"Na dobre i na złe" online. Wiktoria na skraju załamania, Tretter bez pracy. Czy Bart zniszczy swoją karierę?

"Na dobre i na złe". Streszczenie odcinka 644 online.

 "Na dobre i na złe". Przeczytaj streszczenie odcinka online. 

Góral (Jan Zmit) – po tym, jak bohatersko zachował się w trakcie porwania, walcząc o życie swoje i Trettera – odzyska w końcu wolność. Jasiek po wyjściu z więzienia nie będzie miał pracy ani mieszkania, ale i tak rzuci z uśmiechem:
- Zaczynam nowe życie... to najważniejsze. Reszta sama przyjdzie!
A Tretter (Piotr Garlicki) zostanie jego kuratorem – i zrobi wszystko, by chłopakowi pomóc.

Tymczasem Ola (Anna Karczmarczyk), załamana po utracie ukochanego, sięgnie po alkohol. I w jednym z klubów będzie świadkiem groźnego wypadku. Barman pomyli się i zbyt wcześnie poda klientce drink z ciekłym azotem - a dziewczyna zostanie ciężko poparzona. Czy młoda lekarka zdoła ją uratować?

Tuż po pogrzebie Janka do Leśnej Góry powróci także jego ojciec – Ksawery Stanisławski (Marek Ślosarski) – jako wizytator z Akademii Medycznej. Profesor zrobi wszystko, by ukarać tych, którzy przyczynili się do śmierci jego syna. A dyrektor Tretter od razu trafi na jego „czarną listę”.
- Wobec tych, którzy do tej tragedii dopuścili, zostaną wyciągnięte konsekwencje.(.) Na pana miejscu zacząłbym się bać!

Kilka godzin później konflikt lekarzy się zaostrzy – gdy Bart (Piotr Głowacki) poprosi szefa o zgodę na ryzykowną operację. Chirurg postanowi usunąć guz z mózgu profesora Augustynowicza (w tej roli Marek Probosz) – naukowca światowej sławy. Pacjent będzie miał tylko 10 procent szans na przeżycie. A Stanisławski zażąda od Trettera, by kolegę powstrzymał.
Dyrektor da jednak Bartowi „zielone światło”. i zapłaci za to wysoką cenę. Bo gdy Tretter mu się sprzeciwi, Stanisławski zwolni go z pracy!
- Proszę zabrać z gabinetu swoje rzeczy osobiste i opuścić szpital! Ma pan czas do jutra!

A w finale: problemy Adama (Grzegorz Daukszewicz) i Wiktorii (Katarzyna Dąbrowska). Po ataku bandytów pracownicy szpitala otrzymają wsparcie od nowego psychiatry – Radka Rajcy (Karol Pocheć). Krajewski wyzna lekarzowi, że przechodzi kryzys.
- Wszystko mnie wkurza, budzę się w środku nocy - z ulgą, że to tylko sen. Szlag mnie trafia, że nie mogę o tym zapomnieć!(.) Co pan chce usłyszeć? Że jest zajebiście? Nie jest! I co? Da mi pan zakaz operowania?!

Za to Wiktoria... w końcu się załamie. Z początku lekarka rzuci się w wir pracy i spróbuje ukryć swoje uczucia – nie tylko przed psychiatrą, ale też przed kolegami i Adamem. W trakcie kolejnej operacji doktor Consalida jednak wybuchnie:
- Zamknijcie się! Cisza! Mam dość!!!
I w finale nie tylko przerwie zabieg. ale także postanowi odejść z pracy!

A później odwiedzi grób Janka i wyzna Oli, jak bardzo czuje się winna jego śmierci.
- Nie było Trettera, to ja wszystkim zarządzałam... Nie dałam rady! Może mogłam coś zrobić, powstrzymać ich. Może Jan nadal by żył!

Czy Wiktoria powróci do równowagi – i do pracy w Leśnej Górze? Odpowiedź wkrótce. tylko na antenie TVP2, w premierowych odcinkach "Na dobre i na złe"! Wiktoria na skraju załamania, Tretter bez pracy, a profesor Bart

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.