Od 1. edycji "Idola" minęło 17 lat. Ewelina Flinta wróciła właśnie z nowym utworem! A pamiętacie Patrycję Wódz? Jej pasją jest taniec

"Idol" w Polsce zadebiutował w 2002 roku, a więc od premiery programu minęło już 17 lat! Niektórzy uczestnicy nadal śpiewają i utrzymują się na muzycznym rynku, a o niektórych... słuch nieco zaginął. Postanowiliśmy sprawdzić, co u nich słychać. Jak się okazuje, Ewelina Flinta właśnie wydała nowy utwór.
Ewelina Flinta Ewelina Flinta KAPIF

Ewelina Flinta

Ewelina Flinta była jedną z najjaśniejszych jego gwiazd. Swoim niesamowitym, rockowym, lekko zachrypniętym głosem zachwyciła jurorów. Dotarła aż do finału i zajęła drugie miejsce. To jej wróżono największą karierę po programie.

Ewelina Flinta
Polsat

Zaczęło się świetnie. Jej pierwsza płyta ukazała się bardzo szybko - niecały rok po zakończeniu 'Idola'. Piosenkę 'Żałuję' znała chyba cała Polska. Dużą popularnością cieszył się też drugi singiel - 'Goniąc za cieniem'. Na kolejną płytę przyszedł czas w 2005 roku. Nie powtórzyła już wielkiego sukcesu pierwszej. Flinta pojawiała się na wielu imprezach i bankietach, ale nie było słychać nic o jej nowej płycie. Kuba Wojewódzki skrytykował nawet swoją niegdysiejszą ulubienicę:

Eweliny Flinty nie znam z żadnego przeboju, za to znam ją ze wszystkich bankietów pod tytułem 'Nowe garnitury z blachy', 'Nowy zapach Vistuli' czy 'Nowe wibratory Waryńskiego' - powiedział w 'Tele Tygodniu'.

Ewelina Flinta obecnie

09.06.2018 Krakow 14. Festiwal Zaczarowanej Piosenki   Koncert finalowy na Rynku Glownym  N/z Ewelina Flinta - juror  fot. M. Lasyk/REPORTER
Marek Lasyk/REPORTER / EN

W ubiegłym roku Ewelina Flinta pojawiła się na 14. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki i zaskoczyła wszystkich swoim nowym wyglądem. Zauważyliście, że wokalistka ma nowy kolor włosów?

Teraz natomiast wróciła z nowym utworem. Utwór "Tell Me Why" to prawdziwa świeżynka. Wyszedł 4 marca, w miniony poniedziałek. Myślicie, że będzie to hit?

My liczymy, że tym razem zagości na rynku muzycznym i w show-biznesie na dłuższy czas. 

Szymon Wydra Szymon Wydra Akpa

Szymon Wydra

Szymon Wydra zajął ostatnie miejsce na podium pierwszego 'Idola'. Grając z Carpe Diem od 1992 roku, konkurs talentów był tylko przystankiem w karierze. Potem próbował szczęścia na festiwalu w Sopocie, czy w programie 'Gwiezdny Cyrk'.

Szymon Wydra obecnie

Jednak w dalszym ciągu wraz z zespołem intensywnie koncertuje. Prywatnie Wydra jest szczęśliwym mężem i ojcem. Wokalista wychowuje 12-letnią Simonę i 2-letniego Rysia. 

Szymon Wydra z synem
Plotek Exclusive

Alicja Janosz Alicja Janosz Kapif

Ala Janosz

Alicja Janosz była dzieckiem, gdy zaczęła śpiewać i jeszcze nastolatką, gdy wygrała I edycję 'Idola'. Szesnaście lat później jest szczęśliwą mamą i nadal kocha występować na scenie. Po 'Idolu' próbowała swoich sił na Eurowizji, prowadziła listę przebojów w 4fun.tv. Wydała trzy solowe płyty.

Ala Janosz obecnie

We wrześniu 2014 roku na świat przyszło jej pierwsze dziecko.

Wybrała dla niego imię Tymek. Poród przebiegł bez żadnych problemów we wrocławskim szpitalu. Cały czas czuwał u boku mąż Alicji, Bartosz Niebielecki i najbliższa rodzina - powiedziała niegdyś w Afterparty.pl przyjaciółka wokalistki.

Alicja Janosz, Bartosz Niebielecki
KAPIF.pl

Alicja Janosz
Instagram.com/alicjajanoszofficial/

Alicja Janosz
Instagram.com/ Alicja Janosz/ Sreen

Alicja Janosz
Instagram.com/alicjajanoszofficial/


Ewelina Flinta, Szymon Wydra i Ala Janosz , Idol ma 10 lat. Ewelina Flinta, Szymon Wydra i Ala Janosz , Idol ma 10 lat. Polsat

Może się wydawać

W 2002 roku Ala Janosz, zwyciężczyni pierwszej edycji programu, wraz z pozostałymi uczestnikami pierwszej dziesiątki nagrała singiel 'Może się wydawać'. Wówczas bił on rekordy popularności we wszystkich największych rozgłośniach radiowych. Pamiętacie jeszcze ten utwór?

