Kryzys wizerunku Perfekcyjnej Pani Domu? Zobacz jej wszystkie wpadki i triki!

Każdy odcinek Perfekcyjnej Pani Domu przyciąga przed telewizory tłumy widzów. Z wypiekami na twarzy śledzą, w jaki sposób Małgorzata Rozenek zmienia życie i domy uczestników show. Czy jednak publiczności nie zrażą liczne rewelacje o małych i dużych oszustwach twórców programu? Zobacz, jak wkręca widzów Perfekcyjna Pani Domu! Wcale nie jest taka idealna!
Małgorzata Rozenek. Małgorzata Rozenek. Cezary Piwowarski

Według "Wprost"

Niedawno tygodnik "Wprost" ogłosił konkurs na najmniej inteligentną produkcję telewizyjną. Kto wygrał? Perfekcyjna Pani Domu! Krytycy - psychologowie, medioznawcy i działacze kultury - nie zostawili na programie suchej nitki.

Robienie z kobiety kury domowej jest idiotyczne. A to przyznawanie korony Perfekcyjnej... to absolutny szczyt. Kobiety czekające na wybór pani Rozenek były tak przejęte, jakby miały się dowiedzieć, czy dostaną się na studia. Ta, która wygrywa, wygląda, jakby dostała potrójnego orgazmu - oceniła dla tygodnika Maria Czubaszek.

Rozenek MalgorzataKapif

 

Najwięcej kontrowersji wzbudziła jednak prowadząca telewizyjnego show - Małgorzata Rozenek.

Kultowa prowadząca, która z fanatycznym zaangażowaniem i z wypolerowanym błyskiem w oczach stara się nam wmówić, że najlepszym remedium na wszystkie życiowe troski jest umiejętne użycie ściery, octu i szczoteczki do zębów. PPD wygląda, jakby miała orgazm, patrząc na wkrętarkę. A kieliszki ustawia w złotej sukni. Kayah, która uleczyła białaczkę kabałą, to przy niej pikuś - drwiła z idealnego wizerunku Rozenek w tygodniku "Wprost".
Małgorzata Rozenek. Małgorzata Rozenek. tvn

Wojna z feministkami

Małgorzata Rozenek zraziła do siebie nie tylko dziennikarzy "Wprost". Kiepską opinię ma także u feministek. Zapracowała sobie na nią dość zaskakującymi twierdzeniami. PPD uważa, że to przez działaczki walczące o prawa kobiet sprzątanie nie cieszy się sympatią ludzi.

Wydaje mi się, że powodem są, uwaga, feministki! To jest pokolenie kobiet, które usłyszało, że dbanie o dom nie jest fajne, że mogą zadbać o absolutnie wszystko, ale sprzątać im nie wypada. A naprawdę jest bardzo miło żyć w czystym poukładanym domu. I nagle te kobiety budzą sie z domem, który wygląda tak, jak wygląda nie wiedzą jak się do tego zabrać, bo już sytuacja zabrnęła za daleko - przemawiała mentorskim tonem w wywiadzie dla "Dzień dobry TVN".
Małgorzata Rozenek. Małgorzata Rozenek. TVN

Oszustwa w programie

Producenci programu Perfekcyjna Pani Domu starali się stworzyć idealny świat, w którym ład i harmonia panuje dzięki codziennemu odkurzaniu. Jednak nie postarali się przy realizacji tej bajeczki. Szybko odkryliśmy, jak widzowie są oszukiwani. Zaczęło się od domu PPD.

Dom w Strzeniówce był przedstawiany jako rzekoma siedziba rodziny Rozenków. Jednak tak naprawdę to jedynie plan zdjęciowy. W rzeczywistości Małgorzata i Jacek Rozenkowie, wraz z dwoma synami, mieszkają na warszawskiej Sadybie. Podobno jednak oba domy są do siebie bardzo podobne...

Małgorzata Rozenek. Małgorzata Rozenek. mat. promocyjne TVN Style

Programowe przekłamania

Jednak to nie koniec oszustw Perfekcyjnej Pani Domu. Ta przekonuje swoich widzów, że jej sposoby pozwolą uczynić sprzątanie łatwe i przyjemne. Cóż faktycznie jednak może nie za sprawą wody i octu. Nasz czytelnik odkrył, że brud na żelazku jest w programie doklejany na taśmę klejącą!

