Joanna Kulig w amerykańskim serialu. Jest zwiastun! "Wcieliłam się w mamę głównej bohaterki"

Joanna Kulig podbija Hollywood. Polska aktorka zagrała w nowym serialu Amazona pt. "Hanna". Produkcja niebawem ujrzy światło dzienne, a tymczasem do sieci wyciekł zwiastun.

Kariera Joanny Kulig nabiera rozpędu. Co chwilę docierają do nas radosne wieści dotyczące kolejnych sukcesów polskiej aktorki poza granicami naszego kraju. Niedawno Joasia otrzymała Europejską Nagrodę Filmową w kategorii "Najlepsza aktorka" za swoją fenomenalną rolę Zuli w "Zimnej Wojnie". To jednak nie koniec filmowych triumfów Kulig. Teraz okazuje się, że polska aktorka pojawi się w amerykańskim serialu Amazona pt. "Hanna", tym samym debiutując w międzynarodowej produkcji. 

Zobacz wideo

Joanna Kulig w serialu "Hanna"

Serial "Hanna" to telewizyjna wersja filmu Joe Wrighta z 2011 roku. Produkcja opowiada historię 16-letniej dziewczyny, która od dziecka była szkolona przez swojego ojca na zabójczynię. Nastolatka zostaje wysłana na misję do Europy, by walczyć z agentami amerykańskiego wywiadu. Zdjęcia do serialu powstawały w Budapeszcie, a scenariusz do produkcji napisał David Farr. W tytułowej roli na ekranie zobaczymy Esme Creed-Miles i to właśnie w postać jej matki wcieliła się Joanna Kulig. W produkcji pojawią się także Mireille Enos czy Joel Kinnaman. 

Wcieliłam się w mamę głównej bohaterki, Joannę. Gdy to usłyszałam, byłam zaskoczona. - Jak to, mam zagrać matkę? Okazało się, że w retrospekcjach. Moim partnerem był Joel Kinnaman. Mieliśmy skomplikowane sceny pościgów. Muszę przyznać, że bardzo mi się to podobało - wyznała Joanna Kulig w "Tele Tygodniu".

Premiera serialu "Hanna" zaplanowana jest na marzec 2019 roku. Jednak już teraz do sieci trafił oficjalny zwiastun produkcji Amazona. 

 

Tegoroczne Oscary zbliżają się wielkimi krokami, a wśród aktorek, które mogłyby powalczyć o statuetkę, wymieniana jest właśnie Joanna Kulig. Myślicie, że istnieje na to realna szansa? 

DH

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.