Rysa na idealnym wizerunku Kwiatkowskiego? Były gitarzysta twierdzi, że idol nastolatek nie płacił pracownikom. Mamy odpowiedź managera

Kariera Dawida Kwiatkowskiego to jeden z największych fenomenów ostatnich lat. Gitarzysta współpracujący z "Kwiatem" oskarżył go o niepłacenie za pracę. Czy to pogrąży młodego wokalistę?

Zawrotna kariera Dawida Kwiatkowskiego rozpoczęła się zaledwie pięć lat temu. W tak krótkim czasie 22-latek z Gorzowa Wielkopolskiego zdążył wydać 5 pięć płyt, zagrać ponad pół tysiąca koncertów i wystąpić w programie "The Voice Kids". Te sukcesy przełożyły się na zarobki. Kwiatkowski jest obecnie zaliczany do grona najbogatszych polskich muzyków.

Dawid Kwiatkowski oskarżony o niepłacenie muzykom

Do tej pory idol polskich nastolatek stronił od skandali. Ostatnie doniesienia o tym, jakoby Kwiatkowski nie płacił swoim muzykom mogą jednak zaburzyć jego nieskazitelny wizerunek. Afera rozpoczęła się od wpisu na Facebooku, jaki zamieścił Przemek Świrek - były już gitarzysta w zespole "Kwiata".

W poście, który został usunięty z Facebooka, Świrek oskarżył ekipę Kwiatkowskiego o niedokonywanie wypłat w terminie. Muzycy mieli głośno dopominać się o pieniądze.

Pożegnałem się z zespołem Dawida Kwiatkowskiego ze względu na trwające od końca 2016 roku ciągłe problemy z wypłacaniem muzykom ich gaży za koncerty. W dniu mojej rezygnacji firma winna była mi kilkanaście tysięcy złotych - napisał rozgoryczony gitarzysta.

Jak poinformował Świrek, zaległe pieniądze dla zespołu zostały przeznaczone na inny cel.

Okazało się, że pieniądze, o które stale musieliśmy się upominać, które zarobiłem latem ciężką pracą, często ryzykowaniem swojego życia, przeznaczone zostały na film dokumentalny, który powstaje o Dawidzie Kwiatkowskim.

Dawid KwiatkowskiDawid Kwiatkowski KAPIF

Oświadczenie managera Dawida Kwiatkowskiego

Post byłego gitarzysty Dawida Kwiatkowskiego wywołał burzę w Internecie. Wokalista odniósł się do zarzutów na swoim Instagramie, w tym samym czasie jego manager przedstawił oficjalne oświadczenie. 

Odnosząc się do wczorajszych doniesień, przypominam, że kwota „pieniędzy jak nie było, tak nie ma” to 1500 zł i dotyczyła jednego koncertu, który do tej pory nie został rozliczony przez Organizatora Wydarzenia - firmę zewnętrzną - czytamy w mailu.

Igor Pilewicz zasugerował też, że roztrząsanie sytuacji publicznie może być próbą odegrania się Świrka za zwolnienie z zespołu.

Dość dziwnym zbiegiem okoliczności jest fakt, że prowadzone były rozmowy o nawiązaniu ponownie współpracy z Przemkiem, ale ostatecznie zdecydowaliśmy się na inną osobę, która przed tym szykanującym postem, dodała na swój profil FB informację, że rozpoczęła pracę w zespole Dawida.
Jest grupa ludzi, którzy ewidentnie chcą szkodzić, wyolbrzymiając wiele sytuacji, które wystarczy załatwić normalną rozmową, zamykając temat w 5 minut. Oczywiście jesteśmy świadomi, że im większy sukces osiągasz, tym więcej osób to boli. Jest to przykre, ale taka jest ta branża.

Co myślicie o tej sytuacji?

Więcej o:
Komentarze (23)
Gitarzysta twierdzi, że Dawid Kwiatkowski nie płacił pracownikom
Zaloguj się
 • Gość: karierazdupy

  Oceniono 18 razy 14

  Tyle płyt taki sukces a żadna konkretna piosenka, nie obiła mi się o uszy.Dody znam kilka piosenek , Wiśniewskiego ,chociaż nie słucham ich twórczości a tu nic zero a taka wielka kariera...

 • Gość: Asia

  Oceniono 14 razy 10

  Wstyd! Chwali się samochodami, opowiada ile to by nie podarował przyjaciołom! A ludziom nie płaci, hańba!

 • Gość: M

  Oceniono 8 razy 8

  Ja wierzę Swirkowi

 • remo29

  Oceniono 7 razy 7

  No proszę, niby Dawid, a jednak Janusz.

 • edekedek73

  Oceniono 7 razy 7

  Pięć płyt, a ja go znam z plotka, pudelka i kozaczka. I kompletnie nie kojarzę żadnego jego "przeboju"...

 • Gość: kluk

  Oceniono 8 razy 6

  Kuwa, co jest? Włączyłem YT a tam jakiś cienias ćwierćgłosikiem kastrata coś sepleni,, nudzi że przy tym kościelny chór starych klęczników jest bardziej żywiołowy.
  Matko z córką, im większa miernota tym o nim głośniej. Czy teraz już tylko PR jest ważny, nie muzyka i umiejętności?

 • bede_jojczyl

  Oceniono 6 razy 6

  Może mi ktoś wyjaśnić kto to w ogóle jest? W tytule Kwiatkowski, więc myślałem, że chodzi o byłego mistrza świata w kolarstwie szosowym.

 • maras63

  Oceniono 3 razy 3

  Słuchałem sobie na Deezerze Captain Beefhearta, gdy wpadłem na ten tekst, a że nie wiem kim jest ten chłopiec, no to przełączyłem Deezera na jego pierwszą płytę. I co? "Bo ja dokładnie wiem jak mam żyć, po której stronie walczyć trwać i być...…." takie są pierwsze słowa pierwszego utworu. Kurczę, skoorwysynek był dojrzały jak na swój wiek. :-)))

 • Gość: niesiowy

  Oceniono 3 razy 3

  Kilka lat temu w moje miasto chciało zaprosić typa na na koncert WOŚP. Pomysł upadł ponieważ P. Kwiatkowski zażyczył sobie gażę za charytatywny koncert (na WOŚP grają za free) w nie małej kwocie 20k...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX