TVP Info ośmieszyło Tuska, a dziennikarka z radia pokazała, jak zmanipulowali jego wypowiedź. Wściekli się i zareagowali

Prezenterka Radia ESKA, Katarzyna Węsierska, postanowiła udowodnić, w jaki sposób TVP Info zmanipulowało materiał z wypowiedzią Donalda Tuska. Stacja błyskawicznie zareagowała na udostępniony filmik.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na Gazeta.pl.

Znana z anteny Radia ESKA oraz stacji ESKA TV prezenterka i dziennikarka Katarzyna Węsierska zareagowała na opublikowany przez TVP Info materiał. Stacja wykorzystała wypowiedź Donalda Tuska, który wybrał się w trasę po Polsce, aby sprawdzić, w jaki sposób przedsiębiorcy radzą sobie z rosnącą inflacją. W materiale TVP Info padła sugestia, że były premier jako rozwiązanie proponuje zwalnianie pracowników lub podwyższanie cen. W zamieszczonym na TikToku filmiku Węsierska pokazała, jak wypowiedź Tuska została zmanipulowana.

Zobacz wideo TVP Info powinno zniknąć?

Andrzej Duda, Patryk JakiDuda brylował w mundurku, a Jaki w dresie stał pod blokiem

Dziennikarka zarzuca TVP Info manipulację

W filmiku zamieszczonym jako odpowiedź na materiał TVP Info dziennikarka Radia ESKA zarzuca stacji wyrwanie wypowiedzi Donalda Tuska z kontekstu. Przewodniczący Platformy Obywatelskiej zapytał skarżącego się na wzrost opłat piekarza, czy planuje zwalniać ludzi lub podwyższyć ceny. 

Żeby zrozumieć, dlaczego tutaj dopuszczono się pewnej manipulacji, należy wsłuchać się w ton głosu, bo to jest pytanie: "To co, podwyżka, czy zwalnianie ludzi?". Ale trzeba też wiedzieć, na co to pytanie było reakcją - wyjaśnia Węsierska.

Dziennikarka pokazała fragment oryginalnej wypowiedzi piekarza, który opowiadał Tuskowi o bardzo dużej podwyżce cen opłat za gaz, która dotknęła jego firmę. Dalej Katarzyna Węsierska zauważa, że tego rodzaju wyjęcie wypowiedzi z kontekstu jest "bardzo prostą techniką manipulacyjną" i pokazała, w jaki sposób z jej słów można wywnioskować, że krytykuje radio, w którym pracuje.

Całą wypowiedź Węsierskiej, którą można zobaczyć poniżej, zamieścił na Twitterze dziennikarz Marcin Tyc, a dalej udostępnił ją także polityk Platformy Obywatelskiej Paweł Graś.

Hej, manipulatorzy i kłamcy z TVP, pani redaktor was tu rozkłada na łopatki - napisał.

Modowe wpadki w rodzinie królewskiej. Arystokraci zaliczyli faux pasModowe wpadki w rodzinie królewskiej. Arystokraci zaliczyli faux pas

TVP Info szybko odpowiedziała na tweet Grasia, nazywając nagrany przez Węsierską filmik "fake newsem". Stacja opublikowała artykuł, w którym odpiera zarzuty o manipulację. Tłumaczy, że słowa Tuska nie zostały wyrwana z kontekstu, a na profilu Platformy Obywatelskiej znalazło się nagranie z wypowiedzią byłego premiera, które zaczyna się od zdania "albo chleb będzie droższy, albo ludzie musieliby stracić pracę".

Opublikowany przez Węsierską filmik zniknął z konta na TikToku. Poprosiliśmy dziennikarkę o komentarz w tej sprawie.

Więcej o: