Mało kto pamięta pierwszą żonę Cezarego Pazury, matkę Anastazji. Aktor przeszedł straszne chwile z nią: "Chciałem się targnąć na życie"

Cezary Pazura na premierze filmu "Psy 3" pojawił się w towarzystwie swojej najstarszej córki. Mało kto pamięta o przykrej historii pierwszego małżeństwa aktora z pierwszą żoną i matką Anastazji. Aktor tak mocno wszystko przeżył, że myślał o samobójstwie.
Cezary Pazura Cezary Pazura KAPIF.pl

Cezary Pazura - pierwsze małżeństwo

Cezary Pazura po raz pierwszy ożenił się w 1989 roku. Jego żoną została wtedy Żaneta, którą poznał w Łodzi na warsztatach aktorskich. Kiedy zaczęli być razem? Do tej pory nie wiadomo dokładnie, gdyż ich wersje się różnią. Kobieta utrzymywała, że:

Tego samego dnia poszliśmy do łóżka, wieczorem Czarek mi się oświadczył, a rano chcieliśmy już wziąć ślub - mówiła w jednym z wywiadów.

Aktor za to twierdzi, że poszli na randkę po jakimś czasie:

Jakiś czas potem spotkałem ją na Piotrkowskiej i zaprosiłem na kawę. Na drugi dzień rano zapytałem, czy nie chciałaby zostać moją żoną, a ona tylko kiwnęła głową i powiedziała: "uhm".
Cezary Pazura, Anastazja Pazura Cezary Pazura, Anastazja Pazura KAPIF.pl

Narodziny Anastazji

Gdy się poznali, Żaneta miała 16 lat, a aktor 24. Ślub wzięli, gdy osiągnęła pełnoletność. Na świecie szybko pojawiła się ich córka Anastazja. Poszła w ślady ojca, jest absolwentką Warszawskiej Szkoły Filmowej. Pojawiła się w takich serialach jak np. "Na dobre i na złe" czy "Barwy szczęścia". Kilka dni temu towarzyszyła tacie podczas premiery filmu 'Psy 3'.

Anastazja Pazura, Cezary Pazura
East News

Kadr z filmu 'Kroll' Kadr z filmu 'Kroll' Screen z filmu 'Kroll'

Więź ojca z córką

Więź ojca z córką jest bardzo głęboka. Wszystko przez to, co przeszli w przeszłości. Żona Cezarego Pazury zachłysnęła się rosnącą popularnością męża.

Cezary Pazura Cezary Pazura EAST NEWS

Nałogi Żanety

Żaneta zaczęła sięgać po alkohol. Jak wspomina aktor w autobiografii, już o 9 rano czuł od żony jego woń. Później używki, w tym m.in. marihuana oraz mocniejsze narkotyki doprowadziły do tego, że w 1994 roku Żaneta zniknęła. Zerwała kontakt z rodziną, zrzekła się praw do córki. Aktor musiał zająć się opieką nad 4-latką:

Nastka była ciągle ze mną, a ja przeżyłem taki szok, że nie jadłem i prawie nie spałem, bo jedno mrugnięcie córeczki stawiało mnie od razu na równe nogi. I wszystko musiało chodzić jak w zegarku. Córka była ze mną w teatrze, na próbach, w bufecie, garderobie, ciągle gdzieś pod pachą. Chodziliśmy na spacery, czytałem jej książki, usiłowałem gotować. Pamiętam prane w kółko, gotowane, suszone i prasowane pieluchy tetrowe - napisał aktor w autobiografii "Byłbym zapomniał.".

Aktor nie chce wracać pamięcią do tamtego okresu:

Wie pan co, jest do dupy, źle mi się układa, seks mnie nie cieszy, chcę umrzeć, ktoś inny bardziej mi się podoba, nie mam ochoty z tym żyć. Tak miałem powiedzieć? Tamten okres chciałbym wymazać z pamięci raz na zawsze. Zostałem zostawiony dla innego mężczyzny. Koniec. Kropka. Pozbawiony wszystkiego, bo wszystko było wspólne. Nie miałem żadnej intercyzy - mówił w wywiadzie dla "Pani".

Co się później stało z Żanetą? Wiadomo, że przebywała w Monarze, gdzie walczyła z nałogami. Tam odnalazł ją mąż, który ustalił warunki rozwodu. Kobieta zrezygnowała z nazwiska aktora i mieszka w Łodzi. Nie szukała kontaktów z Anastazją.

Anastazja Pazura Anastazja Pazura KAPIF

Przeciwnik narkotyków

Przez swoje doświadczenia jest przeciwnikiem narkotyków.

Ćpać czy nie ćpać, oto jest pytanie? (.) Nie chcę być ofiarą rewolucji narkotycznej. Chcę mieć spokojną i godną emeryturę, a nie harować dodatkowo na nowe miejsca w szpitalach dla ofiar źle pojętej wolności wyboru. Wiem, co mówię, bo widziałem, jak rozpada się rodzina, kiedy dla matki ważniejsze jest, żeby wziąć niż córka, mąż i dom! - napisał kiedyś na swoim profilu na Facebooku.
Cezary Pazura Cezary Pazura KAPIF.pl

Aktor rozważał samobójstwo

Dla aktora sytuacja z pierwszą żoną mogła skończyć się tragicznie. Rozważał samobójstwo!

Byłem w okropnej sytuacji. Sam z dzieckiem, z długami. Chciałem się targnąć na życie. Uratował mnie mój przyjaciel, Olaf Lubaszenko - przyznał w jednym z wywiadów.
Cezary Pazura i Weronika Marczuk Cezary Pazura i Weronika Marczuk EAST NEWS

Cezary Pazura i Weronika Marczuk

Aktor jednak nie zamknął się na nowe związki. W 1994 roku poznał Weronikę Marczuk. Kobieta chciała zaopiekować się nim i jego córką.

(...) Mężczyzna - choćby się skichał - nigdy nie stanie się kobietą. Macocha wniosła ze sobą pełnię znaczenia tego słowa i nawet jego brzmienia. Anastazja była więc zawsze czysta, zawsze zadbana, zawsze nakarmiona i dopilnowana, ale nigdy nie miała poczucia, że jest najważniejsza - napisał w autobiografii.

Przez 12 lat byli razem, jednak zdecydowali się na rozwód. Aktor obarcza winą swoją drugą żonę:

Jeżeli jesteś 12 lat z kimś i się z nim rozstajesz, to znaczy, że się nie znaliście jednak, na tym to polega. Akurat coś wygasa, coś się zmienia i nagle z bliskiego człowieka robi się dla ciebie ktoś obcy. Ty widzisz w oczach tego człowieka, że jesteś dla tego człowieka obojętnym. To jest najbardziej bolesne - mówił w programie "20m2 Łukasza".

Niedawno jednak udzielił kolejnego wywiadu dla "Dobrego Tygodnia". Przyznał:

Tamten okres chciałbym wymazać z pamięci raz na zawsze. Zostałem zostawiony dla innego mężczyzny.

Weronika Marczuk i Cezary Pazura
East News

Cezary Pazura z żoną Cezary Pazura z żoną Kamil Piklikiewicz

Prawdziwe szczęście

Prawdziwą miłość poznał dopiero w 2007 roku. Wtedy to poznał w pociągu, którym wracał akurat z Krakowa do Warszawy, studentkę młodszą o 26 lat. Okazała się nią 19-letnia Edyta Zając. Na początku nikt nie dawał im szans, jednak oni do tej pory tworzą szczęśliwe się małżeństwo. Doczekali się także trójki dzieci, a aktor jest szczęśliwy jak nigdy dotąd.

Weszłam w związek nieszablonowy, odbiegający od przyjętej powszechnie reguły budowania relacji kobieta-mężczyzna już od czasów liceum. Ponadto stworzyliśmy związek, który nie wpisuje się w tradycje polskiego obrazu potencjalnych reklamodawców. Zawsze jednak szłam pod prąd, a dzisiaj cieszę się, że nie daliśmy zwyciężyć kłamstwom, pomówieniom, szantażom... Stworzyliśmy swój własny azyl, pełny miłością i dobra - tak swoje małżeństwo opisuje Edyta Pazura. 

A na stwierdzenia, że miała szczęście, że spotkała Cezarego w pociągu odpowiada, że: "Nie... To Czarek miał szczęście, że wsiadł do odpowiedniego pociągu...".

Cezary Pazura z córką Ritą
screen Instagram @czarekpazura

pazura
Fot. czarekpazura/Instagram

Cezary Pazura
Fot. czarekpazura/Instagram

Cezary Pazura
Fot. czarekpazura/Instagram

Cezary Pazura z dziećmi
Instagram/edyta_pazura