Co czyta Kordian siedząc na białej kredowej skale nad morzem? Odpowiedź na pytanie z programu "Milionerzy"

Jedna z uczestniczek teleturnieju "Milionerzy" musiała odpowiedzieć na pytanie, co czyta Kordian siedząc na białej kredowej skale nad morzem. Poniżej przedstawiamy odpowiedź na to pytanie.

Każdy kolejny odcinek teleturnieju "Milionerzy" cieszy się niesłabnącą popularnością. Emitowany na stacji TVN program od wielu lat stanowi ciekawą rozrywkę dla telewidzów. W jednym z odcinków uczestniczka w pytaniu za 20 tysięcy złotych musiała odpowiedzieć, co czyta Kordian siedząc na białej kredowej skale nad morzem. Jak sobie poradziła? Odpowiedź znajduje się poniżej.

Co czyta Kordian siedząc na białej kredowej skale nad morzem?

A. "Króla Leara" Szekspira
B. "Dżumę" Camusa
C. "Wściekłość i wrzask" Faulknera
D. "Proces" Kafki

"Milionerzy". Odpowiedź na pytanie: Co czyta Kordian siedząc na białej kredowej skale nad morzem?

Uczestniczka praktycznie od razu wskazała, że według niej poprawną odpowiedzią jest wariant A. Po chwili wykazała się sporą wiedzą, wskazując, że pozostałe dzieła zostały stworzone później, niż "Kordian" Słowackiego. Ostatecznie uczestniczka postawiła na odpowiedź "Króla Leara" Szekspira.

Okazało się, że intuicja jej nie zawiodła. Poprawną odpowiedzią na to pytanie był wariant A, czyli "Króla Leara" Szekspira. Uczestniczka wygrała dzięki temu 20 tysięcy złotych i pozostała w grze o milion złotych.

Zobacz wideo "King's Man: Pierwsza misja" w kinach we wrześniu. Jest nowy zwiastun