Kuba Błaszczykowski odniósł sukces poza boiskiem. I nie zamierza przestawać. "Czas na kolejny krok"

Kuba Błaszczykowski te Święta będzie miał podwójnie radosne. Piłkarz na Facebooku skomentował swój najnowszy sukces.

Kuba Błaszczykowski to jeden z bohaterów polskiej reprezentacji z ubiegłorocznych Mistrzostw Europy. Kiedy po zakończeniu mistrzostw pojawił się w rodzinnych Truskolasach, został powitany jak król.

Teraz do sukcesów sportowych może dołączyć kolejny, odniesiony poza boiskiem. Piłkarz bowiem obronił właśnie pracę licencjacką "Zmiany masy ciała piłkarzy nożnych w różnych fazach rocznego cyklu treningowego". Poinformowała na tym na Facebooku Akademia im. Jana Długosza w Częstochowie, w której murach piłkarz złożył egzamin.

Reprezentant drużyny narodowej piłki nożnej Jakub Błaszczykowski obronił pracę dyplomową kończącą studia I stopnia (na kierunku turystyka i rekreacja). Obrona odbyła się 22 grudnia w siedzibie Wydziału Pedagogicznego AJD - czytamy na stronie uczelni.

Wpis uczelni udostępnił na swoim profilu Błaszczykowski. Z jego wpisu dowiadujemy się, że nie zamierza spocząć na laurach.

Dziękuję za cierpliwość i możliwość realizacji kolejnego celu! Teraz czas na następny krok - napisał.

Fani piłkarza gratulowali mu obrony licencjatu. Podkreślali, że jego postawa może być wzorem do naśladowania. Na Facebooku komentarzy jest obecnie 1,6 tysiąca i ich liczba wciąż rośnie.

Chłopaku,Ty zasługujesz na doktorat za to, co robisz... wielki szacun dla wybitnego przedstawiciela i ambasadora Polski w świecie.
Teraz sobie pomyślcie, że ludzie mówią, że czasu na szkołę nie mają. A Kuba jest piłkarzem w Niemczech, reprezentantem Polski, ma rodzinę i mieszka w Niemczech, a mimo to skończył licencjata. No ale brawo dla żony, że to wszystko ogarniała jak się uczyłeś.
Kuba, mężczyzna to głowa. A Ty masz głowę. I charakter. Wspaniale, że pokazujesz tym małym "szympansom" jak mój syn że warto się uczyć. Wielkie dzięki, nie wiem czy zdajecie sobie sprawę jak ogromne przełożenie macie na młodych ludzi. Z serca dziękuję.

Gratulujemy!

JZ

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.