Który premier Izraela służył w Armii Andersa? Odpowiedź na pytanie z programu "Milionerzy"

Który premier Izraela służył w Armii Andersa? Uczestnik nowego odcinka programu "Milionerzy" musiał zmierzyć się z takim pytaniem. Która z odpowiedzi jest prawidłowa? Czy uczestnik programu zdobył 250 tys. zł?

W 298. odcinku "Milionerów" pan Dawid musiał zmierzyć się z pytaniem dotyczącym historii. Czy udzielił prawidłowej odpowiedzi? Czy zdobył ćwierć miliona zł i otworzył sobie drogę do najwyższej wygranej w programie?

Zobacz wideo Jaką celebrytkę chciałaby spotkać Natalia Karczmarczyk z Team X?

Który premier Izraela służył w Armii Andersa?

A. Icchak Rabin

B. Menachem Begin

C. Szimon Peres

D. Binjamin Netanjahu

"Milionerzy" - odpowiedź na pytanie. Który premier Izraela służył w Armii Andersa?

Uczestnik programu od razu odrzucił dwa warianty odpowiedzi. Według niego w Armii Andersa na pewno nie służyli Binjamin Netanjahu oraz Szimon Peres. Prawidłowej odpowiedzi szukał wśród wariantów A i B.

Pan Dawid zdecydował się na wykorzystanie ostatniego ze swoich kół ratunkowych - telefonu do przyjaciela. Rozmowa z przyjacielem nie skierowała go jednak na konkretną odpowiedź. Ostatecznie uczestnik programu zdecydował się zaryzykować i zaznaczył wariant B - Menachem Begin.

Tym razem podjęcie ryzyka się opłaciło. Wariant B okazał się prawidłową odpowiedzią, a pan Dawid zdobył ćwierć miliona złotych. Menachem Begin (ur. jako Mieczysław Biegun) był premierem Izraela w latach 1977-1983. W czasie II wojny światowej przeszedł cały szlak bojowy z Armią Andersa od ZSRR do Palestyny, gdzie pozostał aby wywalczyć niepodległość Izraela.