Tomasz Makowiecki. Tomasz Makowiecki. www.KAPIF.pl

Tomek Makowiecki

Wydał cztery solowe krążki i jeden z zespołem No!No!No! Jest stale obecny na polskiej scenie muzycznej, choć z popu przeniósł się w obszary muzyki autorskiej. Po programie przez jakiś czas spotykał się z prezenterką MTV Anną Chyłkowską. W 2008 roku poślubił wokalistkę Reni Jusis, z którą ma synka Teofila i córkę Gaję.

Rani Jusis i Tomek Makowiecki w Borach Tucholskich
Screen z Instagram.com/renijusis/

Reni Jusis i Tomek Makowiecki na wakacjach
Screen z Instagram.com/Tomek Makowiecki

Reni Jusis, dzieci, plaża, morze
Plotek Exclusive

Ania Dąbrowska. Ania Dąbrowska. kapif

Ania Dąbrowska

Udział w 'Idolu' otworzył jej drzwi do kariery muzycznej. Zaczęła współpracować m.in. z Andrzejem Smolikiem i Krzysztofem Krawczykiem. W 2004 r. ukazał się debiutancki album Dąbrowskiej 'Samotność po zmierzchu'. Zdobył uznanie krytyków oraz uzyskał status złotej płyty. Natomiast piosenki 'Tego chciałam' czy 'Charlie, Charlie' stały się przebojami.

ESKA Music Awards Szczecin 2017, czerwiec 2017, Ania Dąbrowska
Akpa

Prywatnie Ania Dąbrowska przez 12 lat była związana z Pawłem Jóźwickim, którego poznała w programie 'Idol'. Decyzję o rozstaniu podjęli pod koniec 2013 r. Po kilku miesiącach media donosiły, że wrócili do siebie. Sami zainteresowani nie potwierdzili tych plotek. Mają dwoje dzieci - Stanisława oraz Melanię.

 anna dąbrowska paweł józek jóźwicki
www.KAPIF.pl

Patrycja Wódz w 2002 roku Patrycja Wódz w 2002 roku Akpa

Patrycja Wódz

Patrycja Wódz to dziś prawdziwa enigma. Choć do 'Idola' przyszła śpiewać, jej prawdziwą pasją był taniec. Na koncie ma Mistrzostwo Polski, Wicemistrzostwo Europy oraz Świata w zawodach tanecznych w stylu show-dance. Z powodzeniem grała także w Teatrze Roma.

Patrycja Wódz
Screen ze strony Teatru Roma

Dzisiaj jest mężatką i nosi dwuczłonowe nazwisko Wódz-Kujawska. W sieci ciężko znaleźć jej aktualne zdjęcia, a profil na Facebooku jest prywatny.

Jedyne, co możemy się z niego dowiedzieć to to, że ma dwoje dzieci, chłopca i dziewczynkę, którzy są na jej tzw. zdjęciu w tle. 

Dzieci Patrycji Wódz-Kujawskiej
Screen / Facebook / Patrycja Wódz-Kujawska

W 2006 roku związała się z girlsbandem Queens, panie nie zawojowały muzycznej sceny. Dziewczyny odpadły na preselekcji do festiwalu Eurowizja.

Jakub Rutnicki i Kuba Wojewódzki w 2002 roku Jakub Rutnicki i Kuba Wojewódzki w 2002 roku Akpa

Jakub Rutnicki

Jakub Rutnicki to przykład, że sławę zdobytą w telewizji można wykorzystać do zrobienia kariery politycznej. Zaraz po 'Idolu', w 2002 roku, Rutnicki trafił na trzy lata do rady powiatu szamotulskiego. Potem trafił na Wiejską i w ławach poselskich Platformy Obywatelskiej siedzi już czwartą kadencję.

23.04.2018 Poznan , Concordia Design . Wspolna konwencja Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej i powolanie do zycia Koalicji Obywatelskiej . Na konwencji przedstawiono wspolnych kandydatow w wyborach samorzadowych . N/Z Jakub Rutnicki 
Fot. Jedrzej Nowicki/Agencja Gazeta
SLOWA KLUCZOWE:
koalicja  konwencja Nowoczesna obywatelska  platforma obywatelska
JĘDRZEJ NOWICKI

Jakub Rutnicki
gazeta.tv

12.09.2015 Poznan , Miedzynarodowe Targi Poznanskie . Konwencja programowa Platforma Obywatelska .  Jakub Rutnicki . 
Fot. Lukasz Cynalewski / Agencja Gazeta
 
SLOWA KLUCZOWE:
konwencja platforma obywatelska po
ŁUKASZ CYNALEWSKI


Fot. Facebook

Paweł Nowak. Paweł Nowak. www.KAPIF.pl

Paweł Nowak

Paweł Nowak był najmłodszym finalistą 'Idola'. Na casting przyszedł mając 16 lat. Jego interpretacja utworu 'Imię Deszczu' okazała się tak dobra, że Kuba Wojewódzki wracał do niej bardzo często nawet po latach. Po zakończeniu programu próbował zrobić karierę z zespołem Za Friko, ale bez większych sukcesów.

~scena z: Pawe NowakSK: Idol, koncert finalistw Idola
Akpa

Dziś mieszka i pracuje w Łodzi, ale swojej przyszłości nie wiąże z aktywnym graniem. Co nie znaczy, że przestał występować czy słuchać muzyki. Czasem można zobaczyć go pod sceną, czasem na niej.

Szymon Nowak
Screen z Facebook.com/krudersonWięcej o: