Szokujące, zaskakujące, kontrowersyjne... Takie były największe rozstania 2012!

Tego się nikt nie spodziewał!
Monika Richardson i Jamie Malcolm. Monika Richardson i Jamie Malcolm. KAPIF

Monika Richardson i Jamie Malcolm

Polsko-brytyjskie małżeństwo z 11-letnim stażem nie przetrwało próby czasu. Para poznała się w 1998 roku, kiedy Monika przeprowadzała wywiad z Jamiem, który jest pilotem RAF-u. Prezenterka opowiadała o ich znajomości se.pl:

Chodziliśmy ze sobą trzy lata i łatwo nam nie było. On był w RAF-ie, nie mógł przyjechać i tu zamieszkać. Ja miałam niezłą pracę, nie chciałam wyjechać.

Wszystko się zmieniło, kiedy Richardson zaszła w ciążę. Po latach jednak związek się wypalił, a Monika związała się z aktorem Zbigniewem Zamachowskim.

Para rozstała się w zgodzie, dzieląc się posiadłościami: prezenterka zachowała ich polski dom w Wilanowie, a Malcolm - wielką posiadłość w Wielkiej Brytanii. Uregulowali także kwestię alimentów i opieki nad dziećmi.

Zbigniew Zamachowski, Aleksandra Justa Zbigniew Zamachowski, Aleksandra Justa KAPIF.PL/KAPIF

Zbigniew Zamachowski i Alekasndra Justa

Tego się nikt nie spodziewał! Zbigniew i Aleksandra byli małżeństwem od 20 lat, doczekali się czwórki dzieci. Aktor porzucił jednak żonę dla prezenterki Moniki Richardson. Justa bardzo przeżyła rozpad małżeństwa. O jej złym stanie pisała na swoim blogu Krystyna Janda:

Schudła tak, że jej już prawie nie ma i słaba jest tak, ze chwieje się jak trzcina na wietrze, nie ma siły nawet mówić.

Wszystkie te fakty szczerze oburzyły opinie publiczną. Aleksandra Justa zapowiedziała jednak w wywiadzie dla magazynu "Pani", że nie zamierza komentować całej sytuacji, bo publiczne pranie brudów nie jest kompletnie w jej stylu.

Aneta Zając i Mikołaj Krawczyk Aneta Zając i Mikołaj Krawczyk kapif

Aneta Zając i Mikołaj Krawczyk

To była miłość jeszcze z czasów studenckich. Mikołaj i Aneta poznali się w łódzkiej szkole filmowej, razem debiutowali w polsatowskiej "Pierwszej miłości". Traf chciał, że na planie serialu Aneta zaprzyjaźniła się z Agnieszką Włodarczyk. Jaki musiała przeżyć szok, kiedy w tym roku Agnieszka oświadczyła, że pomiędzy nią a Mikołajem jest coś więcej, niż tylko zwykła przyjaźń!

Po ośmiu latach związku z Anetą, Mikołaj odszedł do Agnieszki, zostawiając swoją dziewczynę z rocznymi bliźniakami. Jak Zając zniosła rozstanie?

Radzę sobie naprawdę dobrze, wszystko jest w porządku. Nie będę komentować tego zajścia, po prostu nie będę o tym mówić i tyle - powiedziała se.pl.

Kristen Stewart i Robert Pattinson

Jedna z najgorętszych par ostatnich lat wydawała się wręcz stworzona dla siebie! Kiedy jednak na jaw wyszedł romans Kristen z reżyserem filmu "Królewna Śnieżka i Łowca", Rupertem Sandersem, Robert wyprowadził się z ich wspólnego domu w Los Angeles. Aktor wrócił do Londynu leczyć złamane serce.

Stewart przyznała się do zdrady. Wystosowała nawet publiczne oświadczenie, w którym błagała Roberta o wybaczenie. Pattinson długo się wahał, doszedł jednak do wniosku, ze nie może żyć bez swojej partnerki ze "Zmierzchu" i... wrócił do Kristen!

Stewart twierdzi, że jej błąd wzmocnił ich związek. Tylko czy Robert uważa podobnie?

Heidi Klum i Seal

Ta piękna historia rozpoczęła się w 2003 roku i trwała przez 6 lat. Para doczekała się trójki własnych pociech, wychowywała wspólnie także dzieci z poprzednich związków.

Jeszcze w ubiegłym roku Heidi powiedziała o Sealu jednemu z magazynów:

Jest najbardziej czarującym, kochającym, zabawnym, inspirującym mężczyzną i największym dżentelmenem, jakiego kiedykolwiek spotkałam. Zawsze sprawia, że czuję się jak najwspanialsza kobieta na świecie. Nawet nie marzyłam o kimś takim.

Bajka jednak się skończyła - w sądzie wylądowały papiery rozwodowe pary. Niektórzy podejrzewają, ze przyczyną rozstania mógł być ochroniarz, który został oficjalnym pocieszycielem modelki zaraz po rozstaniu.

Małgorzata Rozenek, Jacek Rozenek. Małgorzata Rozenek, Jacek Rozenek. East News

Małgorzata Rozenek i Jacek Rozenek

Małżeństwo Perfekcyjnej Pani Domu również wydawało się być perfekcyjne. Para podjęła jednak decyzję o rozwodzie. Dlaczego?!

Rozenkowie nabrali wody w usta i konsekwentnie milczą na ten temat. Prawdopodobnie nie bez wpływu na całą sytuację była rosnąca popularność programu Małgorzaty oraz jej częsta nieobecność w domu. Para postanowiła rozstać się w zgodzie, aby jak najmniej ucierpieli na tym synkowie Rozenków.

Co ciekawe, Małgorzata jest... specjalistką od rozwodów! Tematem jej pracy doktorskiej był podział majątku pomiędzy współmałżonków. Czy w związku z tym, Jacek ma się czego obawiać?

Halina Mlynkova i Łukasz Nowicki. Halina Mlynkova i Łukasz Nowicki. www.KAPIF.pl

Halina Mlynkova i Łukasz Nowicki

Po 9 latach do historii przeszło też małżeństwo byłej wokalistki zespołu BratHanki. Powodem miała być decyzja o powrocie Haliny do pracy: Mlynkova wzięła udział w zeszłorocznej edycji "Bitwy na głosy", wydała nową płytę i wyruszyła w trasę koncertową. Aktor natomiast widział ponoć Halinę w dalszym ciągu w roli strażniczki domowego ogniska.

Krótko po rozwodzie Mlynkova i Nowicki zgodnie deklarowali chęć pielęgnowania dobrych stosunków, ze względu na syna. Okazało się być to jednak trudniejsze do zrealizowania, niż oboje przypuszczali: Łukasz nie akceptuje nowego partnera swojej byłej żony, operatora i reżysera filmowego, Bartosza Prokopowicza.

Jennifer Lopez, Marc Anthony Jennifer Lopez, Marc Anthony KRAPE/Peter Kramer

Jennifer Lopez i Marc Anthony

Kiedy para wydała oświadczenie o rozwodzie, opinia publiczna przecierała oczy ze zdumienia. Jennifer i Marc niemal do końca pokazywali się razem, nie szczędząc sobie czułości. Ich związek trwał 7 lat, w tym czasie Lopez i Anthony zostali rodzicami bliźniaków, a piosenkarka zapowiadała, że chciałaby mieć z Marciem więcej dzieci.

Jaka była przyczyna rozstania? Trudno powiedzieć, gdyż artyści bardzo chronią swoją prywatność, a komunikat dotyczący kwestii rozwodu były nader powściągliwy:

Zdecydowaliśmy się zakończyć nasz związek. To była bardzo trudna decyzja. Doszliśmy do porozumienia we wszystkich kwestiach.
Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor Kapif

Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor

To było głośne rozstanie, chociaż trwało zaledwie... pół roku! Dlaczego w ogóle do niego doszło? Znajoma pary wyznała kiedyś magazynowi "Party", że, jej zdaniem, winny całej sytuacji był prezenter:

Tuż przed świętami Maciej oznajmił Joasi, ze chce, aby spędzili kilka dni oddzielnie.

Dowbor zrozumiał najwyraźniej swój błąd, bo po kilku miesiącach poprosił swoją, byłą wówczas, partnerkę o jeszcze jedną szansę. Oboje dali z siebie wszystko, aby jej nie zmarnować i udało się: dzisiaj Joanna i Maciej znowu nie wyobrażają sobie życia bez siebie!

Katie Holmes i Tom Cruise, 2005 r. Katie Holmes i Tom Cruise, 2005 r. EastNews

Tom Cruise i Katie Holmes

Tom i Katie byli jedną z najdziwniejszych par Hollywood. Młodsza od swojego partnera o 17 lat Holmes od razu została przedstawiona jako "narzeczona" Cruise'a, potem był błyskawiczny ślub i ciąża Katie. Sprawa wyglądała do tego stopnia podejrzanie, że media zaczęły spekulować, że, trwające 6 lat, małżeństwo Toma i Katie było zwykły kontraktem, a Holmes za każdy rok spędzony z Cruisem dostawała 3 miliony dolarów.

Czy była to prawda? Jedyną pewną rzeczą o relacjach tej pary wydaje się być to, że Cruise'owie wcale nie byli takim idealnym małżeństwem, za jakie pragnęli uchodzić. Potwierdził to pozew rozwodowy, który złożyła Katie.

O decyzji Holmes przesądził zbyt duży wpływ sekty scjentologów, do której należy Tom, na życie jej i jego rodziny. Aktorka boi się, że Cruise będzie wciągał coraz głębiej do swojego kościoła także ich córkę. W batalii o córkę Holmes może liczyć na wsparcie byłej żony Toma, Nicole Kidman. Jak powiedziała magazynowi "US Weekly" osoba z otoczenia aktorek:

Kidman i Holmes od kilku tygodni były ze sobą w stałym kontakcie. Nicole okazała się bardzo pomocna. Mówiła, że sama była w podobnej sytuacji wcześniej i wie, że najważniejsze to nie dać się i być silną.

Walka o Suri wciąż trwa.

Monika Mrozowska i Maciej Szaciłło. Monika Mrozowska i Maciej Szaciłło. KAPIF

Monika Mrozowska i Maciej Szaciłło

Monika i Maciej pobrali się w 2003 roku, są rodzicami dwóch córek. Para do ostatniej chwili trzymała informację o rozwodzie w tajemnicy. Nic dziwnego - Monika i Marcin prowadzili razem poranny program na antenie TVN-u, więc szerzenie tego typu rewelacji byłoby im zdecydowanie nie na rękę. Jak podaje magazyn "Twojego Imperium", aktorka oświadczyła wprost:

Umówiłam się z Maćkiem, że nie będziemy komentować tego, co w ostatnim czasie pisano na nasz temat w prasie. Przede wszystkim ze względu na dobro naszych dzieci.

Milczenie przerwał Maciej Szaciłło. W rozmowie z wyżej wymienionym magazynem powiedział:

Monika zdecydowała o rozwodzie i ja jej decyzję uszanowałem. Nic nie wiem, aby zmieniła zdanie. Nie zastanawiam się nad tym, co by było. Koncentruję się na tym, co jest. A w tej chwili poza córkami nic z Moniką mnie nie łączy. Przestaliśmy też wspólnie prowadzić program kulinarny w jednej z telewizji śniadaniowych. Było to dla mnie zbyt trudne.
Katarzyna Figura, Kai Schoenhals. Katarzyna Figura, Kai Schoenhals. Kapif

Katarzyna Figura i Kai Schoenhals

Skandalem zakończyło się 12-letnie małżeństwo Katarzyny i Kaia. Aktorka w wywiadzie dla "Vivy" wyznała, że mąż od wielu lat znęcał się nad nią fizycznie i psychicznie. To właśnie ona złożyła w sądzie pozew o rozwód.

O problemach w małżeństwie Figury plotkowano od dawna: żyli z mężem na odległość, co miało negatywny wpływ na ich związek. Jak do tej pory Katarzyna dementowała jednak wszystkie te pogłoski i utrzymywała, że są z Kaiem bardzo szczęśliwi.

Pierwsza rozprawa została wyznaczona na luty przyszłego roku. Aktorka ze związku z Schoenhalsem ma dwie córeczki.

Johnny Depp, Vanessa Paradis. Johnny Depp, Vanessa Paradis. Reuters

Johnny Depp i Vanessa Paradis

To był prawdziwy szok! Vanessa i Johnny, chociaż nigdy nie wzięli ślubu, wielokrotnie zapewniali o swojej miłości. Ba, wystarczył jeden rzut oka, aby zauważyć, że rozumieją się bez słów. Johnny mówił wielokrotnie:

Małżeństwo to dusza przy duszy, serce przy sercu. Nie potrzebujesz, żeby ktoś powiedział: Ok, jesteście małżeństwem. Poza tym bałbym się zrujnować jej nazwisko. Vanessa ma takie dobre nazwisko.

Kiedy para przeprowadziła się do Los Angeles, ich związek zaczął przeżywać kryzys, w czerwcu tego roku ogłosili rozstanie.

Jeden ze znajomych aktora wyznał magazynowi Radar:

Johnny czuje, że teraz jest bezgranicznie szczęśliwy i uwolniony z toksycznej relacji. Zrzucił ze swoich barków ogromny ciężar. Chce iść dalej, zmieniać swoje życie, spotykać się z kobietami, korzystać z przydarzających mu się okazji. Wreszcie może to robić, bo jest wolny. Jego związek z Vanessą pod sam koniec był fatalny, więc tym bardziej czuje ulgę. Odetchnął, że już po wszystkim i znów może być szczęśliwy.

Depp i Paradis byli parą przez 14 lat, mają córkę i syna. Ponoć rozstali się w zgodzie.