Klaudiusz Sevković po 23 latach zdradza tajemnicę "Big Brothera". Chodzi o pieniądze. "Teraz już mogę mówić"

Klaudiusz Ševković był gościem programu "Kuba Wojewódzki". W show opowiedział o tajemnicach z planu "Big Brothera" oraz filmu Jerzego Gruzy "Gulczas, a jak myślisz?".

Klaudiusz Ševković był uczestnikiem pierwszej w Polsce odsłony "Big Brothera" (było to zarazem pierwsze emitowane w kraju nad Wisłą reality show). Ševković zajął piąte miejsce. Mimo że od emisji show minęły już 23 lata, mężczyzna nadal cieszy się popularnością i jest rozpoznawalny. Teraz pojawił się w najnowszym odcinku programu "Kuba Wojewódzki", gdzie opowiedział o kulisach pobytu w domu Wielkiego Brata. 

Zobacz wideo Andrzej Sołtysik wspomina "Big Brothera": Pamiętam komentarze, że to jest niedobre, be, manipulacyjne

Klaudiusz Ševković dostał pieniądze za udział w "Big Brotherze"?

Ševković na kanapie Kuby Wojewódzkiego wrócił wspomnieniami do czasów, kiedy brał udział w "Big Brotherze". Zapytany o to, czy dziś zdecydowałaby się na udział w kolejnym tego typu show, nie wykluczał takiej opcji. - Jakby to był fajny program, to czemu nie. Znaczy jestem teraz dużo droższy niż kiedyś, niż 23 lata temu. Wtedy za drobne wchodziliśmy do tego programu - śmiał się. To właśnie wtedy gospodarz programu zapytał swojego gościa o to, czy uczestnicy "Big Brothera" dostali wynagrodzenia za udział w formacie. Ševković nie miał problemu z tym, żeby mówić o pieniądzach.

Dostaliśmy jedną wypłatę wtedy. Teraz już mogę mówić. Ja dostałem wtedy dwa tysiące marek. (...) Płacili ci wtedy taką walutą, w jakiej zarabiałeś. Ja mieszkałem wtedy w Niemczech. (...) W przeliczeniu na dzisiaj to około 1500 euro

- powiedział. I dodał, że była to wypłata za 99 dni, bo tyle dokładnie przebywał w domu "Wielkiego Brata". 

Klaudiusz Ševković zdradza kolejne tajemnice

Klaudiusz Ševković został zapytany o to, jak ocenia dziś film Jerzego Gruzy "Gulczas, a jak myślisz", w którym zagrał z pozostałymi uczestnikami "Big Brothera". Przypomnijmy, że produkcja trafiła do kin w 2001 roku i została krytycznie oceniona przez widzów i krytyków (na Filmwebie jego ocena 2,0). Kiedy Ševković usłyszał pytanie, zaczął się śmiać. 

Tam scenariusza nie było. Tak naprawdę, to zastanawiam się, jak ten film powstał. Bo budżet filmu, z tego co się później dowiedziałem, wynosił trzy miliony złotych, z czego za dwa i pół miliona kupili ten ośrodek, który tam był. Tak naprawdę my z Gulczasem dostawaliśmy takie polecenia, że możemy sobie robić, co chcemy. Wszyscy mają uczyć się "scenariusza" jakiegoś tam, który był dawany z dnia na dzień, a my byliśmy po prostu naturszczykami. Mogliśmy się wygłupiać i grać siebie. (...) Jakiś zarys fabuły był, ale my byliśmy puszczeni na pełen spontan

- mówił. Dodał też, że często ekipa filmowa miała czekać od rana na pojawienie się Jerzego Gruzy na planie, bo ten rzekomo miał spać do 11.00. - Wolna amerykanka - podsumował. 

Kadr z filmu 'Gulczas, a jak myślisz'Kadr z filmu 'Gulczas, a jak myślisz' Kadr z filmu 'Gulczas, a jak myślisz', reż. Jerzy Gruza, Polska 2001.

Oglądasz program "Kuba Wojewódzki"?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.