Skąd pochodzą polskie gwiazdy? cz. 3

Nie tylko z Polski.
Maja Frykowska, Alicja Janosz, Michał Figurski, Sonia Bohosiewicz - gdzie oni się urodzili? Maja Frykowska, Alicja Janosz, Michał Figurski, Sonia Bohosiewicz - gdzie oni się urodzili? KAPIF/WWW.KAPIF.PL

Pochodzenie polskich gwiazd

Polskie gwiazdy najczęściej oczywiście można spotkać w Warszawie, ale nie wszystkie urodziły się w tym mieście. Zobaczcie, kto stąd pochodzi, a kto nie.

Tomasz Lis

Dziennikarz telewizyjny pochodzi z Zielonej Góry, miasta w województwie lubuskim. Do Warszawy przeniósł się na studia dziennikarskie, gdzie osiadł się już na stałe.

Alicja Janosz

Zwyciężczyni pierwszej edycji "Idola" urodziła się na Śląsku, w Pszczynie. Szybko, bo w wieku 16 lat przeniosła się do Warszawy. Obecnie mieszka ze swoim mężem Bartoszem Niebieleckim we Wrocławiu.

Michał Figurski

Michał na świat przyszedł w samym sercu Rosji, w Moskwie. Przez cztery lata mieszkał w Libanie, gdzie skończył amerykańską szkołę średnią. W 1993 roku przeniósł się do Warszawy i tutaj postanowił zamieszkać na stałe.

Maja Frykowska

Maja przyszła na świat w Łodzi i tam też spędziła dzieciństwo. Do rodzinnego miasta wraca bardzo często ze względu na sentyment i szereg przyjaciół. Zresztą w Łodzi skończyła studia aktorskie. Na co dzień jednak mieszka w Warszawie.

Sonia Bohosiewicz

Aktorka jest rodowitą cieszynianką. To właśnie na Śląsku dorastała i kształciła swój aktorski kunszt. Często odwiedzała Czechy, bo Cieszyn leży przy granicy polsko-czeskiej. Studia teatralne skończyła w Krakowie. Teraz mieszka w Warszawie, centrum szołbiznesu.

Beata Kozidrak

Wokalistka legendarnego zespołu Bajm całe swoje życie związała z Lublinem. To w tym pięknym mieście dorastała, odnosiła pierwsze sukcesy i mieszka nadal prowadząc życie szczęśliwej i spełnionej kobiety.

Agnieszka Orzechowska

Polska Angelina, zanim zamieszkała w Warszawie, dorastała się małym Namysłowie koło Opola. Już tam dostrzeżono urodę Agnieszki.

Katarzyna Zielińska

Zielińska pochodzi z małego miasteczka Stary Sącz, położonego w województwie Małopolskim.  Długi okres czasu spędziła także w Krakowie studiując. Zaraz po pierwszych propozycjach aktorskich przeniosła się do stolicy, gdzie mieszka nadal.

Brodka

Laureatka trzeciej edycji "Idola" urodziła się w Żywcu, ale tak naprawdę pochodzi z malutkiej wsi Twardorzeczki. Okazyjnie bywa w Warszawie.

Maryla Rodowicz

Królowa polskiej estrady, tak samo jak Tomasz Lis, przyszła na świat w Zielonej Górze. Jej korzenie jednak wywodzą się z Litwy. Kilka lat spędziła w Wilnie. Na stałe osiedliła się, bez niespodzianki, w Warszawie.

Więcej o: