Carolyn Dunn, czyli piękna gwiazda jednego serialu. Co dzieje się z rudowłosą Sylvie Gerard z "Żaru tropików"[A TY W KIM SIĘ KOCHAŁEŚ?]

Tym razem w kolejnej odsłonie naszego cyklu Wasza propozycja. Carolyn Dunn była jak gwiazda, która gwałtownie rozbłysła, świeciła krótko, ale i pięknie.  I nawet jeżeli usunęła się w cień, rzadko potem grywając, to my i tak ją zapamiętamy jako Sylvie Gerard, ponętną panią detektyw z serialu "Żar tropików". Partnerowała tam Robowi Stewartowi, który w serialu grał detektywa Nicka Slaughtera.
Żar tropików, Tropical Heat Żar tropików, Tropical Heat Fot. LQ International, Ltd. and Safritel

Carolyn Dunn i Rob Stewart

Magnetyzująca piękność przyciągała do serialu "Żar tropików" bardziej niż fabuła. Carolyn Dunn dzielnie wspierała przystojnego Roba Stewarta. Aktorka urodziła się w 1965 roku w Cape Breton w Nowej Szkocji. Zadebiutowała w wieku 20 lat w filmie "Łamiąc wszelkie zasady". Później zagrała kilka innych ról, głównie epizodów. Przełomem stała się dopiero rola pięknej Sylvie Girard w 1991 roku. W ciągu 2 lat nakręcono 66 odcinków serialu, który uczynił z Dunn gwiazdę.

Carolyn Dunn, Rob StewartEast News

Rob Stewart Rob Stewart SAFRITEL / ALBUMEAST NEWS/

Rob Stewart

Kucyk, rozpięta wzorzysta koszula i zarośnięta klata były wizytówkami Roba Stewarta. I nawet jeżeli ten wzorzec męskości budzi już dzisiaj tylko uśmiech, to wtedy tak właśnie miał wyglądać "prawdziwy mężczyzna". Stewart jest Kanadyjczykiem. Urodził się w Bramalea, prowincji Ontario. W wieku 17 lat z powodu wypadku stracił nerkę i musiał się pożegnać z hokejem, w którym całkiem nieźle sobie radził. Potem imał się różnych zajęć, aż dostał życiową szansę jako wyluzowany detektyw Nick Slaughter w serialu "Żar tropików".

ZAR TROPIKOW N/Z ROB STEWART mat. prasowe

Carolyn Dunn, Kadr z Carolyn Dunn, Kadr z "Żar tropików". Screen z Youtube.com

Carolyn Dunn

Sława nie przewróciła jej w głowie, a może po prostu nie umiała jej należycie wykorzystać. Mimo że "Żar tropików" stał się ogromnym przebojem, a Dunn gwiazdą, nie zobaczyliśmy jej potem w żadnej hollywoodzkiej superprodukcji. Nie udzielała też zbyt wielu wywiadów. Chociaż jej filmografia liczy kilkanaście pozycji, żadna z nich nie jest wyjątkowa, a i sama Dunn grała tam tylko epizodycznie. Wystąpiła między innymi w serialach "Czynnik PSI" i "Nieśmiertelna" i w filmach: "Córka Hitlera", "Seks, kłamstwa i obsesje", "Wyznania panny młodej".

Carolyn Dunn. Carolyn Dunn. Screen z O.getglue.com

Carolyn Dunn

Carolyn Dunn 4 lata temu wycofała się z aktorstwa. Wróciła z Los Angeles do rodzinnego Sydney, niewielkiego przemysłowego miasta w kanadyjskiej prowincji Nowa Szkocja. Jej obecne zajęcia mają zupełnie inny charakter.

Carolyn Dunn jest teraz terapeutką holistyczną w swoim rodzinnym mieście i wolontariuszką w centrum medyczno-szpitalnym - piszą nieocenieni fani serialu na Twitterze.

A Stewart?

Rob Stewart wciąż gra i pisze - oznajmiają fani.

Carolyn Dunn, Rob StewartTwitter.com

Rob Stewart Rob Stewart fot. materiały prasowe

Rob Stewart

Rob Stewart i Carolyn Dunn nigdy nie byli razem. Łączyły ich sprawy zawodowe i przyjaźń. Aktor jest żonaty i ma 16-letniego syna. Lubi wspominać pewną niesamowitą historię związaną z serialem. Kiedyś z ciekawości przeglądał Facebooka, poszukując informacji o "Żarze tropików". Ze zdumieniem odkrył fan page serialu z siedzibą w... Serbii.

Byłem zdumiony, wręcz w szoku - przyznał w wywiadzie dla Mississauga.com.

W czasach, kiedy Serbią rządził Slobodan Milosevic, serial był oknem na świat, a niepokorny, ciągle wpadający w tarapaty, ale wychodzący z nich obronną ręką Nick Slaughter - idolem tamtejszej zbuntowanej młodzieży.

W Serbii, pod butem dyktatora Slobodana Milosevicia, Slaughter został uznany za symbol wolności i nadziei - czytamy na portalu.

Rob StewartFacebook.com

Rob Stewart

Teraz już takich seriali się nie robi. Podobał się Wam? A może uważacie, że się zestarzał? Piszcie w komentarzach i na naszej stronie na Facebooku, w kim Wy się kochaliście. A my zrobimy z tego opowieść i ją Wam przedstawimy.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.