Gwiazdy TVN-u na okładkach "VIVY!". Fani bez litości: Jak z salonu figur woskowych. Spójrzcie na twarz Rusin. Najgorzej Urbański

Byłaby to piękna sesja, gdyby graficy nie przesadzili z upiększaniem i odmładzaniem bohaterów sesji.

TVN z okazji 20-lecia stacji zafundował swoim gwiazdom sesję w magazynie "VIVA!". Magazyn ukaże się w czwartek w aż trzech wersjach okładkowych.

Na jednej z okładek zobaczymy Kingę Rusin, Magdalenę Mołek, Magdę Gessler i Monikę Olejnik; na drugiej Kubę Wojewódzkiego, Agnieszkę Chylińską i Marcina Prokopa; a na kolejnej Piotra Kraśko, Anitę Werner i Huberta Urbańskiego.

Najbardziej dramatyczny wymiar ma retusz okładki z Magdą Gessler. Restauratorka pochwaliła się nią u siebie na Facebooku. Jeżeli spodziewała się pochwał i komplementów, to owszem, doczekała się ich. Jednak raczej nie spodziewała się ogromnej liczby komentarzy wytykających sztuczność okładki.

>>>>> ZOBACZ WSZYSTKIE OKŁADKI

Pani Magdo, o wiele lepiej wygląda Pani bez retuszu - naprawdę i proszę mi uwierzyć. Na tym zdjęciu z okładki Pani twarz natomiast wygląda bardzo sztucznie, plastikowo i tak jakby była napuchnięta. Następnym razem niech Pani nie zgadza się na jakikolwiek retusz, czy na jakiekolwiek odmładzanie za pomocą programu graficznego.
Jak bardzo sztucznie te kobiety wyglądają, jak z salonu figur woskowych. Myślę, że są o niebo ładniejsze w rzeczywistości. Pani, pani Magdo, ładna jak zawsze.
Kinga Rusin po retuszu niepodobna do siebie ani trochę, przesada, takie piękne kobiety - pisali zawiedzeni fani.

Trudno im się dziwić, miała być wyjątkowa sesja, wyszło jak zawsze. Te same graficzne triki, które znamy na pamięć: usuwanie zmarszczek, poprawianie figury, spłaszczanie twarzy i wygładzanie nierówności. Sprasowana twarz Urbańskiego, przesadnie podkreślone policzki Rusin, odmłodzona Gessler czy Wojewódzki z bujniejszą, niż normalnie czupryną dają mało naturalny efekt.

Przywykliśmy już do tego, że bohaterowie okładek kolorowych pism muszą być wyretuszowani. Naturalność jest bowiem interesująca, ale tylko w teorii, w praktyce bowiem należy ją poddać bardziej lub mniej udanemu retuszowi w programie graficznym. W tym retusz nie był zbyt udany.

JZ

Więcej o: