"Na Wspólnej" ma 18 lat. Tak zmienili się aktorzy od pierwszego sezonu

18 lat temu wyemitowano pierwszy odcinek serialu "Na Wspólnej". Akcja produkcji związana jest z losem grupy przyjaciół, którzy poznali się w domu dziecka, a później jako dorośli założyli spółdzielnię i zamieszkali w apartamentowcu przy tytułowej ulicy. Pamiętacie, jak na początku wyglądali bohaterowie? Zobaczcie naszą galerię.
'Na Wspólnej' 'Na Wspólnej' Kapif.pl

"Na Wspólnej" - historia

Pierwszy odcinek serialu 'Na Wspólnej' został wyemitowany na antenie TVN-u 27 stycznia 2003 roku. Do tej pory nakręcono dziewiętnaście serii, przez które przewinęło się mnóstwo aktorów. Część jest od samego początku, ale niektórzy z pierwotnej obsady zrezygnowali z dalszej współpracy. Przypomnijmy sobie, jak kiedyś wyglądali serialowi Ziębowie, Brzozowscy, Hofferowie i reszta ekipy.

Bożena Dykiel na świętowaniu 3000. odcinka serialu 'Na Wspólnej' Bożena Dykiel na świętowaniu 3000. odcinka serialu 'Na Wspólnej' Kapif

Bożena Dykiel

Bożena Dykiel od samego początku wciela się w rolę Marii Zięby. Wraz z mężem Włodkiem prowadzi bar "U Marii" i jest mentorką młodszej części bohaterów. Jest postacią niezwykle charakterną, niekiedy despotyczną. W jednym z wywiadów Dykiel podkreśliła, że wiele pracuje nad tą kreacją, która nieco ją przypomina:

Zmieniam tę moją postać, naginam pod siebie i nasi scenarzyści to doskonale wiedzą. Piszą tak, żeby to nie było od czapy i mnie w ogóle nie dotyczyło, bo trzeba być przekonującym i wiarygodnym w swojej roli. Jestem aktorką, która zawsze trochę swojej prywatności sprzedaje, bo wtedy kreacja jest zawsze bardziej naturalna i wychodząca ze mnie. No, chyba że gram jakąś postać wymyśloną, wydumaną w kinie czy teatrze. A tu gram osobę z krwi i kości, Maria Zięba to trochę ja - wyznała.

Tak Bożena Dykiel wyglądała w 2003 roku. Musimy przyznać, że nic się nie zmieniła, a wręcz wygląda coraz lepiej!

Bożena Dykiel, Na Wspólnej
Kapif.pl

Mieczysław Hryniewicz na świętowaniu 3000. odcinka serialu 'Na Wspólnej' Mieczysław Hryniewicz na świętowaniu 3000. odcinka serialu 'Na Wspólnej' Kapif

Mieczysław Hryniewicz

Mieczysław Hryniewicz to serialowy mąż Bożeny Dykiel, czyli Włodzimierz Zięba. W serialu gra do tej pory, a fani na pewno nie wyobrażają sobie produkcji bez niego. Jego postać jest jednak przeciwieństwem żony - jest spokojniejszy i bardziej ugodowy, nieraz jego opanowanie uratowało sytuację.

Bożena Dykiel, Mieczysław Hryniewicz, Na Wspólnej
Kapif.pl

Sylwia Gliwa na świętowaniu 3000. odcinka serialu 'Na Wspólnej' Sylwia Gliwa na świętowaniu 3000. odcinka serialu 'Na Wspólnej' Kapif

Sylwia Gliwa

W rolę Moniki, czyli córki Ziębów, od początku wciela się Sylwia Gliwa. Na oczach widzów przeszła metamorfozę. W 2003 roku miała rude włosy, teraz jest blondynką. Gdy zaczęła grać w "Na Wspólnej" miała 24 lata.

Sylwia Gliwa
Kapif.pl

Anna Korcz aktualnie Anna Korcz aktualnie Kapif.pl

Anna Korcz

Jednym z najsilniejszych charakterów w serialu jest bez wątpienia Izabela Dudek, wcześniej Brzozowska. W jej rolę wciela się Anna Korcz. W 2014 roku jej wątek został nieco zawieszony, a Korcz nie pojawiła się w czołówce. Mówiło się o tym, że producenci chcieli nieco odpocząć od współpracy z aktorką.

Anna Korcz
Kapif.pl

Adam Fidusiewicz Adam Fidusiewicz KAPIF

Adam Fidusiewicz

Adam Fidusiewicz dołączył do serialu w wieku 18 lat jako Maks, syn Izabeli i tragicznie zmarłego Wiktora Brzozowskiego (jego postać nie pojawiła się fizycznie w serialu, a głosu udzielał Piotr Fronczewski). Na jakiś czas postać Maksa zniknęła, ponieważ Fidusiewicz rozpoczął studia aktorskie, a uczniowie pierwszego roku jego uczelni mieli zakaz grania w jakichkolwiek serialach. Później wrócił, jednak w 2014 roku media rozpisywały się o tym, że chciał odejść, ponieważ miał dosyć scen seksu z Anną Samusionek, która wcielała się w rolę Ilony.

Adam Fidusiewicz
Kapif.pl

'Na Wspólnej' 'Na Wspólnej' RADEKORZEL.COM

Robert Kudelski

Robertowi Kudelskiemu największą rozpoznawalność przyniosła rola Michała Brzozowskiego. Aktor w ostatnim czasie przeszedł sporą metamorfozę i zrzucił 19 kg. Decyzję o odchudzaniu podjął, gdy waga wskazała 109 kg.

Robert Kudelski
Kapif.pl

Ilona Wrońska Ilona Wrońska Instagram/ilona_wronska

Ilona Wrońska

Ilona Wrońska w rolę Kingi, żony Michała, wcielała się do 2018 roku. Wtedy podjęła decyzję o odejściu z obsady.

Podjęłam tę decyzję świadomie, dojrzewałam do niej przez kilka lat. Nadszedł czas na to, by otworzyć kolejne drzwi. Jakiś etap się kończy. Z niecierpliwością czekam na to, co nowe i nieznane. Czuję radość, bo przecież tego chcę - powiedziała w wywiadzie dla magazynu 'Show'.

Aktorka postanowiła spróbować swoich sił w teatrze.

Ilona Wrońska
Kapif.pl

Grażyna Wolszczak Grażyna Wolszczak Kapif.pl

Grażyna Wolszczak

Grażyna Wolszczak, czyli Basia Brzozowska, nigdy nie żałowała, że dołączyła do obsady serialu. W wywiadach podkreśla, że dzięki temu ma spokój i nie musi martwić się o pracę. Poza tym bardzo lubi graną przez siebie postać.

Nie da się nigdy do końca uciec od siebie, więc niektóre reakcje Basi są... moje. Jednak serial realizowany jest w takim tempie, że nie ma po prostu czasu na to, by budować postać bardzo daleką od siebie. Zdarza się czasem, że Basia zachowuje się w sposób zupełnie dla mnie niezrozumiały i wtedy staram się jakoś ją ułagodzić, usprawiedliwić - powiedziała kiedyś w wywiadzie.

Patrząc na zdjęcia Grażyny Wolszczak nie da się nie zauważyć, że czas działa na jej korzyść.

Grażyna Wolszczak
Kapif.pl

Tomasz Schimscheiner. Tomasz Schimscheiner. Kapif

Tomasz Schimscheiner

Tomasz Schimscheiner, czyli Andrzej Brzozowski, to pierwszy mąż Basi.

Grażyna Wolszczak, Tomasz Schimscheiner
Kapif.pl

Matylda Damięcka Matylda Damięcka KAPIF

Matylda Damięcka

Matylda Damięcka przez cztery lata wcielała się w postać Karoliny, córki Basi i Andrzeja. Zrezygnowała z roli w "Na Wspólnej", ponieważ dostała się do szkoły filmowej. Potem jednak już nie wróciła i zdecydowała się podejmować inne wyzwania zawodowe.

Jak zdaje się do szkół artystycznych, to jest taki wymóg, żeby być na wyłączność i musiałam zrezygnować ze wszystkich seriali. Wyszło mi to na dobre. Po czterech latach szkoły okazało się, że trzeba coś wpisać w CV, więc postanowiłam jeździć po festiwalach muzycznych - tłumaczyła w jednym z odcinków "Dzień Dobry TVN".

Matylda Damięcka
Kapif.pl

Michał Tomala i Anna Maria Jarosik Michał Tomala i Anna Maria Jarosik AKPA

Michał Tomala

Michał Tomala miał 12 lat, gdy zaczął grać Daniela, syna Basi i Andrzeja. Aktor dorastał więc na oczach widzów. Dzięki serialowi poznał swoją żonę Annę Jarosik, którą poślubił w 2018 roku.

Michał Tomala, Joanna Jabłczyńska
Kapif.pl

Waldemar Obłoza na świętowaniu 3000. odcinka serialu 'Na Wspólnej' Waldemar Obłoza na świętowaniu 3000. odcinka serialu 'Na Wspólnej' Kapif

Waldemar Obłoza

Waldemar Obłoza, czyli Roman Hoffer. Aktor w prawdziwym życiu, tak jak i jego bohater, był uzależniony od alkoholu. To on poprosił scenarzystów, by poruszyli ten problem.

Przyplątało się do mojego życia jeszcze i to. Alkohol pojawił się jeszcze, jak byłem w domu dziecka. To był ten nastoletni głupi czas. Stawałem się duszą towarzystwa. Alkohol uwalniał mnie od kompleksów wiejskości, prowincjonalności. W pewnym momencie zauważyłem, że przeginam, że piję więcej, niż zamierzałem - opowiedział kiedyś w programie Andrzeja Sołtysika.

Aktor nie pije od ponad 20 lat.

Waldemar Obłoza
Kapif.pl

Kazimierz Mazur Kazimierz Mazur Instagram.com/ kazimierz_mazur

Kazimierz Mazur

Kazimierz Mazur, czyli Kamil, syn Romana i brat Marty.

Matylda Damięcka, Kazimierz Mazur
East News

Joanna Jabłczyńska Joanna Jabłczyńska instagram.com/joannajablczynska/

Joanna Jabłczyńska

Joanna Jabłczyńska gra Martę, córkę Romana.

Joanna Jabłczyńska
Kapif.pl

KAPiF KAPiF KAPiF

Ewa Gawryluk

Ewa Gawryluk, czyli Ewa, aktualnie Ostrowska. W 2010 roku do obsady dołączył jej mąż, Waldemar Błaszczyk (Damian Cieślik).

Ewa Gawryluk
Kapif.pl

Jakub Wesołowski w 2003 roku Jakub Wesołowski w 2003 roku Kapif.pl

Jakub Wesołowski

Jakub Wesołowski wciela się w syna Ewy i Leszka (Wojciech Majchrzak).

Wojciech Majchrzak Wojciech Majchrzak Akpa

Wojciech Majchrzak

Wojciech Majchrzak przez trzy lata grał Leszka, ojca Igora.

Wojciech Majchrzak
Kapif.pl

Ilona Wrońska w Ilona Wrońska w "Na Wspólnej" TVN/Piotr Bujnowicz/Fabryka Obrazu

Ewa Gorzelak

Ewa Gorzelak do 2007 roku pojawiała się w serialu jako Gabriela Góralczyk-Nowak, partnerka Leszka. Zrezygnowała z kariery, bo jej syn był ciężko chory. Zmagał się z nowotworem mózgu.

On mi umierał na rękach. W pewnym momencie nie miał siły płakać, tylko tak cichutko się skarżył. Prosiłam Boga, aby szybciej go zabrał i skrócił cierpienie. Myślałam, że mi serce pęknie - powiedziała Gorzelak w rozmowie z "Na Żywo".

To właśnie wtedy pani Ewa znalazła ukojenie w Bogu. Czuła, że tylko gorliwa modlitwa i jakiś cud mogą pomóc małemu Rysiowi. Lekarze walczyli do końca. Choć sytuacja była beznadziejna, uratowali dziecko aktorki. Kiedy jej synek wyzdrowiał, Gorzelak postanowiła pomóc innym rodzinom, które zmagają się z podobnymi problemami. Zdecydowała się założyć fundację "Nasze Dzieci".

Renata Dancewicz Renata Dancewicz KAPiF

Renata Dancewicz

Renata Dancewicz do tej pory gra Weronikę Roztocką.

Bożena Dykiel, Mieczysław Hryniewicz, Renata Dancewicz
Kapif.pl

Więcej o: