?

  Oceniono 6 razy 6

  co na to durna Chylińska? pani " nauczyciele FAK OFF"?

 • Gość: Byyyk

  Oceniono 7 razy 5

  Nam traeba KORCZAKÓW, A NIE sfrustrowanych chamow, niedopchniete dziewice, menopauzalne wydry, leni, zlosliwcow, chciwcow, mobberow, zboków i wszelkiej masci pozostałą chołotę, ktora chce się nazywać nauczycielami, wychowawcami. CZY RZĄD MÓGŁBY ZROBIĆ NAJPIERW SELEKCJĘ W TYM ZAWODZIE, CZY NIEKTORE KANALIE ZAŁAPIĄ SIE NA PODWYŻKI?
  Rodzice i uczniowie ŻĄDAJĄ BARDZO DOBRYCH NAUCZYCIELI!!!!!!!!!!!

 • Gość: absolwentka

  Oceniono 7 razy 5

  oni zawsze popra , nie wazne co wazne,ze przeciwko pis i jest modnie tam jak trze ba. Zero glebszej refleksji-tak jak z tymi dzikami! Pracuje w koropracji i szanse na podwyzke zerowe, bonusy z kosmosu nie do zdobyciq , jak pojde do szefa i powiem,ze chce 1000 to mi da wypowiedzenie i dziekuje za wspolprace. Podwyzki dla nauczycieli owszem ,ale zdroworozsadkowe. Zaraz bede strajki innych zwiazkow , bo jak nauczycielom dali to oni tez , chca. Podejrzewam,ze celebryci 500 plus pobieraja _ hashtag_hipokryzja

 • Gość: Opinio

  Oceniono 17 razy 5

  Mogą dostać więcej pod warunkiem większej ilości godzin pracy Nauczyciel to powołanie-jeżeli nie pasuje,mogą odejść i zmienić zawód! Tak jak kiedyś proponował nauczycielom Bednarz! ZNP jest BARDZO MAJĘTNYM ZWIĄZKIEM i czas to zmienić Szkoda ze Molek tez jest w tym lewactwo

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX