Skąd pochodzą polskie gwiazdy? cz. 2

Nie tylko z Polski.

Pochodzenie polskich gwiazd

Polskie gwiazdy najczęściej oczywiście można spotkać w Warszawie, ale nie wszystkie urodziły się w tym mieście. Zobaczcie, kto stąd pochodzi, a kto nie.

Maja Sablewska Maja Sablewska KAPIF/WWW.KAPIF.PL

Maja Sablewska

Jurorka "X-Factor" pochodzi z Sosnowca, miasta w województwie śląskim. Jako nastolatka przeprowadziła się do Warszawy, aby zajmować się dzieckiem Natalii Kukulskiej. I tak już została w stolicy.

Paweł Małaszyński Paweł Małaszyński KAPIF/WWW.KAPIF.PL

Paweł Małaszyński

Chociaż rodzinnym miastem tego bożyszcza kobiet jest Białystok, to urodził się on w małym Szczecinku. Dorastał jeszcze w Koszalinie, a okres studiów spędził we Wrocławiu i Krakowie.

Hania Stach w 2007 roku Hania Stach w 2007 roku KAPIF/WWW.KAPIF.PL

Hania Stach

Piękna piosenkarka jest rodowitą warszawianką. To w stolicy Polski dorastała i kształciła swój talent muzyczny uczęszczając na lekcje śpiewu. Związana jest też z małymi, malowniczymi Lędzinami na śląsku. Studia muzyczne kończyła w Katowicach. Obecnie mieszka pod Warszawą, często odwiedza Śląsk.

Rozalia Mancewicz Rozalia Mancewicz KAPIF/WWW.KAPIF.PL

Rozalia Mancewicz

Miss Polonia 2010 urodziła się w stolicy... Australii, w Melbourne. Skończyła tam gimnazjum i odniosła kilka sukcesów w konkursach piękności. Obecnie mieszka w Białymstoku, gdzie studiuje. Gościnnie pojawia się w Warszawie. Po obronie tytułu magistra filologii angielskiej ma zamiar wrócić do kraju kangurów.

Iwona Węgrowska Iwona Węgrowska KAPIF/WWW.KAPIF.PL

Iwona Węgrowska

Urocza piosenkarka o subtelnej urodzie urodziła się i wychowała w Żorach, na Śląsku. Kilka lat spędziła we Wrocławiu, gdzie m.in. toczyły się losy w reality-show "Bar". Od kiedy występuje solo mieszka w Warszawie.

Natalia Lesz Natalia Lesz KAPIF/WWW.KAPIF.PL

Natalia Lesz

Wydawać by się mogło, że Natalia Lesz urodziła się poza Polską, ale nic bardziej mylnego. Piosenkarka powitała świat w warszawskim szpitalu. Jako ośmiolatka wyjechała do Wielkiej Brytanii, a później do Stanów Zjednoczonych. Kilka lat temu wróciła na "stare śmiecie".

Weronika Książkiewicz Weronika Książkiewicz KAPIF/WWW.KAPIF.PL

Weronika Książkiewicz

Weronika na świat przyszła w samym sercu Rosji, w Moskwie. Dzieciństwo spędziła w pociągu między Moskwą, a Poznaniem. Przez pierwsze siedem lat regularnie odwiedzała ojca Rosjanina, który studiował za wschodnią granicą. Później jej rodzice wrócili do Polski i Książkiewicz ukończyła tutaj szkołę licealną. Związana jest też z Łodzią, gdzie studiowała aktorstwo.

Czesław Mozil Czesław Mozil KAPIF/WWW.KAPIF.PL

Czesław Mozil

Chociaż jako pięciolatek Mozil przeprowadził się do duńskiej stolicy, Kopenhagi, gdzie spędził dwadzieścia lat życia, to na świat przyszedł w śląskim Zabrzu. W międzyczasie odwiedzał Kraków i Kijów, ponieważ jego ojciec jest Ukraińcem. Dzisiaj ze względu na sprawy zawodowe mieszka oczywiście w Warszawie.