Joanna Racewicz w marcu po 20 latach odeszła z TVP. Teraz zobaczymy ją w Polsacie

Joanna Racewicz przechodzi do Polsat News - donoszą Wirtualne Media. Dziennikarka ma prowadzić wieczorne wydanie "Wydarzeń".

Joanna Racewicz odeszła z TVP2 w marcu tego roku. Od tego czasu dziennikarka prawdopodobnie nie miała propozycji od żadnej innej stacji telewizyjnej. Teraz pojawiła się informacja, że po długiej przerwie, widzowie znów będą mogli obejrzeć program prowadzony przez byłą prezenterkę "Pytania na śniadanie".

Joanna Racewicz w Polsat News

Joanna Racewicz od jesieni tego roku ma poprowadzić wieczorne wydanie "Wydarzeń" w Polsat News - donoszą Wirtualne Media. Program informacyjny ma być emitowany o godz. 22.00. 

Sama Racewicz nie wypowiedziała się dotąd na temat swojej nowej posady. Choć jest bardzo aktywna w mediach społecznościowych, to nigdzie nie pochwaliła się, że teraz będzie twarzą Polsatu. 

Joanna Racewicz - kulisy odejścia z TVP

Joanna Racewicz z TVP była związana od lat 90. Na antenie telewizyjnej Dwójki prowadziła "Panoramę" oraz "Pytanie na śniadanie". W marcu została zawieszona w pełnieniu swoich obowiązków. Oficjalną przyczyną było reklamowanie przez nią na Instagramie produktów dietetycznych, co zdaniem stacji "kolidowało z obowiązującymi w Spółce zasadami dotyczącymi reklamy i promocji, a także stało w sprzeczności z zasadami etyki".

Dziennikarka w końcu sama odeszła z TVP. Twierdziła, że próbowała nawiązać dialog z władzami TVP i była gotowa skasować feralne zdjęcia z Instagrama. Rozmowa nie została jednak podjęta, a TVP wydało specjalne oświadczenie. To właśnie po jego publikacji Racewicz pożegnała się z widzami i złożyła wypowiedzenie

AG