Fabijański prowadzi internetowy kurs aktorstwa. "Za dużo nie wiem, to może być zaje***cie ciekawie". Cena może Was zaskoczyć

Sebastian Fabijański wcielił się w rolę wykładowcy i naucza młodych adeptów aktorstwa. Szkolenia dostępne są jedynie online, a koszt takiego kursu jest dość zaskakujący.

Sebastian Fabijański nie ma na swoim koncie zbyt wielu spektakularnych ról. Zdaniem części krytyków, zaliczany jest do grona tych znaczniej mniej uzdolnionych aktorów młodego pokolenia. Warto w tym miejscu jednak wspomnieć, że na przestrzeni ostatnich lat udało mu się zdobyć kilka cennych nagród. Został między innymi uhonorowany statuetką za debiut w filmach "Jeziorak" i "Miasto 44" na 39. Festiwalu Filmowym w Gdyni. Co więcej, teraz okazuje się, że Fabijański został również dostrzeżony przez twórców pierwszej w Polsce Szkoły Artystycznej Online. Sebastian poprowadził własny kurs. Poznajcie szczegóły.

Zobacz wideo

Sebastian Fabijański w roli mentora. Poprowadził kurs aktorski

Dokładny opis internetowego kursu dostępny jest na oficjalnej stronie szkoły Sfilmowani. Co możemy się z niego dowiedzieć? Otóż, Sebastian w trakcie wykładów pełni rolę nauczyciela, który dostarczy uczestnikom zarówno wiedzę teoretyczną, jak i tę praktyczną. 

Badanie aktorstwa to ponad 3 godziny materiału wideo podzielonego na część teoretyczną i warsztatową. Razem z Sebastianem Fabijańskim będziecie mieli okazję pochylić się nad istotą aktorstwa i wziąć udział w intensywnej pracy na żywym materiale obserwując jak grupa młodych aktorów mierzy się pod jego okiem ze scenami - czytamy na stronie www.sfilmowanionline.com.

Kurs reklamuje w sieci oczywiście sam Fabijański. Na jego Facebooku możemy znaleźć klika wpisów, dotyczących tego, co aktor może zaoferować w trakcie wykładów swoim podopiecznym. 

Cześć, nazywam się Sebastian Fabijański. Nie mówię, co wiem, ale wiem, co mówię. A, że za dużo nie wiem, to może być zaje***cie ciekawie. Do zobaczenia - wyznaje.

Premiera kursu miała miejsce już 11 stycznia. Fragment z zajęć, prowadzonych przez Fabijańskiego, również znalazł się już w sieci. Sebastian obszernie tłumaczy, jak aspirujący aktor powinien przygotować się do swojej roli, by była ona w pełni autentyczna. Fabijański przekonuje również, że, aby dobrze wejść w daną rolę, należy współczuć postaci i okazać empatię.

Cały program internetowego kursu opiera się na cyklu 7 wykładów, a każdy z nich trwa natomiast około 35 minut. Istotną kwestią jest natomiast cena szkolenia. Okazuje się, że za dostęp do materiałów należy zapłacić 299 złotych. Czy kwota ta jest wysoka? Wydaje się, że nie, gdyż za fundamentalną wiedzę aktorską zazwyczaj należy zapłacić zdecydowanie więcej. Nie wiadomo również, jak film, dostępny jedynie w internecie, ma przełożyć się na praktyczne umiejętności aspirujących aktorów. Warto dodać, że między Fabijańskim a uczestnikami, którzy tak naprawdę siedzą przed ekranem monitora, nie dochodzi przecież do żadnej interakcji. Aspirujący aktor nie ma więc możliwości upewnić się, że dana wiedza jest przez niego poprawnie rozumiana, czy też po prostu zadać Sebastianowi jakiekolwiek pytanie. Czy zatem kwota 299 złotych jest więc w pełni adekwatna do umiejętności, których chce nauczyć swoich podopiecznych Fabijański? Wiele na to wskazuje.

O tym, czy kurs Fabijańskiego będzie cieszył się popularnością, z pewnością dowiemy się już wkrótce. Wróżycie Sebastianowi przyszłość w roli aktorskiego mentora? 

DH