Poznajcie drugie połówki kandydatów na prezydenta RP. Wśród nich jest przyszła Pierwsza Dama lub przyszły Pierwszy Dżentelmen

Wybory prezydenckie tuż, tuż. Oprócz przeprowadzenia szczegółowego przeglądu kandydatów na głównego reprezentanta Polski zwracamy uwagę również na towarzyszące im drugie połówki. Wśród nich znajduje się przyszła Pierwsza Dama lub przyszły Pierwszy Dżentelmen. Poznajmy bliżej sylwetki bliskich politykom osób.
Agata Duda Agata Duda Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Wyborcza.pl / / Agencja Wyborcza.pl

Agata Kornhauser-Duda

Tę postać mogliśmy obserwować na polskiej scenie politycznej przez ostatnie pięć lat. Aktualna Pierwsza Dama jest żoną Andrzeja Dudy. Agata Kornhauser-Duda wywodzi się z inteligenckiej rodziny, a jej ojciec może pochwalić się autorstwem licznych dzieł literackich. Ukochana prezydenta RP na stałe mieszkała w Krakowie i pracowała tam jako nauczycielka języka niemieckiego.

Małgorzata Trzaskowska Małgorzata Trzaskowska Instagram/ @trzaskowskirafal

Małgorzata Trzaskowska

Historia miłosna Rafała i Małgorzaty Trzaskowskich jest bardzo romantyczna. Małżonkowie poznali się, gdy Małgorzata miała zaledwie 19 lat, jednak dzieląca ich odległość uniemożliwiła im wtedy zbudowanie trwałej relacji. Po ukończeniu studiów na Krakowskiej Akademii Ekonomicznej ukochana aktualnego prezydenta Warszawy przeprowadziła się do stolicy. Przez jakiś czas pracowała w agencji reklamowej, a później zaangażowała się w sprawy samorządu. 

Paulina Kosiniak-Kamysz Paulina Kosiniak-Kamysz Instagram/ @paulinakosiniak

Paulina Kosiniak-Kamysz

Paulina Kosiniak-Kamysz z wykształcenia jest dentystką i pracuje jako ortodontka w jednej z warszawskich klinik. Niegdyś trudniła się wolontariatem w placówce "Budzik" założonej przez Ewę Błaszczyk. Aktualnie razem z mężem zajmuje się wychowywaniem malutkiej córki.

Urszula Brzezińska-Hołownia Urszula Brzezińska-Hołownia Instagram/ @szymon.holownia

Urszula Brzezińska-Hołownia

Urszula Brzezińska-Hołownia to prawdziwa "girl power", która nie boi się wyzwań. Na co dzień współpracuje z wojskiem, pełniąc funkcję pilota myśliwca MiG-29 w jednostce 23, która znajduje się w Mińsku Mazowieckim. Żona Szymona Hołowni stroni od celebryckiego życia, pomimo tego, że jej ukochany ze względu na wykonywany zawód jest aktywny w mediach od wielu lat. Kobieta znajduje również czas na wychowywanie córki Mani. 

Karina Bosak Karina Bosak Instagram/ @krzysztofbosak

Karina Bosak

Karina Bosak to życiowa partnerka Krzysztofa Bosaka. Żona posła jest z zawodu prawniczką i walczy z potępianiem konserwatywnych idei. W wolnym czasie spełnia się, trenując taniec towarzyski, który stanowi dla niej odskocznię od dnia codziennego. 

Irmina Ochenkowska Irmina Ochenkowska Instagram/ @jakubiakmarek

Irmina Ochenkowska

Marek Jakubiak może poszczycić się obecnością u swojego boku Irminy Ochenkowskiej. Ambitna partnerka wiceprezesa Browarów Regionalnych Jakubiak ma za sobą doktorancką edukację w Kolegium Zarządzania i Finansów. Ukończyła również Podyplomowe Studium Zarządzania Organizacjami Ochrony Zdrowia. 

Anna Piotrowska Anna Piotrowska Facebook/ Mirosław Piotrowski

Anna Piotrowska

Anna Piotrowska jest przykładem kobiety, która w pełni poświęca się rodzinie. Od lat zajmuje się wychowaniem czworga dzieci ze związku małżeńskiego z Mirosławem Piotrowskim. Nauczyciel akademicki ma w żonie pełne wsparcie. 

Poseł Krzysztof Śmiszek jest zdania, że akcja policji w Warszawie to była demonstracja siły by zastraszyć społeczeństwo. Poseł Krzysztof Śmiszek jest zdania, że akcja policji w Warszawie to była demonstracja siły by zastraszyć społeczeństwo. Instagram/ @ksmiszek

Krzysztof Śmiszek

Krzysztof Śmiszek na co dzień walczy o prawa mniejszości w Polsce, reprezentując środowisko LGBT. Z wykształcenia jest doktorem nauk prawnych i pracuje jako nauczyciel akademicki. W 2019 roku brał udział w wyborach parlamentarnych, startując we Wrocławiu z ramienia SLD. 

Agnieszka Tanajno Agnieszka Tanajno Instagram/ @tanajno

Agnieszka Tanajno

Agnieszka Tanajno to druga połówka Pawła Tanajno, przedsiębiorcy, który postanowił wystartować w wyborach prezydenckich. Kobieta wychowuje czwórkę dzieci i nie lgnie do medialnego życia. Najważniejsza jest dla niej rodzina. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.