"Trzy bloki wśród pól". Te gwiazdy pochodzą ze wsi i nie wstydzą się tego. Zobacz, co mówią o swoich miejscowościach

Choć dziś pracują przede wszystkich w wielkich polskich miastach, to jednak w rubryce "miejsce urodzenia" nie wpiszą Warszawy, Gdańska czy Krakowa. Zobacz, kto urodził się na wsi lub w małym miasteczku.
Doda Doda Kapif

Doda

Doda urodziła się i dzieciństwo spędziła w Ciechanowie w woj. mazowieckim. Wokalista nie wstydzi się swoich korzeni. Szczodrze dzieliła się anegdotami związanymi z miasteczkiem w książce "Zaczęło się w Ciechanowie".

Udzieliłam w niej, najdłuższego wywiadu życia. Bardzo ostro ale prawdziwie odpowiadam na pytania dot. tabu w show-biznesie. Za każdym razem, jak go czytam, naprawdę uważam, że to kawał świetnej roboty i najlepszy mój wywiad w historii - czytamy w Se.pl.

Po Ciechanowie wokalistka oprowadzała swego czasu ekipę filmową w programie "Szlakiem gwiazd".

Jesteśmy, znajdujemy się i przybyliśmy pod moją szkołę podstawową, w której spędziłam 8 znakomitych lat. Poznałam wspaniałych ludzi i oni poznali mnie wspaniałą - w taki oto skromny sposób Doda opowiadała o placówce oświatowej, w której rozpoczęła swoja edukację.

Ewa Farna Ewa Farna Kapif

Ewa Farna

Ewa Farna przyszła na świat w czeskiej miejscowości Trzyniec. To z rodzinnego domu najczęściej jeździła na koncerty:

Jeździłam codziennie, mam za sobą również długie trasy np. Trzyniec - Warszawa czy Trzyniec - Praga - mówiła w Muzyka.onet.pl.
Edyta Górniak Edyta Górniak WBF

Edyta Górniak

Edyta Górniak przyszła na świat i swoje dziecięce lata spędziła w Ziębicach, małej miejscowości w woj. dolnośląskim.

Jestem prostą dziewczyną z Ziębic - mówiła w rozmowie z "Pani".
Ewa Chodakowska Ewa Chodakowska Kapif

Ewa Chodakowska

Ewa Chodakowska urodziła się w Sanoku.

Urodziłam się w najpiękniejszym mieście na Ziemi - Sanoku (...). Życie w Sanoku nauczyło mnie zauważać drugiego człowieka. Tam czas zwalnia. Jeździ się na działkę, do pszczół, spaceruje, rozmawia się z ludźmi. Nikt nie mija cię na ulicy anonimowo. Czujesz się bezpiecznie - mówiła w "VIVIE!".
Eliza i Trybson Eliza i Trybson Plotek Exclusive

Eliza z Warsaw Shore

20-letnia Eliza z "Warsaw Shore" pochodzi z Tuliszkowa koła Konina, małego miasta w woj. wielkopolskim. To tu na razie ma też wychowywać się dziecko jej i Trybsona, które niedługo przyjdzie na świat.

Tu stanie kołyska - mówiła w rozmowie z Plotek.pl.
Ola Ciupa Ola Ciupa WBF

Ola Ciupa

Ola Ciupa, tancerka, która zasłynęła jako dziewczyna Cleo i Donatana, pochodzi z Radomska w województwie łódzkim. Lokalne portale są z niej dumne:

"My Słowianie" to nowa piosenka Donatana & Cleo (...). Występuje w nim radomszczanka Aleksandra Ciupa - czytamy na Radomsko24.pl.
Monika Zamachowska i Zbigniew Zamachowski Monika Zamachowska i Zbigniew Zamachowski Kapif

Zbigniew Zamachowski

Zbigniew Zamachowski pochodzi z małego miasta Brzeziny koło Łodzi.

Brzeziny to były wtedy kompletnie inne. Nie chcę w kombatanctwo popadać, ale jak cały blok demoludowy, Brzeziny też były nieraz takim ciemnym, smutnym miejscem, gdzie każdy na ślepo trochę próbował znaleźć okruchy światła i szczęścia dla siebie - mówił w rozmowie z Brzeziny.pl.

Aktor nie wypiera się swojego pochodzenia:

Brzeziny to moja tożsamość. Ja się z tym miastem identyfikuję na najgłębszych poziomach tego, co o mnie stanowi. Pięknie to wyraził Kazimierz Kutz (...), że nie wolno nigdy zapomnieć, skąd się pochodzi, bo to jest w nas, takie zupełnie pierwotne, od nieuświadomionego dzieciństwa, przez pierwsze doœświadczenia, percepcje całej rzeczywistości - mówił.
Katarzyna Zielińska Katarzyna Zielińska Kapif

Katarzyna Zielińska

Zielińska pochodzi z małego miasteczka Stary Sącz położonego w województwie małopolskim.

Tam żyje się według innego rytmu, tam spędza się czas z drugim człowiekiem, rozmawia, spaceruje. Ale czasem człowiek chce się stamtąd wyrwać, pojechać w góry i wyjechać do teatru. Pamiętam, że wycieczki do Krakowa były dla mnie, dziewczynki ze Starego Sącza, gdzie życie kończy się o 21 i wszyscy idą spać, ogromnym przeżyciem - mówiła w Sadeczanin.info.
Kamil Bednarek Kamil Bednarek KAPiF

Kamil Bednarek

Znany z programu "Mam talent!" Kamil Bednarek urodził się w Brzegu pod Opolem, a jego rodzinny dom znajduje się w pobliskiej wsi Lipki.

Jestem ciągle chłopakiem z Lipek i nie zamierzam gwiazdorzyć. Nic mnie bardziej nie denerwuje, jak pogarda dla drugiego człowieka, której wkoło jest pełno - powiedział w rozmowie z Kurierzurominski.pl.

W Lipkach najlepiej się relaksuje.

Tak, jestem z Lipek, małej miejscowości cichej i spokojnej. U nas żyją ludzie skromni, jest ładnie. Wokół same lasy i łąki. Mamy tu ciszę i spokój. Moich Lipek za nic nikomu nie oddam. Ale ja chłopak z Lipek gotowej recepty na sukces nie mam. I nikomu takiej nie dam. Jedno jest ważne: miejcie pasje - dodał.
Honey Honey Kapif

Honey

Honorata Skarbek pochodzi ze Zgorzelca. Nim zdobyła ogólnokrajową sławę występowała w lokalnych konkursach talentów.

Zgorzelec to małe miasto z niewielkimi możliwościami rozwoju w kierunku, w którym chciałam iść, przede wszystkim niestety - jest tam wielu nieżyczliwych ludzi. Niemniej jednak Zgorzelec pielęgnował we mnie miłość do muzyki - występowałam tam w swoich pierwszych konkursach wokalnych, śpiewałam na szkolnych apelach, czy podczas miejskich eventów. Pracowałam wtedy tylko w internecie, dopiero od kiedy mieszkam w Warszawie mogę się rozwijać, tutaj wszystko jest na miejscu - powiedziała w rozmowie z Wiadomosci24.pl.
Marta Żmuda Trzebiatowska Marta Żmuda Trzebiatowska WBF

Marta Żmuda Trzebiatowska

Marta Żmuda Trzebiatowska urodziła się w Człuchowie w województwie pomorskim, jednak wychowała się w pobliskiej wsi Przechlewo.

Z perspektywy mojego rodzinnego Przechlewa wydawało się, że aktorzy to niedostępny świat, środowisko hermetyczne. Ale dwa lata wcześniej dostał się do szkoły teatralnej kolega z sąsiedniej miejscowości. "Skoro on się dostał, ja też mogę!", pomyślałam - mówiła w rozmowie Kobieta.pl.

Mimo tego podkreśla:

Jestem i zawsze będę z Przechlewa - powiedziała w "VIVIE!".
Wojciech Mecwaldowski Wojciech Mecwaldowski Kapif

Wojciech Mecwaldowski

Wojciech Mecwaldowski karierę aktorską rozpoczął jako student szkoły teatralnej we Wrocławiu, jednak urodził się w Dusznikach Zdroju, a wychował w Kłodzku w województwie dolnośląskim. Tak wspominał swoje dzieciństwo:

Urodziłem się w Dusznikach, a wychowywałem w Kłodzku. Mieszkam we Wrocławiu i Warszawie (...). W tak zwanej wczesnej młodości obracałem się w kłodzkim towarzystwie sportowym, czyli dresiarskim (śmiech). Nosiłem niemiecki dres, a zeszyty kładłem do reklamówek Big Stara i Mustanga. Pamiętam, że im nowsze reklamówki, tym większy był szacun w szkole. Dawałem radę, bo miałem kuzynkę w Big Starze - wyjawił w "Playboyu".
Monika Brodka Monika Brodka WBF

Monika Brodka

Laureatka trzeciej edycji "Idola" urodziła się w Żywcu, ale tak naprawdę pochodzi z malutkiej wsi Twardorzeczki.

Nie zapomniałam skąd pochodzę i dlatego na płycie znalazły się te góralskie "wtręty" - mówiła w 2004 roku w Muzyka.interia.pl.
Marcin Dorociński Marcin Dorociński Kapif

Marcin Dorociński

Marcin Dorociński przyszedł na świat w Milanówku, a dorastał we wsi Kłudzienko pod Grodziskiem Mazowieckim.

Wychowywałem się w Kłudzienku, osadzie składającej się z trzech bloków wybudowanych wśród pól przy Instytucie Mechanizacji i Elektryfikacji Rolnictwa. Osiedle było ogrodzone, mieliśmy wszystko, co potrzebne dzieciom do szczęścia: basen przeciwpożarowy, w którym pływaliśmy latem, boisko, mnóstwo zieleni. Codziennie rano zakładowy bus zawoził nas do szkoły w Grodzisku. Miałem mnóstwo przyjaciół - mówił w rozmowie z "Galą".
Wodzianka Wodzianka Kapif

Dominika Zasiewska

Eks Wodzianka urodziła się we wsi Julianów pod Grójcem. Początkowo była w konflikcie z rodzicami.

Moi rodzice przeprowadzili się z Warszawy na wieś od razu po studiach i tam jest im dobrze. Są dość konserwatywni, cenią sobie spokój i nie podobało im się, że będę się obracać w takim środowisku. Teraz już się przyzwyczaili - powiedziała w rozmowie z Uljaszowanie.blog.pl.
Małgorzata Szumowska i Mateusz Kościukiewicz Małgorzata Szumowska i Mateusz Kościukiewicz WBF

Mateusz Kościukiewicz

Mateusz Kościukiewicz urodził się i wychował w małym mieście - Nowym Tomyślu w Wielkopolsce. To właśnie w Nowotomyskim Ośrodku Kultury uczył się aktorstwa.

Kierowałem się intuicją. W Tomyślu, przy Domu Kultury, działał teatr amatorski. Prowadziła go pani Renata Śmiertelna. I to ona namówiła mnie na studia aktorskie. A ja chciałem uciec z prowincji. I czułem, że to zajęcie dla mnie. Aktorzy są zbitką wielu kompleksów i dziwnych okoliczności - powiedział w rozmowie z Rp.pl.
Magdalena Kumorek Magdalena Kumorek Kapif

Magdalena Kumorek

Magdalena Kumorek urodziła się w Pyskowicach w województwie śląskim. Do Warszawy przeniosła się na studia na Akademii Teatralnej. Przyznaje, że nie podoba jej się Warszawa.

Nie mogłabym w niej mieszkać na stałe. Tu ciągle coś trzeba. Bywać, pokazywać się, brać w czymś udział. A jeśli się tego nie robi, to, jak mówią znajomi, jest poczucie, że coś się traci. Ja nie umiem żyć pod presją, a taką tu czuję - powiedziała w "Twoim Stylu".

Na co dzień mieszka w małym domku na wsi pod Wrocławiem.

Budowaliśmy z mężem dom na wsi, na który poszły oszczędności - wyznała.

 

Andrzej Piaseczny, Piasek Andrzej Piaseczny, Piasek Kapif

Piasek

Andrzej Piaseczny urodził się w małej miejscowości koło Radomia o wdzięcznej nazwie Pionki. W jednym z wywiadów dziennikarz zapytał go o miasto dzieciństwa.

Poza tym urodziłeś się w Pionkach, miejscowości, w której była tłocznia płyt Pronitu. Nie marzyłeś jako dzieciak o czarnym winylu ze swoim nazwiskiem? - pytał dziennikarz.
Może, chociaż myśmy traktowali tę tłocznię bardziej przyziemnie - po prostu oznaczała ona niesłychaną łatwość zdobywania płyt, szczególnie tych licencyjnych, o które się wtedy wszyscy bili. A u nas w Pionkach można było na przykład kupić album "Helicopters" Portera... w kiosku - mówił w Warszawa.naszemiasto.pl.
Reni Jusis Reni Jusis KAPIF

Reni Jusis

Reni Jusis, wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów urodziła się w Koninie. Większość dzieciństwa spędziła jednak w nadmorskiej wsi Mielno.

Lato spędzaliśmy w Mielnie, gdzie pracowała moja mama - mówiła w Gogaga.pl.

Tam wkrótce przeprowadziła się razem z rodzicami. Potem zaczęła się jej kariera.

Po nagraniu materiału demo zadecydowałam, że nie wracam do swojego rodzinnego Mielna i stawiam wszystko na jedną kartę - mówiła w Praca-kariera.dlaczego.com.pl.