Eurowizja Junior 2019 odbędzie się w Polsce! Obstawiane są dwa miasta

Tegoroczną Eurowizję Junior wygrała polska reprezentantka Roksana Węgiel. TVP miało dzięki temu pierwszeństwo w zdobyciu tytułu gospodarza w kolejnym roku, jednak decyzja zależała od EBU.

Polska po raz pierwszy zorganizuje Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci. O tym, że to właśnie nasz kraj zostanie gospodarzem przyszłorocznej edycji mówiło się już po zwycięstwie Roksany Węgiel w finale konkursu w 2018 roku w Mińsku. Mieliśmy dzięki temu pierwszeństwo, jednak ostateczna decyzja zależała od Europejskiej Unii Nadawców. Teraz informacje tę potwierdził Jacek Kurski, prezes TVP.

Eurowizja Junior 2018 w Polsce

Mamy to! Telewizja Polska zorganizuje konkurs Eurowizji Junior 2019 - napisał w poniedziałkowe południe Kurski na Twitterze.
Jestem przekonany, że Eurowizja Junior w 2019 roku zostanie zapamiętana na lata - dodał.

Z równie dużym entuzjazmem w tej sprawie Jon Ola Sand, producent wykonawczy konkursu z ramienia EBU. 

Jesteśmy zachwyceni tym, że możemy ogłosić Polskę jako gospodarza najbliższego konkursu, a TVP jako oficjalnego nadawcę Eurowizji Junior 2019. (...) To zawsze ekscytujące, kiedy konkurs trafia do państwa, które debiutuje w roli gospodarza. Z niecierpliwością czekamy na wizję, jaką zaprezentuje Telewizja Polska przy organizacji tego wydarzenia - mówiła Jon Ola Sand przy okazji gratulując sukcesu Roksanie Węgiel.

Jeszcze nie wiadomo, gdzie dokładnie odbędzie się Eurowizja Junior 2019. W kuluarach spekuluje się, że konkurs będzie rozegrany w Warszawie lub w Krakowie.

Poniżej zwycięski utwór Roksany Węgiel z tegorocznej edycji Eurowizji:

 

MM

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata show-biznesu, zaobserwuj nas na Instagramie >>>>