"Milionerzy". Pytanie o składnik bieli weneckiej. Uczestnik nie posłuchał sugestii przyjaciela

"Milionerzy". W 432. odcinku dziewiątego sezonu Hubert Urbański zadał pytanie o biel wenecką. Czy uczestnik wskazał prawidłową odpowiedź?

Wystartował kolejny, dziewiąty sezon "Milionerów". Program zmienił się nieco od ubiegłej edycji, a wszystko za sprawą pandemii, która sprawiła, że realizatorzy show musieli zrezygnować z obecności publiczności w studiu. Tym samym, konieczna była modyfikacja jednego z trzech kół ratunkowych. Dotychczasową "pomoc publiczności" zastąpiła "zamiana pytania". "Milionerów" możemy oglądać od poniedziałku do czwartku o godzinie 20.55 na antenie TVN-u. W 432. odcinku Hubert Urbański  zapytał uczestnika o to, co stanowi podstawowy składnik bieli weneckiej. 

ONSNiefortunne pytania, wzburzone emocje. Najzabawniejsze wpadki w "Milionerach"

"Milionerzy". Co stanowi podstawowy składnik bieli weneckiej, którą kobiety przez wieki rozjaśniały sobie cerę? 

  • A: "ołów"
  • B: "areszenik"
  • C: "rtęć"
  • D: "strychnina"

'Milionerzy'. Pytanie o równonoc było zbyt trudne. Przyjaciel zmylił uczestnika"Milionerzy". Pytanie o równonoc było zbyt trudne. Przyjaciel zmylił uczestnika

Pan Andrzej swoją grę o milion złotych rozpoczął jeszcze w poprzednim odcinku. Pomimo drobnych perturbacji udało mu się zdobyć drugą sumę gwarantowaną i zachować jedno koło ratunkowe. To natomiast przydało mu się już przy pytaniu za 75 tysięcy złotych. Usłyszawszy jego treść, od razu postanowił zadzwonić do swojego przyjaciela i poprosić go o pomoc. Uczestnik zapytany przez Huberta przyznał natomiast, że gdyby musiał strzelać, najpewniej rozważałby odpowiedź A "ołów" oraz C "rtęć".

Niestety pan Dawid nie znał prawidłowej odpowiedzi, jednak zasugerował uczestnikowi, aby ten zwrócił uwagę na odpowiedź D "strychnina". Pomimo tego pan Andrzej postanowił zaufać swojej intuicji i zaznaczyć wariant A "ołów". Okazało się, że był to właściwy wybór. 

Biel wenecka to inaczej biel ołowiana, silnie trujący, biały proszek. Długotrwałe stosowanie takiego pudru prowadziło do problemów zdrowotnych a nawet śmierci. 

Zobacz wideo Cleo wspomina czas studiów. "Nie stać mnie było na bilet. Dosłownie"

***

Plotek już drugi raz przyłącza się do zbiórki organizowanej przez Stowarzyszenie mali bracia Ubogich i zbiera na koszyczki wielkanocne dla seniorów. Wesprzyjmy starsze, samotne osoby. Liczy się każda złotówka!

Więcej o: