Najpiękniejsze modelki 20 lat później

Zmieniły się?
Tyra Banks, Cindy Crawford, Kate Moss. Tyra Banks, Cindy Crawford, Kate Moss. Forum/Pepsi/Corinne Day

Topmodelki

Są znane na całym świecie. Chodziły po wybiegach najlepszych projektantów świata, reklamowały najlepsze kosmetyki i ubrania. Miliony kobiet świecie marzą o tym, by wyglądać tak jak one. Jednak większość z nich przed rozpoczęciem kariery top modelek wyglądała zupełnie inaczej...

Kate Moss. Kate Moss. Corinne Day/Top Shop

Kate Moss

Kiedy Kate miała 14 lat została wypatrzona na lotnisku w Nowym Jorku. Modelka miała wtedy 168 centymetrów. Mimo niewielkiego wzrostu zrobiła światową karierę. Top modelką stała się po kampanii dla Calvina Kleina. Kate znana jest z szalonych imprez i nadużywania alkoholu i narkotyków. Wybryki spowodowały zerwanie kontraktów z firmami, których była twarzą. Niedawno Kate wyszła za mąż za rockmana Jamiego Hince'a.

Cindy Crawford. Cindy Crawford. Pepsi/East News

Cindy Crawford

Cindy rozpoczęła karierę kiedy miała 19 lat. Próbowała sił nie tylko jako modelka ale także prezenterka telewizyjna w MTV. Prowadziła program ''House of Style''. Dziś ma 46 lat, córkę i syna. Nadal jest prawdziwą seksbombą.

Laetitia Casta. Laetitia Casta. East News

Laetitia Casta

Laetitia Casta tak jak Kate Moss rozpoczęła karierę modelki bardzo wcześnie - w wieku 15 lat. Oprócz kariery modelki Laetitia jest też aktorką. Zagrała m.in. w filmie ''Asterix i Obelix kontra Cezar''. Była twarzą Dior czy Chanel mimo że ma tylko 169 centymetrów wzrostu. Była ulubienicą Yves Saint Laurena. W 1999 roku pozowała do popiersia Mariann, która jest symbolem Republiki Francuskiej. Popiersia zdobią francuskie urzędy.

Tyra Banks. Tyra Banks. Forum/AP

Tyra Banks

Tyra Banks jako 17-latka podpisała kontrakt z agencją modelek ''Elle''. Tyra przez wiele lat rywalizowała z Naomi Campbell o miejsce najpopularniejszej, czarnoskórej modelki. Tyra z pewnością ma ciekawszą i mniej nieobliczalną osobowość. Dzięki temu prowadzi ''Tyra banks Show''.

 Heidi Klum Heidi Klum Fot. Eastnews

Heidi Klum

Heidi rozpoczęła karierę w wieku 18 lat za namową przyjaciółki. Zaczynała w Paryżu, później przeniosła się do USA i kontynuowała pracę w Nowym Jorku, gdzie bierze do dziś udział w pokazach Victoria?s Secret. Modelka brała udział w sesji do kalendarza Pirelli. Prywatnie jej mężem jest wokalista Seal. Para jest razem od maja 2005 roku. Mają razem 4 dzieci.

 Naomi Campbell Naomi Campbell

Naomi Campbell

Pierwsza czarnoskóra modelka, która zrobiła tak wielką karierę międzynarodową. Pierwszym krokiem ku karierze było wygranie przez nią miejsca w prestiżowej szkole aktorskiej London?s Italia Conti. Była pierwszą czarnoskórą modelką, która pojawiła się na okładce Timesa i Vogue. Swoim nazwiskiem sygnuje min. Perfumy.

Naomi nie jest jednak takim aniołkiem, na jakiego wygląda. Cały świat wie o wywołanych przez nią skandalach. W roli głównej występowała ona, oraz biedne asystentki, które nieraz oberwały w głowę telefonem, lub butem...

 Claudia Schiffer Claudia Schiffer

Claudia Schiffer

Pracę w zawodzie rozpoczęła majac 17 lat. Po 3 latach pracowała już jako zawodowa modelka. Od tego czasu jej twarz pojawiłą się na 700 okładkach takich czasopism jak Vogue, Vanity Fair, Rolling Stone, The Nwe York Times. Nazywana jest natchnieniem Karla Lagerfelda. W połowie lat 90 była zaręczona z księciem Albertem z Monako. Para jednak rozstała się przed ślubem. Od 9 lat jest żoną Matthew Vaughna, z którym ma 3 dzieci.

 Linda Evangelista Linda Evangelista

Linda Evangelista

Urodziła się 10 maja 1965 roku w Ontario. W wieku zaledwie 12 lat wygrała konkurs Miss Teen Niagara. Pracowała dla min. Calvina Kleina, D&G, chanel, Valentino, Versace. Była zaręczona z francuskim piłkarzem, Fabienem Barthezem.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.