Najsłynniejsi dziennikarze kiedyś i dziś

4 lutego odbył się po raz kolejny "Bal dziennikarzy". Postanowiliśmy przypomnieć  Wam, jak zmieniali się czołowi polscy dziennikarze, którzy często pojawiają się na salonach.
Tomasz Lis Tomasz Lis Forum

Tomasz Lis

Tomasz Lis wybił się już na czwartym roku studiów dziennikarskich. Wrodzony wdzięk i naturalność zapewniły mu wtedy wygraną w konkursie na dziennikarza TVP. Później był korespondentem "Wiadomości" w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Aktualnie jest naczelnym tygodnika "Wprost" i prowadzi program "Tomasz Lis na żywo".

Tyle samo emocji, co jego praca, budzi jego życie osobiste. Wszyscy pamiętają, że zostawił Kingę Rusin dla Hanny Lis.

Kinga Rusin. Kinga Rusin. FORUM/Piotr Malecki

Kinga Rusin

Kinga Rusin zadebiutowała w latach 90. w Telexpressie. W 1994 r. po roku znajomości wyszła za mąż za Tomasza Lisa. Świadkami na jej ślubie byli: Hanna Lis (wówczas Smoktunowicz) i Robert Smoktunowicz. W 2006 roku ich małżeństwo się rozpadło.

Teraz Rusin żyje pełnią życia, związała się z Mariuszem Kujawą, jest jurorką w programie "You Can Dance" i napisała książkę "Co z tym życiem?", wbijając szpilę byłemu mężowi.

Hanna Lis. Hanna Lis. FORUM/Roman Kotowicz

Hanna Lis

Dziś 41-letnia Hanna Lis zaczynała karierę w 1992 r. w "Teleexpressie". Była wówczas przyjaciółką Kingi Rusin i na nazwisko miała Smoktunowicz. Do swojego CV Lis może jeszcze wpisać pracę w: "Dzienniku" w TV4 i "Wydarzeniach" w Polsacie, z których odeszła po zwolnieniu Tomasza Lisa. Aktualnie Hanna Lis odpoczywa od pracy dziennikarskiej.

Piotr Kraśko. Piotr Kraśko. FORUM/Michal Gmitruk

Piotr Kraśko

Piotr Kraśko już jako chłopiec pojawiał się w telewizji. Występował wówczas w "5-10-15". Był członkiem Pisma Niezależnej Młodzieży Licealnej "Uczeń Polski". Później pisał w tygodniku akademickim "Auditorium". Pracował też przy produkcji "Na żywo" i "Oblicza mediów". Później był korespondentem TVP w Rzymie i w Waszyngtonie. Teraz prowadzi "Wiadomości" w TVP.

Dorota Gawryluk. Dorota Gawryluk. FORUM/Norbert Urbaniak

Dorota Gawryluk

Dorota Gawryluk jest związana z telewizją Polsat od lat 90. Od 2004 do 2007 r. pracowała w "Wiadomościach", po czym znów wróciła do Polsatu. 39-latka w 2011 r. urodziła córkę Gabrielę. Dziennikarka ma też 19-letniego syna Nikona.

Monika Olejnik. Monika Olejnik. FORUM/Andrzej Hrechorowicz

Monika Olejnik

Monika Olejnik to legenda dziennikarstwa. Kobieta bez wieku skończyła zootechnikę w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, a później podyplomowe studia dziennikarskie. W 1982 r. zaczęła pracę w Programie III Polskiego Radia, gdzie spędziła 18 lat. Od 2001 r. związana jest z Radiem ZET, a od 2006 r. prowadzi "Kropkę nad i" w TVN 24.

Beata Tadla. Beata Tadla. KAPIF

Beata Tadla

Beata Tadla pracę dziennikarki zaczynała w Radiu Legnica i Radiu Eska. Później pracowała w Super FM i Radiu Puls. Teraz prowadzi "Fakty po południu" i "Fakty po faktach" w TVN24.

Katarzyna Kolenda-Zaleska. Katarzyna Kolenda-Zaleska. FORUM/Krzysztof Jarczewski

Katarzyna Kolenda-Zaleska

44-letnia Katarzyna Kolenda-Zaleska zaczynała pracę w "Nowohuckim Biuletynie Solidarności", "Gazecie Krakowskiej" i "Czasie Krakowskim". Od 1993 r. pracowała w Wiadomościach. W 2003 r. zaczęła przygodę z TVN24. Kolenda prowadzi też program "Gość poranny" na tym kanale.