Edyta Górniak zaśpiewała na Fryderykach, bo była w "Agencie"? Widzowie są oburzeni wykluczeniem innych artystów

Fryderyki 2019 już za nami. Tegoroczne rozdanie nagród uważanych za najważniejsze w polskim przemyśle muzycznym wzbudziło jednak sporo emocji. Stacji TVN zarzuca się, że występ Edyty Górniak uniemożliwił pokazanie zwycięzców wszystkich kategorii.

Choć tegoroczna gala wręczenia Fryderyków już za nami, w sieci nie cichną emocje. Wszystko za sprawą występu Edyty Górniak, która zdaniem widzów niezasłużenie znalazła się wśród gwiazd mających zaszczyt zaśpiewania na katowickiej scenie. Dlaczego niezasłużenie? Otóż, rozchodzi się o fakt, iż w trakcie emisji rozdania Fryderyków przez stację TVN zabrakło czasu na pokazanie zwycięzców między innymi w kategorii hip-hop. A Górniak, która od kilku lat nie wydała własnej płyty, nie powinna zajmować wspomnianego czasu antenowego. 

Zobacz wideo

Głos w tej sprawie jako pierwsza zabrał serwis Codzienna Gazeta Muzyczna. Na ich Instagramie możemy przeczytać: 

Wczoraj w TVN podczas gali Fryderyków był czas na pokazanie występu Edyty Górniak. Zabrakło go niestety na pokazanie zwycięzców w kategorii hip-hop. Najwidoczniej osiemnaście numerów jeden na liście OLiS [red. Oficjalna Lista Sprzedaży] w 2018 roku nie zrobiło wrażenia na organizatorach gali.

ZOBACZ TEŻ: Fryderyki 2019. Co tam się działo! Reni Jusis porwała do tańca Kayah i Edytę Górniak. To był najzabawniejszy punkt ceremonii

Wpis ten polubiła Natalia Szroeder, czyli prywatnie dziewczyna rapera Quebonafide, która najwyraźniej zgadza się z tą właśnie opinią. Do tej kwestii odsniosła się na Instagramie Karolina Korwin-Piotrowska. Dziennikarka zauważa, że choć Edyta Górniak śpiewa ładnie, to jej albumu na wspomnianej liście OLiS już dawno nie było. Co więcej, Korwin-Piotrowska spekuluje, jakoby gwiazda otrzymała możliwość występu w trakcie wręczenia Fryderyków, tylko dlatego, że pojawiła się w najnowszej edycji programu "Agent-Gwiazdy"

Serio? Jeśli to prawda, a z tego, co czytam od wczoraj, tak było, to był to skandal. Edyta Górniak ładnie śpiewa, ale jej płyty na OLiS dawno już nie było. Dawno nie miała przeboju. Taka jest prawda, jak tu widać, niekoniecznie prawda mediów. Jak wiemy była za to w programie Agent. To daje wstęp na scenę? Kurczę, słabe. To przykre dla artystów z kategorii, która bez problemu wypełnia sale, sprzedaje na pniu koncerty i płyty, której publiczność jest dowodem na jej sukces.

Co na to widzowie? Ich opinie są dość rozbieżne. Jedni zauważają, że bez względu na wszystko występ Edyty Górniak był jednym z lepszych tego wieczoru. Inni natomiast w pełni zgadzają się ze zdaniem (między innymi) Korwin-Piotrowskiej i uważają, że zachowanie stacji było po prostu niesprawiedliwe w stosunku do innych artystów, którzy od lat sukcesywnie wydają swoje płyty, w przeciwieństwie do Górniak.  

Byłam zażenowana , poza wizją można się było dowiedzieć ze "Malinowa" Pani Celińskiej też wygrała, cudowna płyta bez chwili na aplauz widzów, brak szacunku do kategorii i artystów.
Prawda jest taka, że od czasów "To nie ja byłam Ewą", to ona (Edyta Górniak - red.) nic sensownego nie zrobiła.
Występ Górniak pozostawia niestety wiele do życzenia. Wokal już słabiutki chyba od ciągłego płaczu.

A jakie jest wasze zdanie na ten temat? 

DH 

Więcej o:
Komentarze (40)
Edyta Górniak zaśpiewała na Fryderykach, bo była w "Agencie"? Widzowie są oburzeni wykluczeniem innych artystów
Zaloguj się
 • Gość: niegość

  Oceniono 34 razy 28

  Dodajmy jeszcze, że Edyta zaśpiewała "When You Come Back To Me", kawałek napisany przez Anglików, nagrany w Anglii, wyprodukowany przez jej angielskich producentów na płytę zrobioną z myślą o podbiciu międzynarodowych rynków. A gala była poświęcona polskim twórcom polskiej muzyki. Rozumiem, gdyby to był jej najnowszy singiel, który chciała wypromować, ale to jest numer który ma 22 lata. Krótko mówiąc: napluła kolegom z branży w twarz.

 • Gość: h

  Oceniono 19 razy 17

  To piosenkarka bez repertuaru, zmarnowany talent. Żeby konsekwentnie budować karierę i wypracować własny styl, trzeba być nie tylko zdolnym, ale też inteligentnym. To dotyczy również Steczkowskiej.

 • Gość: A

  Oceniono 24 razy 16

  Nie przypuszczałam, że kiedykolwiek do tego dojdzie, ale zgadzam się z Korwin-Piotrowską.

 • Gość: księżna Kate

  Oceniono 24 razy 12

  Edyta to śpiewała ładnie, ale 20 lat temu. Teraz głównie wyje i męczy się przy mikrofonie, ale, że dobrze wygląda, to "uświetnia" te śmieszne imprezy...

 • Gość: Kaja

  Oceniono 15 razy 11

  Zgarnęła w Agencie 400 tys.za 2 odcinki. Co ona tam zaprezentowala ? Zrezygnowala jeszcze przed zakończeniem głosowania bo czuła że odpadnie i trzeba było zrobić to z przytupem. Tak naprawdę ten program ją przerósł .. Chyba są jakieś kryteria udziału w takim programie - sprawność fizyczna umiejętności itd.. Górniak totalnie nic nie potrafiła ..

 • Gość: Pazdziochowa

  Oceniono 14 razy 10

  Żenada na całego

 • Gość: Agat

  Oceniono 18 razy 10

  Jeszcze jej malo spiewa przeterminowane piosenki zenada

 • Gość: Nina

  Oceniono 13 razy 9

  Mają rację - Edyta leci na coverach od lat jaka z niej gwiazda .. Tak jej wmawiają że taka diwa ale chyba od siedmiu boleści

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX