Strajk nauczycieli. Rubik, Mołek, Ostaszewska popierają protestujących. Największą uwagę zwraca jednak post Żebrowskiego

Trwa bezterminowy strajk nauczycieli. Protestujących wspiera wielu rodziców i uczniów, ale także osoby znane i popularne, m.in. Dawid Podsiadło, Anja Rubik, Maja Ostaszewska, Magda Mołek oraz Michał Żebrowski.
Zobacz wideo

Po nieudanych rozmowach "ostatniej szansy" w niedzielę wieczór zapadła ostateczna decyzja o przystąpieniu nauczycieli do strajku. Według danych samorządów i związków zawodowych strajkuje 70-80 proc. szkół w Polsce.

Gwiazdy popierają strajk nauczycieli. Wśród wspierających m.in. Anja Rubik i Dawid Podsiadło

Jedną z pierwszych gwiazd, które wyraziły swoje poparcie dla strajku nauczycieli, była Anja Rubik, modelka oraz działaczka społeczna zajmująca się tematem edukacji seksualnej.

Z całego serca wspieram strajk nauczycieli! Jestem dumna z mojej siostry, która jest nauczycielką i wszystkich innych nauczycieli, którzy również 8 kwietnia zjednoczą się i zawalczą o swoją godność! Nauczycielki/Nauczyciele są odpowiedzialni za przyszłe pokolenia Naszego kraju, za kształcenie, wychowanie, bezpieczeństwo! To wstyd, że osoby tak ważne, z tak wielką odpowiedzialnością ledwo wiążą koniec z końcem! 

- napisała na Facebooku Anja Rubik.

O swoim poparciu dla strajku nauczycieli napisał także Dawid Podsiadło, podkreślając, że nauczyciel był dla niego zawsze superbohaterem.

To dzięki ludziom, których spotkałem w szkole w dużej mierze zawdzięczam swoją życiową drogę i jej kształt. Jak ktoś mnie dobrze zna, to wie, że dla mnie nauczyciel od zawsze był superbohaterem. Dlatego gdy pytają mnie, czy wspieram nauczycieli, to odpowiadam - całym sercem

- czytamy na stronie artysty na Facebooku. 

Protestujących nauczycieli poparła także Magda Mołek. Dziennikarka telewizji TVN opublikowała zdjęcie na Instagramie, na którym trzyma przypinkę z hasłem "Popieram nauczycieli". Magda Mołek napisała, że przygląda się środowisku nauczycieli jako mama drugoklasisty oraz krewna nauczycieli.

Popieram nauczycieli, bo (...) widzę, ile trzeba mieć miłości, pasji i cierpliwości, by nim być. Bo wiem, jaki wpływ miała na moje wybory moja nauczycielka z podstawówki, pani Jadwiga Kołodziejczyk, której mądrości i dalekowzroczności zawdzięczam swój rozwój. Bo to, kim będą nasze dzieci, zależy też od nich. W końcu też dlatego, że godność to jedna z najświętszych dla mnie wartości. A Oni, Nauczyciele, tak jak my wszyscy, pragną godnego życia

- napisała na Instagramie Magda Mołek. 

 

Michał Żebrowski poparł strajk nauczycieli, publikując zdjęcie, na którym widać jego, jego żonę oraz dzieci, pozujących z kartkami z napisami: "nie jesteśmy krowami" oraz "popieramy nauczycieli". 

 

Aktorka Maja Ostaszewska również poparła strajkujących nauczycieli, publikując zdjęcie, na którym trzyma kartkę z napisem "#popieram nauczycieli".

Popieram nauczycieli. Jako mama uczennicy i ucznia szkoły podstawowej całkowicie ich rozumiem i solidaryzuję się z nimi. Walczą nie tylko o swoją godność, lecz także o godną edukację naszych dzieci. (...) Uprawiają piękny, ale trudny, obarczony ogromną odpowiedzialnością zawód. Należy im się szacunek i godne traktowanie. Drodzy Nauczyciele, trzymajcie się!

- napisała Ostaszewska.

 

Strajk nauczycieli poparli także: Andrzej Chyra, Agata Młynarska, Sylwia Chutnik, Monika Mrozowska, Magdalena Cielecka, Marcin Korcz oraz Hanna Lis.

 
 
 
 
 
 
Więcej o: