Gdzie pracuje i co porabia "po godzinach" syn posłanki Anny Grodzkiej

Posłanka Anna Grodzka ma prawie 30-letniego syna. Mężczyzna ma świetne wykształcenie, dobrą pracę i... niezwykłą pasję.
10.12.2012, Anna Grodzka w Sejmie 10.12.2012, Anna Grodzka w Sejmie Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Wyborcza.pl

Mama po zmianie płci

Anna Grodzka przed zmianą płci nazywała się Krzysztof Bęgowski. Bartosz jest owocem jej zakończonego przed laty małżeństwa.

Bartek urodził się w 1984 roku. To była wielka radość dla nas obojga. (...) Zazdrościłam żonie, że to ona jest matką Bartusia. Że karmi, że się wszystkim zajmuje. Zostałam zepchnięta na margines, tak jak zwykle robi się facetom. Wszystko, na co możesz liczyć, to, proszę bardzo, dziecko nakarmione, ubrane, buzia posmarowana kremem, to teraz weź wózek i idź na spacer. Tylko uważaj, żeby go nie przeziębić, i wracaj szybko, bo ja ugotuję pyszną zupkę - powiedziała Anna Grodzka w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej".

Anna Grodzka na zmianę płci zdecydowała się dopiero wówczas, gdy syn był już dorosły.

Syn mnie zaakceptował. Zawsze starałam się tak dbać o jego wychowanie, żeby był otwarty na wszystko, co się nam może zdarzyć, na innych ludzi, na odmienność. Gdy się rozwodziłyśmy z żoną, miał już 23 lata. Był po prostu dojrzałym człowiekiem.

Jest ze mną emocjonalnie. Potrafi to pogodzić z bliskim kontaktem także z mamą. Bo my się z żoną już nie kontaktujemy .

Syn zwraca się do posłanki po imieniu.

O Annie Grodzkiej i jej trudnej drodze do obecnej płci powstał dokument. Pokaże go HBO.

Bartosz Bęgowski, syn Anny Grodzkiej Bartosz Bęgowski, syn Anny Grodzkiej screen notinparis.com

Wykształcony syn

Bartosz jest świetnie wykształcony. Z jego profilu na Goldenline dowiadujemy się, że skończył stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Warszawskim. Jest także magistrem nauk politycznych na Uniwersytecie w Lipsku. To jeszcze nie koniec. Bartosz studiuje także podyplomowo zarządzanie projektami w Szkole Głównej Handlowej. Zna biegle angielski oraz niemiecki, ma również podstawy francuskiego i rosyjskiego.

Bartosz Bęgowski, syn Anny Grodzkiej Bartosz Bęgowski, syn Anny Grodzkiej screen notinparis.com

W parlamencie był pierwszy!

Co ciekawe, syn Grodzkiej do parlamentu trafił wcześniej od swojej mamy. Oczywiście nie dzięki głosom wyborców. Bartosz Bęgowski od maja 2010 roku pracuje bowiem w Kancelarii Senatu. Pełni tam funkcję specjalisty ds. stosunków międzynarodowych. Zajmuje się między innymi organizacją zagranicznych delegacji i konferencji międzynarodowych. To jednak nie pierwszy jego "romans" z polityką. Wcześniej pracował bowiem w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej, gdzie zajmował się unijnymi funduszami.

To poważnie brzmiące dossier należy jednak także do... muzyka.

Bartosz Bęgowski, syn Anny Grodzkiejscreen notinparis.com

Zespół Not In Paris, wokalista Bartosz Bęgowski, syn Anny Ggrodzkiej Zespół Not In Paris, wokalista Bartosz Bęgowski, syn Anny Ggrodzkiej screen notinparis.pl

Własny zespół

Jego pasją jest muzyka! Bartosz Bęgowski jest wokalistą rockowego zespołu "Not In Paris".

Not In Paris to zespół, który od jesieni 2010 roku zdecydowanym krokiem wchodzi na sceny warszawskich klubów. (...) Ich występy cechuje entuzjazm oraz ogromna energia. Muzyka Not In Paris czerpie ze starego, dobrego rocka lat 70-tych i 80-tych, ale złamana jest pokaźną dawką współczesnego brzmienia - czytamy w opisie zespołu umieszczonym na fabrykazespolow.pl.

Jak wam się podoba?

Bartosz Bęgowski, syn Anny Grodzkiej, zespół Not In Paris Bartosz Bęgowski, syn Anny Grodzkiej, zespół Not In Paris East News

Not In Paris

Nasz zespół ukształtował się w 2010 roku, pod koniec którego wydaliśmy swoje pierwsze demo zatytułowane "Neony". Od tej pory grywamy liczne koncerty w Warszawie, m. in. w takich klubach jak Hard Rock Cafe, Sen Pszczoły czy Piwnica pod Harendą. W 2011 roku zdobyliśmy 2 miejsce w konkursie kapel PEPSI ROCK BATTLEFIELD! Obecnie zespół kończy nagrywać demo akustyczne oraz pracuje nad materiałem na płytę - czytamy na profilu zespołu na Facebooku.

Bartosz Bęgowski, syn Anny Grodzkiej, zespół Not In ParisEast News

Poszlibyście na ich koncert?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.