Przyjrzeliśmy się salonowi Małgorzaty Rozenek. Lubi luksus. Wszędzie mnóstwo dodatków

Salon to serce domu - miejsce odpoczynku, relaksu, a obecnie często i pracy. Jeżeli chcecie poczuć się królewsko w swoim domu, zainspirujcie się pomysłami celebrytów na jego urządzenie.

Sytuacja panująca na świecie zmusiła nas do pozostania w domach. Gwiazdy nie są wyjątkiem, dzięki czemu możemy zobaczyć w social mediach, jak wiele z nich mieszka i potraktować to jako inspirację do urządzenia swoich wnętrz. My wzięliśmy na warsztat jedno pomieszczenie - salon. 

Anna Lewandowska połączyła minimalizm ze stylem rustykalnym

Anna i Robert Lewandowscy swoje życie prywatne dzielą między dwa domy - w Polsce i Niemczech. Dom w Warszawie zostaje dla wszystkich tajemnicą, w przeciwieństwie do ich posiadłości znajdującej się w Monachium, gdzie obecnie przebywają. Mają tam do dyspozycji ogromne przestrzenie, które cechuje minimalizm przełamany stylem rustykalnym. W całym ich domu dominują jasne barwy, głównie biel. W salonie znajdują się duże okna z kremowymi firanami, a na samym środku pomieszczenia jest miejsce do odpoczynku. Meble mają charakter skandynawski, są wykonane z jasnego drewna. Szyku dodają akcesoria dopasowane do reszty wyposażenia. Są to głównie wazony i duże poduszki. Uwagę zwraca wykładzina w kolorze kości słoniowej i pleciona huśtawka zawieszona na środku pokoju. W takim salonie z pewnością każdy z rodziny Lewandowskich znajdzie miejsce dla siebie.

Anna Lewandowska, LauraAnna Lewandowska, Laura Fot. Anna Lewandowska - Instagram

Anna i Robert LewandowscyAnna i Robert Lewandowscy Instagram/ @annalewandowskahpba

Klaudia Halejcio wybrała złote detale

Następny równie nietuzinkowy salon należy do Klaudii Halejcio, która chyba minęła się z powołaniem i zamiast występować na deskach teatru, powinna projektować wnętrza. Aktorka zdecydowała się na styl glamour połączony z elementami klasyki. Dominuje biel i złote akcesoria. Podobnie jest z salonem, w którym możemy znaleźć ogromną liczbę figurek. Uwagę przykuwają lampy w kształcie małp i złote owady rozstawione po całym pomieszczeniu. By optycznie powiększyć wnętrze Halejcio zastosowała zabieg z ogromnym lustrem w drzwiach szafy. Co ciekawe, Klaudia dodatki zmienia w zależności od pory roku. W okresie zimowym ma całkowicie inną aranżację wnętrz niż latem.

Klaudia HalejcioKlaudia Halejcio Klaudia Halejcio - Instagram

Sara Boruc lubi kontrastowe kolory

Sara Boruc to kolejna gwiazda, która może pochwalić się wyjątkowym salonem. Zawodowo zajmuje się projektowaniem biżuterii i słynie z zamiłowania do mody, więc nic dziwnego, że jej gust został także odzwierciedlony we wnętrzach domu. W całym salonie dominuje minimalizm bez zbędnych dodatków czy akcesoriów. Celebrytka zdecydowała się na połączenie dwóch kontrastowych kolorów. Biel ścian i firanek kontrastuje z czarnymi meblami. Państwo Boruc mogą wypoczywać na skórzanych kanapach znajdujących się naprzeciwko nowoczesnego kominka. Szyku dodają detale takie jak marmurowy stolik czy kraciaste poduszki. My patrzymy także na krajobraz widoczny za oknem. Sara Boruc może cieszyć oko widokiem na ocean.

Sara Boruc mieszkanieSara Boruc mieszkanie instagram.com/mannei_is_her_name

Sara Boruc mieszkanieSara Boruc mieszkanie instagram.com/mannei_is_her_name

Małgorzata Rozenek postawiła na wygodę 

W zestawieniu najpiękniejszych salonów gwiazd nie mogło zabraknąć domu Małgorzaty Rozenek-Majdan. Swój salon urządziła w nowoczesnym, ale niezwykle eleganckim stylu. Dominuje tam bardzo modna szarość przełamana bielą akcesoriów. Od razu w oczy rzuca się duża, jasna kanapa - ulubione miejsce wypoczynku Perfekcyjnej Pani Domu. Nie brakuje także bogato zdobionych lamp, świec i stolików. Celebrytka, podobnie jak inne gwiazdy, kocha kwiaty, które można znaleźć dosłownie wszędzie: na parapecie, stolikach, nawet na podłodze. Małgorzata Rozenek również jest posiadaczką pupili, dla których przygotowała specjalne miejsca. Mają one duże poduchy i pełno zabawek.

Małgorzata RozenekMałgorzata Rozenek instagram.com/r_majdan

Małgorzata RozenekMałgorzata Rozenek Instagram/ @m_rozenek

Anna Wendzikowska zdecydowała się na morską kanapę

Ostatni inspirujący salon należy do Anny Wendzikowskiej. Choć dziennikarka nie ma do dyspozycji takich przestronnych wnętrz jak Anna Lewandowska czy Małgorzata Rozenek-Majdan, zaaranżowała centrum domu z klasą i pomysłem. W wysokim salonie z antresolą uwagę przykuwają barwy: sofa w kształcie litery L jest w morskim kolorze, podobny odcień ma również dywan z ciekawym wzorem i ogromny obraz wiszący nad kanapą. Nie brakuje też dodatkowych miejsc do siedzenia. Całe wnętrze dziennikarka udekorowała wieloma poduszkami i kocami, które sprawiają, że jest jeszcze przytulniej.

Mieszkanie Anny WendzikowskiejMieszkanie Anny Wendzikowskiej Instagram.com/ aniawendzikowska

Choć każdy z salonów z pozoru jest całkowicie inny, można dopatrzyć się wielu podobieństw. Prawie każda z celebrytek aranżuje swoje wnętrze zgodnie z panującą modą. Ich salony są jasne, przestronne i pełne dodatków. Mimo to starają się zachować swój indywidualny styl. Czy któraś z nich będzie dla Was inspiracją?