Olszańska z "Dewajtis" nie jest córką swojego ojca? Takie wieści po latach

Od niedawna w TVP widzowie mogą oglądać kolejny serial kostiumowy. W roli głównej obsadzono Michalinę Olszańską. Niewiele osób jednak wie, że mimo identycznych nazwisk, aktorka nie jest biologiczną córką Wojciecha Olszańskiego.

Jesienna ramówka Telewizji Polskiej wzbogaciła się o kolejny historyczny serial. Tym razem to adaptacja jednej z powieści Marii Rodziewiczównej. Fabuła "Dewajtis" przenosi widzów do czasów Powstania Styczniowego, a jedną z głównych boharerek jest Irena grana przez Michalinę Olszańską. Po premierze serialu sporym zainteresowaniem cieszy się jego obsada, głównie Michalina. Nie wszyscy wiedzą, że aktorka nosi nazwisko nie po swoim biologicznym ojcu. 

Zobacz wideo Izabella Krzan porzuci pracę w TVP? Ma plany na życie poza telewizją

Michalina Olszańska nie jest córką swojego ojca? Prawda wyszła na jaw po latach

Michalina Olszańska dorastała w artystycznym domu. Pasję do sztuki, muzyki i aktorstwa zaszczepiła w niej jej matka, Agnieszka Fatyga, która była słynną aktorką i śpiewaczką. Odeszła niespodziewanie w 2020 roku. Agnieszka Fatyga była związana z byłym aktorem, później patostreamerem Wojciechem Olszańskim, ps. "Jaszczur", o radykalnych, prokremlowskich poglądach (odcina się od niego nawet ONR). Para poznała się jeszcze w latach 80., gdy mężczyzna występował w Teatrze Narodowym w Warszawie. Długo wydawało się, że Michalina Olszańska jest owocem ich miłości. Rzeczywistość okazała się jednak zupełnie inna. 

Jak podaje portal swiatgwiazd.pl Wojciech Olszański w jednej z rozmów wyznał, że Michalina jest córką tylko jego żony. Dodał również, że fakt niebycia biologicznym ojcem dziecka zdecydowanie ułatwił mu jego wychowanie. Do dziś aktorka korzysta z nazwiska ojczyma. "Myślę, że łatwiej wychowuje się dziecko, które nie jest naszym biologicznym dzieckiem ze względu na respekt jego istnienia. (…) Ja miałem świadomość, że to nie jest moja biologiczna córka, więc może byłem bardziej tolerancyjny, bardziej uważny" - cytuje jego słowa portal. 

Michalina OlszańskaMichalina Olszańska KAPIF.pl

"Dewajtis" bije rekordy oglądalności

Telewizyjna premiera serialu "Dewajtis" odbyła się w niedzielę, 17 września o godzinie 20:20. Jak podaje portal wirtualnemedia.pl pierwszy odcinek cieszył się niesłychanym zainteresowaniem. Średnia oglądalność wyniosła aż 2,25 mln osób. W kolejnych odcinkach widzowie zobaczą kontynuację opowieści o miłości, honorze i rodzinie w zaściankowo-dworskiej społeczności, której życie odmieniło się przez Powstanie Styczniowe. Serial liczy siedem odcinków. Każdy kolejny widzowie będą mogli zobaczyć w następne niedzielne wieczory na antenie TVP 1

Więcej o: