To oni zarobili najwięcej pieniędzy dla swoich stacji w 2017 roku. Pierwsza trójka nie dziwi, dalsze miejsca mniej oczywiste

Dom mediowy MullenLowe MediaHub przygotował ranking najbardziej dochodowych gwiazd TV w 2017. Kto przyniósł swojej stacji najwięcej pieniędzy?

Autorski raport nt. gwiazd TV, które zarobiły dla swojej stacji najwięcej pieniędzy, pokazuje, kto cieszy się największą popularnością. W tym roku ponownie zwyciężyła bezkonkurencyjna Magda Gessler i jej "Kuchenne rewolucje", zarabiając dla stacji TVN 196,7 mln zł.

Dobry wynik liderki rankingu jest m. in. wynikiem "primetime'owej" pory powtórek (soboty, 18.00) - mówił Michał Bakalarczyk, ekspert ds. TV w MullenLowe MediaHub. 

Kuchenne rewolucjeKuchenne rewolucje X News

Na drugim miejscu zamieszał Hubert Urbański, który powrócił z teleturniejem "Milionerzy". Zarobił on dla TVN-u 127,1 mln zł, deklasując tym samym Katarzynę Dowbor i program "Nasz nowy dom" (3. miejsce - 109,9 mln. zł).

Odświeżony przez TVN format "Milionerzy" stał się w minionym roku sporym hitem. Na jego korzyść zadziałała pora emisji oraz częstotliwość - od poniedziałku do czwartku o godzinie 20:55. Dzięki temu ma oglądalność na wysokim poziomie - wśród wszystkich analizowanych przez nas programów ma największą średnią oglądalność spotu - tłumaczył Bakalarczyk.

Czwarte miejsce zajął program "Twoja twarz brzmi znajomo", który przyniósł Polsatowi 91,2 mln. zł. O ile do tej pory nie było zaskoczeń, to piąte miejsce nie jest już tak oczywiste.Uplasował się na nim serial kryminalny "Malanowski&Partnerzy" z Bronisławem Cieślakiem na czele.

'Malanowski&Partnerzy''Malanowski&Partnerzy' AKPA

Gwiazdy Polsatu i TVN-u górą

Kolejne miejsca należą kolejno do: Roberta Janowskiego i programu "Jaka to melodia" (73,8 mln zł), Tadeusza Sznuka i teleturnieju "Jeden z dziesięciu" (65,1 mln zł), programu kulinarnego "MasterChef" (56,4 mln zł), programu rozrywkowego "Mam talent!" (56,3 mln zł). Pierwszą dziesiątkę zamyka program "The Brain. Genialny umysł", który przyniósł Polsatowi dochód w wysokości 54,9 mln zł.

Jesteście zaskoczeni?

Sylwestrowy film Magdy Gessler podbija sieć. Ten uwodzicielski taniec do "Freed from desire" po prostu trzeba zobaczyć!

AW