Wypadek na planie sequelu "Czarnej Pantery". Letitia Wright wcielająca się w rolę Shuri trafiła do szpitala

Letitia Wright, która wciela się w postać Shuri w "Czarnej Panterze", została przewieziona do szpitala. Aktorka uległa wypadkowi na planie. Do zdarzenia doszło podczas kręcenia kaskaderskiego wyczynu.

Trwają nagrania do sequelu "Czarnej Pantery". Ostatnio do sieci trafiły zdjęcia z planu filmowego, na których można było zobaczyć Letitię Wright, Lupitę Nyong'o i Danai Gurirę.

Zobacz wideo "Czarna Pantera" - zwiastun filmu ze zmarłym Chadwickiem Bosemanem

Letitia Wright, gwiazda "Black Panther" miała wypadek na planie

27-letnia Letitia Wright została przewieziona do szpitala po tym, jak uległa wypadkowi na planie "Czarnej Pantery". Aktorka, która wciela się w uwielbianą przez publiczność postać Shuri, młodszej siostry T’Challi i przywódczyni Wakandyjskiej Grupy Projektantów, odniosła niewielkie obrażenia podczas kręcenia sceny kaskaderskiej.

Letitia Wright odniosła niewielkie obrażenia podczas pracy nad scenami akcji do filmu "Black Panther: Wakanda Forever".

Obecnie przebywa w lokalnym szpitalu, ale oczekujemy, że niedługo zostanie z niego wypuszczona - poinformował w środę rzecznik Disneya.

Marvel nie sprecyzował, co konkretnie stało się aktorce. Według doniesień portalu mirror.co.uk Wright opuściła szpital kilka godzin po zdarzeniu i wróciła na plan filmowy. Źródło, na które powołuje się serwis podało, że Letitia brała udział w kręceniu nocnych zdjęć w Bostonie, podczas których wykonywała popisy kaskaderskie. 

"Czarna Pantera: Wakanda Forever". Aktorzy pojawili się na planie

Pierwsza odsłona serii "Czarna Pantera" spotkała się z bardzo dobrym odbiorem fanów, a także odniosła sukces komercyjny. Reżyser Ryan Coogler i producent Kevin Feige wydali oświadczenie, w którym opisali, jak trudny jest powrót na plan ze świadomością, że zabraknie na nim odtwórcy tytułowej roli - Chadwicka Bosemana. Aktor zmarł w 2020 r. po kilkuletniej walce z rakiem. 

To oczywiście będzie cholernie trudne i emocjonalne bez Chada. Ale wszyscy są też podekscytowani tym, że możemy ponownie pokazać światu Wakandę. Zrobimy wszystko w naszej mocy, aby Chad był z nas dumny - podali w oświadczeniu twórcy serii.

"Black Panther: Wakanda Forever" ma pojawić się w kinach 8 lipca 2022 roku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.