Paruzja to...? Odpowiedź na pytanie z programu "Milionerzy"

Paruzja to...? Z takim pytaniem musiał zmierzyć się uczestnik nowego odcinka programu "Milionerzy". Jak poradził sobie z tym pytaniem? Czy udzielił poprawnej odpowiedzi?

W 303. odcinku "Milionerów" pan Nikodem musiała odpowiedzieć na pytanie dotyczące znaczenia terminu "paruzja". Za poprawną odpowiedź na pytanie mógł zdobyć 75 tys. zł. Jak sobie poradził? Jaka jest poprawna odpowiedź?

Paruzja to:

  • A. odzysk metali ze złomu.
  • B. wielokrotnie użycie jednorazówek
  • C. ponowne przyjście Chrystusa
  • D. zastosowanie pary wodnej

"Milionerzy" - odpowiedź na pytanie. Paruzja to:

Uczestnik nie znał poprawnej odpowiedzi na pytanie. Postanowił więc skorzystać z ostatniego koła ratunkowego w postaci pytania do publiczności.

Publiczność zgromadzona w studiu nie dała mu jasnej odpowiedzi. 41 proc. osób zaznaczyło odpowiedź D - zastosowanie pary wodnej, 25 proc. odpowiedź C - ponowne przyjście Chrystusa, 20 proc. wariant A oraz 14 proc. wariant B.

Pan Nikodem postanowił pójść za głosem publiczności i zaznaczył odpowiedz D. Niestety tym razem się nie udało. Poprawną odpowiedzią na pytanie jest wariant C - ponowne przyjście Chrystusa. Zgodnie z Nowym Testamentem, paruzja jest zapowiedzianym przez proroków powrotem Chrystusa na ziemię.

Zobacz wideo Natalia z "Rolinik szuka żony" wyszła za mąż
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.