"Milionerzy". Gdzie toczy się akcja "Otella" Szekspira?

Poznajcie pytanie w kolejnym odcinku teleturnieju "Milionerzy". Znacie na nie odpowiedź?

"Milionerzy" to teleturniej, w którym do wygrania jest okrągły milion złotych. Każdy z graczy, aby zdobyć nagrodę główną musi odpowiedzieć na dwanaście pytań. Zawodnik ma zawsze cztery odpowiedzi do wyboru, z których tylko jedna jest poprawna. Dodatkowo, w sytuacji kryzysowej może ma do dyspozycji trzy koła ratunkowe: pomoc publiczności, telefon do przyjaciela i pół na pół. Zagadnienia dotyczą tematów z różnych dziedzin, a sumę gwarantowaną zapewnia  poprawna odpowiedź na drugie i siódme pytanie. 

Zobacz wideo Tego nie da się 'odzobaczyć', czyli wpadki telewizyjne, które zapamiętamy na długo

"Milionerzy". Akcja "Otella"

Pytanie w ostatnim odcinku programu brzmiało:

Gdzie toczy się akcja "Otella" Szekspira?

  • A. w Europie
  • B. w Azji
  • C. w Afryce
  • D. w Ameryce

Prawidłową odpowiedzią była A - w Europie.

Warto dodać, że choć teleturniej "Milionerzy" jest na antenie łącznie 9 lat (z przerwami), to w jego historii tylko trzem graczom udało się wygrać główną nagrodę - milion złotych. Ostatnio do grona szczęśliwców dołączyła pani Katarzyna Kant-Wysocka z Gdańska, miłośniczka kultury antycznej, absolwentka filologii klasycznej, a zawodowo specjalistka ds. marketingu. Poprzednimi zwycięzcami byli Maria Romanek z Bezmiechowej Dolnej, emerytowana nauczycielka i działaczka społeczna (2018 rok) oraz Krzysztof Wójcik ze Szczecina (2010 rok).

Teleturniej "Milionerzy" od lat cieszy się ogromną popularnością. W 2019 roku przed telewizorami zasiadło około 1,9 mln widzów. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.