Skąd pochodzą polskie gwiazdy? cz. 3

Nie tylko z Polski.
Maja Frykowska, Alicja Janosz, Michał Figurski, Sonia Bohosiewicz - gdzie oni się urodzili? Maja Frykowska, Alicja Janosz, Michał Figurski, Sonia Bohosiewicz - gdzie oni się urodzili? KAPIF/WWW.KAPIF.PL

Pochodzenie polskich gwiazd

Polskie gwiazdy najczęściej oczywiście można spotkać w Warszawie, ale nie wszystkie urodziły się w tym mieście. Zobaczcie, kto stąd pochodzi, a kto nie.

Tomasz Lis

Dziennikarz telewizyjny pochodzi z Zielonej Góry, miasta w województwie lubuskim. Do Warszawy przeniósł się na studia dziennikarskie, gdzie osiadł się już na stałe.

Alicja Janosz

Zwyciężczyni pierwszej edycji "Idola" urodziła się na Śląsku, w Pszczynie. Szybko, bo w wieku 16 lat przeniosła się do Warszawy. Obecnie mieszka ze swoim mężem Bartoszem Niebieleckim we Wrocławiu.

Michał Figurski

Michał na świat przyszedł w samym sercu Rosji, w Moskwie. Przez cztery lata mieszkał w Libanie, gdzie skończył amerykańską szkołę średnią. W 1993 roku przeniósł się do Warszawy i tutaj postanowił zamieszkać na stałe.

Maja Frykowska

Maja przyszła na świat w Łodzi i tam też spędziła dzieciństwo. Do rodzinnego miasta wraca bardzo często ze względu na sentyment i szereg przyjaciół. Zresztą w Łodzi skończyła studia aktorskie. Na co dzień jednak mieszka w Warszawie.

Sonia Bohosiewicz

Aktorka jest rodowitą cieszynianką. To właśnie na Śląsku dorastała i kształciła swój aktorski kunszt. Często odwiedzała Czechy, bo Cieszyn leży przy granicy polsko-czeskiej. Studia teatralne skończyła w Krakowie. Teraz mieszka w Warszawie, centrum szołbiznesu.

Beata Kozidrak

Wokalistka legendarnego zespołu Bajm całe swoje życie związała z Lublinem. To w tym pięknym mieście dorastała, odnosiła pierwsze sukcesy i mieszka nadal prowadząc życie szczęśliwej i spełnionej kobiety.

Agnieszka Orzechowska

Polska Angelina, zanim zamieszkała w Warszawie, dorastała się małym Namysłowie koło Opola. Już tam dostrzeżono urodę Agnieszki.

Katarzyna Zielińska

Zielińska pochodzi z małego miasteczka Stary Sącz, położonego w województwie Małopolskim.  Długi okres czasu spędziła także w Krakowie studiując. Zaraz po pierwszych propozycjach aktorskich przeniosła się do stolicy, gdzie mieszka nadal.

Brodka

Laureatka trzeciej edycji "Idola" urodziła się w Żywcu, ale tak naprawdę pochodzi z malutkiej wsi Twardorzeczki. Okazyjnie bywa w Warszawie.

Maryla Rodowicz

Królowa polskiej estrady, tak samo jak Tomasz Lis, przyszła na świat w Zielonej Górze. Jej korzenie jednak wywodzą się z Litwy. Kilka lat spędziła w Wilnie. Na stałe osiedliła się, bez niespodzianki, w Warszawie.

Więcej o:
Komentarze (25)
Skąd pochodzą polskie gwiazdy? cz. 3
Zaloguj się
 • emi1987hot

  Oceniono 9 razy 9

  "Już tam dostrzeżono urodę Agnieszki Orzechowskiej" dobijcie mnie! Przecież to okropny pasztet z toną tapety na pysku, która jej itak nic nie pomaga!

 • tata.morgana

  Oceniono 7 razy 7

  "... dorastała się małym Namysłowie koło Opola. Już tam dostrzeżono urodę Agnieszki......."
  po przeczytamiu tego fragmentu posikałem się ze smiechu.

  dziękuję za uwagę!!!

 • jadzka

  Oceniono 4 razy 4

  z tą urodą Orzechowskiej byście się nie ośmieszali przecież ona nie jest ładna chyba najbrzydsza celebrytka jaką widziałam

 • hanna69

  Oceniono 3 razy 3

  Głównie ze wsi.

 • maidi

  Oceniono 5 razy 3

  po pierwsze - jaka Maja? Fryta zawsze będzie Agnieszką choćbyście swoją propagandę jej zmiany imienia wkładali nam do lodówki!

  po drugie - najpierw jedziecie Orzechowską, a później zachwalacie jej urodę? A gdzie tu konsekwencja i logika?

 • kerkopithekion

  Oceniono 2 razy 2

  i jeszcze jedno: przecież weekend już się skończył
  korektora nadal nie ma a uczniowie gimnazjum specjalnej troski mają jak widzę praktyki wakacyjne
  skąd ten wniosek? ano proszę bardzo:

  "Do Warszawy przeniósł się na studia dziennikarskie, gdzie osiadł się już na stałe"
  na stałe SIĘ OSIADŁ na studiach dziennikarskich? taki wieczny student? i co to znaczy "się osiadł"...?

 • welwer

  Oceniono 2 razy 2

  Figurski, to gwiazda??? Co on prowadził?

 • wredna_baba

  Oceniono 2 razy 2

  1. Taaaa... jasne, Lis osiedlił się na studiach dziennikarskich :/ 2. Limanowa jest w woj. małopolskim, nie mazowieckim. Wstyd nie wiedzieć.

 • kakag

  Oceniono 1 raz 1

  Sonia może urodziła się w Cieszynie, ale z całą pewnością jako nastolatka (a może i wcześniej) mieszkała w Żorach, chodziła do I LO, wiem na pewno bo też tam chodziłam i pamiętam Sonię, jej śpiewanie na Gimpel Czadzie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX