Cała prawda o 20-letnim milionerze?!

Piotr Kaszubski gości w programach w telewizjach śniadaniowych jako 20-letni milioner i właściciel kliniki medycyny estetycznej. Ale znalazł się ktoś, kto zaczął go sprawdzać...
Piotr Kaszubski Piotr Kaszubski Forum

Piotr Kaszubski: milioner z ulicy?

Piotr Kaszubski wdarł się do świata show-biznesu parę miesięcy temu. 21-latek twierdzi, że w tak młodym wieku został milionerem i jest właścicielem kliniki medycyny estetycznej Estinity. Kaszubski wystąpił w telewizji śniadaniowej i udzielał wywiadów, w których opowiadał o swojej drodze do kariery. Zapewniał, że do wszystkiego doszedł sam przez ciężką pracę.

Nazywam się Piotr Kaszubski mam 20 lat i rzeczywiście klinika Estiniti jest moją kliniką - powiedział w "Dzień dobry TVN".

Niektórym trudno było uwierzyć, by młodzieniec mógł sobie pozwolić na kupno tak drogiej firmy. Wiele kontrowersji wzbudzał też fakt, skąd dwudziestolatek miał wystarczająco dużo środków, by otworzyć klinikę. Użytkownik portalu Sadistic.pl - Zzali - przyjrzał się tej sprawie z bliska.

Całkowity koszt powstania firmy to, jak Kaszubski sam przyznaje, 300 tys. zł - czytamy na stronie Sadistic.pl.

Podobno firma wcale nie jest kliniką, tak jak ją przedstawia Kaszubski:

Trzeba pamiętać, że Estinity jest salonem urody z kilkoma igłami, preparatami i z paroma laserami chińskiej produkcji za 10-20 tys zł (Ciekawscy mogą porównać zdjęcia kliniki z modelami laserów na stronach importerów), a nie żadną kliniką - czytamy na stronie Sadistic.pl.

Kaszubski w rozmowie z Plotek.pl powiedział, że wszystkie informacje zamieszczone na portalu Sadistic.pl są nieprawdą: Piotr Kaszubski komentuje doniesienia o sobie i klinice: Wszystko to nieprawda!

Piotr Kaszubski Piotr Kaszubski fot. gazeta.tv

Godna podziwu oszczędność

Kaszubski powtarza, że wszystko osiągnął swoją pracą, a sukces zawdzięcza zadziwiającej wręcz oszczędności. Przyznał, że odmawiał sobie nawet kupna drożdżówki:

Zgadza się, oszczędność to postawa sukcesu, nadal jestem tak oszczędny. bo myślę o sukcesie, o rozwijaniu firmie, o inwestycji. Nie mam potrzeb do chwilowych przyjemności. Potrafię oddać to, co jest dobre, za to co jest wspaniałe - zapewniał w rozmowie w "Pytaniu na śniadanie".

Tymczasem według portalu Estinity to podobno pomysł jego mamy, Wiesławy Kaszubskiej:

Pomimo, że Kaszubski figuruje jako właściciel, za "kliniką" stoi jego matka, która ze względu na progi podatkowe, promocję firmy i chęć zrobienia w końcu coś z życiem Kaszubskiego postanowiła powierzyć mu część obowiązków - czytamy na  na portalu Sadistic.pl.

Sposób na zarobek

Właściciel firmy przedstawiający się, jako 20-letni milioner, podkreślał w wywiadach, że majątku dorobił się własnymi rękoma. Podobno najwięcej udało mu się zarobić w trakcie pracy w ogrodach u duńskich milionerów, gdzie wyjechał po skończeniu liceum:

Ja zaraz po liceum pojechałem za granicę pracować. (...) Tak naprawdę od 13 roku życia, bardzo ciężko pracowałem. Jedną z moich pierwszych prac była praca w stadninie końskiej. Później całą kasę, którą tam zarobiłem, zainwestowałem w hodowlę świerszczy - przekonywał w "Pytaniu na śniadanie".

Pieniądze miał tez zdobyć dzięki udziałowi w reklamach:

Zagrałem kilkanaście, reklam, w  serialach, zagrałem główną rolę w teledysku "Kayah", więc dużo się działo - wyjaśnił w programie.

Czy rzeczywiście Kaszubski sam zbił majątek? Autor tekstu w portalu Sadistic.pl twierdzi,  że kiedy Kaszubski miał ciężko pracować w duńskich ogrodach, podobno znalazł czas na wystąpienie w filmie niskobudżetowym, "Satan spa".

Gdy trochę poszperamy okazuje się, że w tym czasie był na planie niskobudżetowej produkcji "Satan Spa" - czytamy na portalu.
Piotr Kaszubski. Piotr Kaszubski. Screen z Facebook.com

Biedna rodzina

Dwudziestolatek kreuje się na osobę, która pochodzi z biednej rodziny.

Wszyscy zadają mi jedno pytanie: Czy dostałem pieniądze od rodziny. Nie, nie dostałem. Moja mama pracowała jako niania, a z ojcem nie miałem kontaktu - powiedział w wywiadzie z "Na temat".

Jednak według portalu mama Kaszubskiego ma całkiem dobrą pracę i na zarobki raczej nie może narzekać:

Matka Kaszubskiego, Wiesława Kaszubska jest od ponad 25 lat wysoko postawianym pracownikiem Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji m. st. Warszawa S.A. Kaszubski na swym prywatnym profilu, zanim ktokolwiek znał go szerzej, gratulował jej rok temu 25 lat pracy w firmie. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego jak potężna jest to firma. Ostatnimi laty na koszty modernizacji samej sieci przeznaczyła 2 mld zł. Średnie płace w MPWiK to 4500 zł, są to informacje w pełni jawne - czytamy na portalu.

Trudny uczeń

20-latek został oficjalnie właścicielem firmy, chociaż nie ma wyższego wykształcenia i nie studiuje. Kaszubski zapewniał, że nie zdecydował się na kontynuowanie nauki, bo nie umie się przystosować do ogólnie przyjętych norm:

Wiedziałem, że ciężko będzie mi na studiach, nie dlatego, że się źle uczę, bo jestem bardzo zdolnym chłopakiem, ale dlatego że nauczyciele zawsze traktowali mnie inaczej - wyjaśnił w wywiadzie w "Pytaniu na śniadanie".

Według informacji portalu, Kaszubski miał rzekomo problemy z nauką:

Kaszubski od dłuższego czasu nie miał pomysłu na siebie, ze swoimi doświadczeniami nie chciał iść na studia (3 krotnie wyrzucony z liceum) - podaje portal.
Piotr Kaszubski. Piotr Kaszubski. Forum

Właściciel kliniki

Kaszubski przedstawia się jako właściciel Estinity, co zresztą widnieje na stronie kliniki.

Piotr KaszubskiScreen z Estinity.pl/zespol/

Użytkownicy portalu dotarli jednak do zdjęć archiwalnych tej samej strony. W 2012 Kaszubski nie widniał na niej jako właściciel, ale osoba zajmująca się PR-em. Screen z 14. czerwca 2012 roku można zobaczyć tutaj.

Piotr KaszubskiScreen z Web.archive.org

Piotr Kaszubski. Piotr Kaszubski. Gazeta.tv

Ogromne wyrzeczenia?

Według autora tekstu, Kaszubski rzeczywiście sprzedał deski podłogowe z własnego pokoju, by zarobić na klinikę:

Na swój biznes oszczędzałem całe życie. Gdy otwierałem Estinity, sprzedałem wszystkie meble ze swojego pokoju, panele podłogowe. Jedyne co zostawiłem to łózko ? wiedziałem, że muszę się wysypiać, żeby to wszystko udźwignąć - wyznał w rozmowie z Natemat.pl.

Według portalu ta informacja jest prawdziwa:

Mieszkanie, w którym jest klinika (90m2) jest własnością matki Kaszubskiego i podzielone jest na dwie części. W pierwszej znajduje się dwa pokoje zabiegowe, w drugiej jest już zwykle mieszkanie. W trakcie powstawania kliniki Kaszubski musiał oddać swój pokój na potrzeby kliniki i sprzedał panele robotnikom (zainteresowani mogą sprawdzić księgi wieczyste mieszkania. - czytamy we wpisie.

Sama Estinity mieści się w zwykłym bloku. Budynek można obejrzeć na mapach Google.

Klinika EstinityScreen z Maps.google.pl/

Więcej o: