Jak oni zaczynali: Shakira

Ta znana na całym świecie wokalistka i tancerka zrobiła wielką karierę śpiewając zarówno po hiszpańsku, jak i po angielsku. Kotek postanowił przypomnieć sobie jej karierę w Europie. Zobaczcie, jak zaczynała Shakira :)

Po hiszpańsku ;)

Hiszpańskie piosenki Shakiry były w Polsce mało znane. Warto jednak przypomnieć choćby jedną z nich. Słyszeliście "La Tortura"?

Laundry Service

Sławę w Europie przyniosła Shakirze jednak anglojęzyczna płyta "Laudry Service" promowana singlem "Whenever, Wherever". Zna go chyba każdy. Wokalistka została wtedy doceniona nie tylko za głos, lecz także za świetną figurę i taneczne umiejętności.

Underneath Your Clothes

Liryczna ballada "Underneath Your Clothes", drugi singiel z płyty, potwierdziła sukces wokalistki. Pamiętacie tę piosenkę?

Objection (Tango)

W prawdziwie hiszpańskie klimaty Shakira wprowadziła swoich fanów piosenką "Objection (Tango)". Teledysk przysporzył jej wielu zwolenników płci męskiej ;)

Hips Don't Lie ft. Wyclef Jean

Wszyscy, którzy jeszcze jakimś cudem jej nie znali, pokochali ją przy okazji promocji filmu "Dirty Dancing 2" za featuring z Wyclefem Jeanem - "Hips Don't Lie". Lubicie do tego tańczyć? :)

Oral Fixation Vol. 2

Następny krążek Shakiry również odniósł sukces. Promował go singiel "Don't Bother".

Illegal

Kolejnym singlem z tej płyty była liryczna i spokojna piosenka "Illegal" ze świetnym teledyskiem. Shakira wygląda w nim jak prawdziwa diva!

She Wolf

"She Wolf" chyba każdy zna :) Szczególnie... mężczyźni na całym świecie! Domyślacie się zapewne, dlaczego :)

Waka Waka

Jeśli w 2010 roku ktoś na chwilę zapomniał o Shakirze, przypomniała mu się z pełną mocą. To przecież ona nagrała piosenkę "Waka Waka", promującą FIFA World Cup 2010! Doskonale się wczuła w afrykański klimat.

Did it again

Kolejną piosenką promującą album jest "Did It Again", słynące z perfekcyjnego teledysku - Shakira walcząca z mężczyzną w łóżku na taniec.

Give it up to me

A jak Wam się spodoba Shakira w hip-hopowym wydaniu?

Loca ft. Dizzee Rascal

Kolejną świetną piosenką z 2010 roku jest "Loca" czyli "Szalona". Fani Shakiry uwielbiają to wideo. Pokazuje tam swoją zakręconą stronę, zachowując się jak wyluzowana dziewczyna, lubiąca się śmiać.

Gypsy

Wiedzieliście, że Shakira potrafi grać na harmonice? Ta dziewczyna jest niesamowicie utalentowana!

Shakira Shakira YouTube

Rabiosa

Najnowszą produkcją Shakiry jest "Rabiosa", w której możemy podziwiać ją w innej fryzurze. Podoba Wam się jako brunetka?

Więcej o: