Animator "Reksia" i "Bolka i Lolka" trafił do szpitala. Jego stan jest ciężki

Poruszająca historia.

Największy polski animator, rysownik Reksia oraz Bolka i Lolka, Marian Wantoła , trafił wczoraj w ciężkim stanie na OIOM.

Wczoraj dziadek bardzo źle się czuł. Wezwaliśmy lekarza prywatnie do domu, który kazał natychmiast jechać do szpitala. Dziadek dostał ciężkiego zapalenia płuc. Sytuację pogarsza także delikatna wada serca, która od czasu do czasu daje o sobie znać. Jego stan jest poważny - mówi nam wnuczek rysownika, Sebastian Thiel.

Najbliższe godziny będą decydujące, jednak wydaje się, że na szczęście stan zdrowia Mariana Wantoły poprawia się.

Lekarze dają 50% szans. Od wczoraj dostaje antybiotyki. Dziś dziadek jest w nieco lepszym stanie niż wczoraj. Oddycha spokojniej, trochę się porusza, już trochę mówi. Ciśnienie też jest lepsze - dodaje wnuk.

Historia 86-letniego animatora bardzo poruszyła wszystkich internautów. Młodzi ludzie zorganizowali na platformie Indiegogo.com zbiórkę pieniędzy dla Wantoły (szczegóły zobacz tutaj ). Jednak sam pan Marian nie zdążył się o niej wiele dowiedzieć.

Dziadek już przedwczoraj źle się czuł. Wczoraj jego stan jeszcze się pogorszył. Nawet nie byłem w stanie dokładnie mu opowiedzieć o tym, ilu ludzi mi pomaga. Jedynie wydrukowałem z internetu stronę tej akcji i pokazałem mu. Wywołało to uśmiech na jego twarzy - powiedział nam Sebastian Thiel.

Chcecie przyłączył się do zbiórki dla pana Mariana? Pieniądze możecie przekazać w każdej chwili, wystarczy kliknąć tutaj.

zuz

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.