Najsłynniejsze groby gwiazd

Miejsca pochówku gwiazd długo po ich śmierci odwiedzane są przez chcących oddać im hołd fanów. Zobacz najsłynniejsze z nich.
Elvis Presley. Elvis Presley. dailymail.com

Elvis Presley

Zmarły w 1977 r. aktor i piosenkarz pochowany został na terenie swej posiadłości Graceland w Memphis. Oficjalną przyczyną zgonu było nagłe zatrzymanie akcji serca. Presley zmarł w przededniu rozpoczęcia wielkiej trasy koncertowej. Wciąż pozostaje obiektem kultu, na co najlepszym dowodem są tłumy fanów, gromadzące się nad jego grobem.

Diana Spencer. Diana Spencer. dailymail.com

Księżna Diana

Grób tragicznie zmarłej Księżnej Diany jest dostępny tylko dla jej najbliższej rodziny i przyjaciół. Księżna pochowana została w posiadłości Althorp. Rolę jej grobowca pełni w zasadzie cała wyspa - posadzono na niej 36 drzew, symbolizujących każdy rok z życia zmarłej.

amy winehouse. amy winehouse. dailymail.com

Amy Winehouse

Grób Amy Winehouse znajduje się na cmentarzu Edgwarebury w pólnocnym Londynie. Pogrzeb odprawiono w obrządku żydowskim, wzięli w nim udział jedynie rodzina i najbliżsi przyjaciele Amy. Fani składali więc hołd Amy pod jej domem czy wytwórnią płytowa - zostawiali kwiaty, świeczki i listy.

marilyn monroe. marilyn monroe. dailymail.com

Marilyn Monroe

Marilyn Monroe pochowano na cmentarzu Westwood Memorial Park w Los Angeles. Jeśli wierzyć pogłoskom, przed śmiercią gwiazda zwykła powtarzać, by na płycie nagrobnej wyryć jej wymiary: 95-57-90. Tak się jednak nie stało. Miejsce pochówku Monroe często odwiedzają jej fani.

Grób Jima Morrisona. Grób Jima Morrisona. REUTERS/GONZALO FUENTES/Forum

Jim Morrison

Ciało wokalisty zespołu "The Doors", Jima Morrisona spoczyw na cmentarzu Pere Lachaise w Paryżu. Morrison zmarł w 1971 roku w wieku 27 lat z powodu ataku serca.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.