TVP wypuści polskie "Wspaniałe Stulecie" z Tomaszem Kotem w roli głównej? Mamy komentarz rzecznika stacji

Tomasz Kot wcieli się w rolę Kazimierza III Wielkiego w polskiej wersji "Wspaniałego Stulecia" produkcji TVP? Sprawdziliśmy te doniesienia.

"Wspaniałe Stulecie", turecki serial kostiumowy o życiu sułtana Sulejmana Wspaniałego, najdłużej panującego władcy Imperium Osmańskiego, podbił serca widzów TVP. "Fakt" podał informację o tym, że stacja postanowiła powtórzyć sukces produkcji polską wersją serialowego hitu. Opowiadać miałaby o losach polskich władców. W rolę Kazimierza III Wielkiego wcielić miałby się podobno Tomasz Kot .

Telewizja Publiczna właśnie rozpoczęła prace nad zapowiadanym serialem historycznym. Producenci uznali, że zaczną od pokazania życia ostatniego Piasta - Kazimierza Wielkiego. Jak udało się ustalić Faktowi, króla, który zastał Polskę drewnianą, a zostawił murowaną zagra Tomasz Kot  - podaje tabloid.

Tabloid informuje, że zdjęcia już ruszyły. Sceny kręcone są m.in. w Gnieźnie i na krakowskim Wawelu. Stacja chce ponoć wyłożyć ogromne sumy na "piękne kostiumy i scenografie z epoki".

Skontaktowaliśmy się z rzecznikiem prasowym TVP, by potwierdzić te informacje. Otrzymaliśmy w odpowiedzi bardzo krótkie, ale wyczerpujące temat dementi:

To nieprawda.

Żałujecie?

Zobacz wideo

AB

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.