Małgorzata Rozenek, oszustwoscreen z TVN

Małgorzata Rozenek. Małgorzata Rozenek. Kapif

PPD = Rozenek?

TVN starał się wykreować Małgorzatę Rozenek na chodzącą perfekcję. Nawet wywiady udzielane przez nową telewizyjną gwiazdę miały składać się na jej wizerunek idealnej pani domu. W rozmowie z magazynem "Viva!" Rozenek jednak przeszła samą siebie.

U nas to ja jestem ta surowa, a mąż łagodny. To ja jestem klasycznym przykładem mężczyzny.

 Jacek Rozenek, zona Kapif

 

Wygląda na to, że Jacek Rozenek, mąż PPD, nie ma chyba łatwego życia. Czy przy "Chodzącej Perfekcji" nie może sobie pozwolić nawet na chwilę luzu? Cóż może, ale skutki mogą być bolesne.

Oczywiście, że krzyczę na męża, jak nabałagani. Mój mąż nie jest ani ułożony z natury, ani wytresowany. To bałaganiarz pierwszej wody. Co więcej, nawet nie mam wyrzutów sumienia z tego powodu - mówi Rozenek w wywiadzie dla Faktu.
Małgorzata Rozenek. Małgorzata Rozenek. tvn

Rysa na szkle

Kiedy na światło dzienne wyszły małe oszustwa twórców programu, dziennikarze zaczęli interesować się, lansowanym przez stację, nieskazitelnym wizerunkiem PPD. Dość szybko znaleźli na nim rysy.

Najpierw okazało się, że w domu PPD o porządek w jej domu dba nie ona sama, lecz gosposia!

Najpierw starła kurze z półek, potem posprzątała szafki, odkurzyła dywany, aż w końcu zmyła podłogę. Przesiedziała tam kilka dobrych godzin - opisywał z detektywistyczną dokładnością "Se.pl".

Cóż nie mamy nic przeciwko zatrudnianiu fachowej pomocy. Po co jednak wcześniej publikowano zapewnienia, że wszystko robi sama?

To nieprawda! Gosi zdarzyło się korzystać z takiej pomocy jedynie wtedy, gdy była w ciąży - mówiła jedna z koleżanek Rozenek w wywiadzie dla "Party".

Perfekcyjna pani domu 8.02.2012 fot.: Cezary Piwowarski/TVN na zdjeciu: Malgorzata RozenekTVN

Małgorzata Rozenek. Małgorzata Rozenek. TVN

Niania

Potem okazało się, że Rozenek także do opieki nad dziećmi wynajmuje fachową pomoc.

Ja, odkąd nagrywam programy, nie zawsze mam na wszystko czas. Dzieci wstają o siódmej rano, a ja piętnaście minut przed nimi. Wspólnie jemy dobre śniadanie, a potem zawożę Stasia do szkoły. Jeśli to jest dzień, w którym przychodzi niania, to Tadzio zostaje z nią, a jeżeli nie, to jedzie z nami - wyznała Se.pl.
Małgorzata Rozenek. Małgorzata Rozenek. KAPIF

Upadek marki PPD?

Największym problemem dla TVN mogą być jednak najnowsze odkrycia dziennikarzy. Okazuje się, że nie tylko prywatnie PPD nie jest perfekcyjna. Se.pl twierdzi, że także prezentowane w programie porady Rozenek nie są jej autorstwa, lecz Jolanty Sergot-Kowalskiej, trenerki i szkoleniowca z bydgoskiej firmy Cleaning Consulting.

TVN wynajęła Sergot-Kowalską. Przed każdym odcinkiem spotykała się z Rozenek i omawiała, co będzie w programie. Pokazywała jej, jak wykonać pewne zadania i co robić, aby dobrze to wyglądało przed kamerą. Nie na darmo jej imię i nazwisko znalazło się w napisach końcowych "Perfekcyjnej Pani Domu" jako współtwórcy programu. Tak było podczas pierwszego sezon - twierdzi informator portalu.

TVN włożyło dużo wysiłku w wykreowanie Małgorzaty Rozenek na Perfekcyjną Panią Domu. Jednak prędzej czy później prawda zawsze wyjdzie na jaw. Ciekawi jesteśmy, czy rewelacje dotyczące PPD wpłyną na oglądalność programu. A może ludzie po prostu lubią tę błyszczącą i uporządkowaną bajkę i wcale nie potrzebują niczego prawdziwszego?