Magdalena Środa była z Korą w jej ostatnich dniach. Teraz ją wspomina. "Energia nie opuściła jej prawie do samego końca"

W sobotę nad ranem zmarła Kora. Jedną z osób, które towarzyszyły wokalistce w ostatnich dniach przed śmiercią, była Magdalena Środa. Profesor wspomniała gwiazdę w audycji radia TOK FM.

Dzisiaj, z samego rana, media obiegła smutna wiadomość o śmierci Kory. Wielka artystka przegrała walką z chorobą nowotworową. Tragiczną informację potwierdził mąż wokalistki, Kamil Sipowicz.

Z ogromnym żalem i rozpaczą informujemy, że dziś o 5.30 na swoim ukochanym Roztoczu w otoczeniu najbliższych osób, ukochanych zwierząt i wspaniałej przyrody zmarła Kora. Wielka artystka, piosenkarka, poetka, malarka. Wyjątkowa kobieta, żona, matka, babcia, przyjaciółka - napisał. 

Magdalena Środka wspomina Korę

Kamil Sipowicz wspomniał w swoim poście, że w ostatnich dniach przed śmiercią, artystce towarzyszyli rodzina i przyjaciele, m.in Magdalena Środa. Profesor i przyjaciółka Kory była gościem w radiu TOK FM. W audycji wspominała piosenkarkę.

To była absolutnie niezwykła osoba. Jeżeli możemy mówić że w jakiś sposób kultura dawała nadzieję naszemu krajowi, to takie osoby jak Kaczmarski czy Kora rzeczywiście nie tylko tworzyły kulturę, ale i miały ważny etos polityczny. Była wielka, wspaniała, samodzielnie myśląca, niezwykła. Energia nie opuściła jej prawie do samego końca. Do końca była świadoma tego, co się dzieje, również w kraju.

Środa dodała, że stan zdrowia Kory pogorszył się drastycznie tydzień temu.

Odeszła w domu, wśród przyjaciół, zwierząt, spokojnie. Załamanie przyszło tydzień temu. Potem to już wszystko się stało. Kora była chora pięć lat, walczyła z nowotworem. Kamil powiedział: "umarła demokracja, umarła Kora".

Kora nie żyje

Charyzmatyczna wokalistka odeszła w sobotę nad ranem w swoim mieszkaniu w Bliżowie na Roztoczu. Gwiazda od pięciu lat walczyła z chorobą nowotworową. Smutną informację przekazał mąż artystki, Kamil Sipowicz. Kora miała 67 lat.

Zobacz wideo

KS

Drodzy Czytelnicy!

A jakie są Wasze wspomnienia związane z Korą i jej piosenkami? Która z nich ma dla Was największe znaczenie i dlaczego? W jakich momentach życia Wam towarzyszyły? Opiszcie nam swoje wspomnienia i wyślijcie na redakcja@plotek.pl. Razem oddajmy cześć legendarnej artystce.

Więcej o:
Komentarze (35)
Magdalena Środa wspomina Korę. "Energia nie opuściła jej prawie do samego końca"
Zaloguj się
 • A S

  Oceniono 27 razy 17

  Z tego co mówią jej bliscy i co sama mówiła polityka była dla niej bardzo ważna. Dlatego tak jak nikt się nie burzy jak mówi się o niej w kontekście muzyki tak nikt nie ma prawa robić tego w kontekście polityki. Chyba ludzie z którymi żyła i umierała wiedza więcej o jej priorytetach niż przypadkowi komentatorzy. Wielka strata.

 • davoo

  Oceniono 29 razy 15

  Nikt z niczym nie przesadzil, Kora byla nie przede wszystkim wspaniala artystka, ale wspanialym, dzielczym czlowiekiem, kochajacym i walczacym o wolnosc, OTWARCIE sprzeciwiajacym sie zasciankowosci, nietolerancji, koltunstwu, tyranii POLITYKI nad wyborami wolnego czlowieka. Jakim prawem ktos chce okroic osobowosc (i jej emanacje) TYLKO do bycia wokalistka???!!! Forumowicze, panie Duda wspominajacy cos o Korze, skoro jak deklarujecie ja podziwiacie, zalujecie odejscia.... wsluchajcie sie w to o czym spiewala, to co mowila, to o co walczyla i do czego tesknila. I skruszcie swoje sumienie, otworzcie sie szczerze na kazdego czlowieka i jego swiat, ROWNIE wazny jak wasz. To bedzie prawdziwy hold dla Niej i radosc dla Niej jesli gdzies tam z gory moze na nas patrzec

 • Gość: Wierzacy

  Oceniono 11 razy 9

  Odeszla do wieczności-może tam była potrzebna Wyrazy głębokiego współczucia dla Rodziny

 • Gość: Asia

  Oceniono 7 razy 7

  żal chwyta mnie za gardło, gdy pomyślę, że już nie usłyszę jej mądrych zdrowych wypowiedzi, to była cudowna, osoba, wielkiego formatu i ogromnej inteligencji, strata dla nas wszystkich, ogromna strata. Składam szczere kondolencje rodzinie Kory.

 • Gość: niko

  Oceniono 13 razy 7

  Jak można stawiać Korę obok Kaczmarskiego, sorry, ale to inny format. Nadęty, toksyczny i nieatrakcyjny kobieciarz obok pięknego zjawiska artystycznego takiego jak Kora!!!

 • iks24

  Oceniono 2 razy 2

  "Czekam na wiatr co roztrwoni
  Ciemne, sklebione zaslone,
  Stane wtedy na raz
  Ze sloncem twarza w twarz"

  spiewala w 1983... o Wolnosci

  Ten tekst chyba nie moze byc bardziej aktualny niz jest TU i TERAZ w dzisiejszej Polsce

 • Gość: Mimi

  Oceniono 2 razy 2

  Kora była kolorowym, niezwykłym zjawiskiem artystycznym. Pomimo tego że stała się osobą zamożną, potrafiła upominać się o los innych, słabszych. Za co należy się Korze wielki szacunek.

 • Gość: elienne

  Oceniono 16 razy 2

  widzę głupie pisowskie nieświadome niczego sukinsyny, że w dyktaturze czujecie się jak rybki w wodzie ... do czasu. ps. tak, demokracja w polsce umarła, dzięk takim jak wy, między innymi

 • Gość: ela123

  0

  Wielki talent, charyzma, zjawiskowa uroda. Genialna wokalistka, poetka, malarka i wrażliwy dobry człowiek. Odważna, kobieta z klasą, zawsze wierna swym ideałom. Smutek i żal.........że już nic nie zaśpiewa, nie napisze, nie namaluje. Przykro, że tacy ludzie odchodzą zbyt wcześnie .Odpoczywaj w spokoju. Wyrazy szczerego współczucia rodzinie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX