Oscary 2019. Oto wszystkie nominowane piosenki w kategorii najlepsza piosenka [POSŁUCHAJ]

Oscary 2019 już lada moment, warto więc przypomnieć sobie, jakie piosenki zostały nominowane. Posłuchajcie ich przed galą i sami zdecydujcie, która jest najlepsza!

Dziś w nocy przyznane zostaną Oscary. Jedną z 24 kategorii jest najlepsza piosenka. W tym roku pięć utworów dostało szansę zdobycia tej najważniejszej filmowej statuetki. Posłuchajcie ich wszystkich i wyróbcie sobie własne zdanie, która z nich najbardziej zasługuje na Oscara w tym roku.

Oscary 2019 - Shallow - Narodziny Gwiazdy

Lady Gaga i Bradley Cooper wykonają Shallow w czasie 91. ceremonii wręczenia Oscarów, ale warto wysłuchać ich utworu, który najpewniej w tym roku zdobędzie statuetkę. "Shallow" to piosenka z filmu "Narodziny Gwiazdy", który również jest nominowany w jeszcze 7 kategoriach.

 

Oscary 2019 - All the Stars - Czarna Pantera

"All the Stars" to piosenka śpiewana przez dwójkę artystów: SZA i Kendricka Lamara. Tak samo jak "Shallow", jest regularnie puszczana przez stacje radiowe, zaś bukmacherzy oceniają jej szanse na Oscara całkiem wysoko. Ale nam coś się wydaje, że to jednak "Shallow" otrzyma statuetkę, zaś "All the Stars" będzie musiało zadowolić się tylko nominacją.

 

Oscary 2019 - I'll Fight - RBG

Piosenka "I'll Fight" z filmu o wybitnej prawniczce i sędzi Ruth Bader Ginsburg raczej nie ma szans na statuetkę w tym roku. Ale utwór przyjemny, zwłaszcza że wykonuje go Jennifer Hudson:

 

Oscary 2019 - The Place Where Lost Things Go - Mary Poppins powraca

W filmie o Mary Poppins utwór ten wykonywała Emily Blunt, wiadomo jednak, że to nie ona zaśpiewa "The Place Where Lost Things Go" w czasie gali rozdania Oscarów. Zastąpi ją tego wieczoru "tajemnicza gwiazda". Szanse na wygraną są minimalne, bo utwór ten nie należy raczej do Oscarowych faworytów.

 

Oscary 2019 - When a Cowboy Trades His Spurs For Wings - Ballada o Busterze Scruggsie

A oto jedyna piosenka country w tegorocznym wyścigu po Oscara. "Ballada o Busterze Scruggsie" do polskich kin nigdy nie trafiła, ale film braci Coen możecie obejrzeć na Netflixie.

 
Więcej o: