Trzy tysiące kochanek, cztery żony, liczne zdrady. Tak kochał 'na wieki wieków amant'

Z niejednego pieca chleb jadł i chyba nie ma lepszego samozwańczego znawcy kobiet.
Tadeusz Pluciński Tadeusz Pluciński Screen z Youtube.com

Tadeusz Pluciński

Gdyby urodził się parę lat później, mógłby zapewne uchodzić za polskiego Brada Pitta. Magnetyzujące spojrzenie, niski głos, wysportowane ciało. Te męskie atrybuty działają niezmiennie na kobiety, niezależnie od daty w kalendarzu. Te cechy, a także wiele innych posiadał słynny amant PRL-u - Tadeusz Pluciński. Pewnie dlatego kobiety nie pozostawały obojętne na jego urok. Zobacz, kto nie oparł się czarowi Plucińskiego, prawdziwego zaklinacza kobiecych serc.

Tadeusz Płuciński. Tadeusz Płuciński. screen

Przedszkole

Nim głowę Tadeusz Plucińskiego zaczęły zaprzątać plany o karierze aktora i wszystkich profitach u płci przeciwnej, jakie płyną ze znanego nazwiska, jego myśli i tak wędrowały już ku ślicznym koleżankom. Swoją pierwszą przygodę z płcią przeciwną przeżył w wieku zaledwie 6 lat.

Kiedy miał sześć lat, pokochał pewną śliczną dziewczynkę - czytamy w książce "Tylko dla mężczyzn". - Pochodziła z dobrej rodziny i na spacerach pilnowała jej zawsze bona. A jednak raz udało się zmylić straże. Młodzi znaleźli się sami na zadrzewionej alejce w parku.
"Zaprowadziłem ją  w zarośla - wspomina Tadeusz - i po długich namowach skłoniłem ją do zdjęcia majteczek. Wyciągnąłem z nich gumkę i zrobiłem sobie niezłą procę."

Tadeusz PlucińskiScreen z Youtube.com

Miejskie zwierze

Pluciński był zagorzałym przeciwnikiem spółkowania w otoczeniu natury. Wraz ze swoim przyjacielem Witoldem Fillerem zdecydowanie wskazują miejską aglomerację jako przyjaźniejsze środowisko dla miłosnych rozkoszy.

Jeden z nas wywiózł parną nocką śliczną panienkę do lasu pod Opolem. Uciekli od festiwalowego zgiełku w senną ciszę boru. On po wyjściu z pojazdu przeszedł się chwilę wśród drzew, by odetchnąć. Gdy wrócił, ona czekała półleżąc na tylnym siedzeniu. Tylko że nie była już sama. Nad rozkosznie wypiętą pupcią lubieżnie bzykało dwieście komarów... - opisuje wraz z Witoldem Fillerem swoje wspomnienia w książce "Tylko dla mężczyzn".

Tadeusz PlucińskiScreen z Facebook.com

Pluciński nie był teoretykiem, jeśli chodzi ars amandi. Jak głosi plotka, której sam jest zresztą twórcą, spał ponoć z trzema tysiącami kobiet! Być może czterocyfrowa liczba jest pewną przesadą, jednak z pewnością lista nazwisk jego zdobyczy wykracza ponad setkę. Pluciński znał swoje atuty i bez skrępowania wykorzystywał swoje u powodzenie u kobiet. Jak sam twierdzi, nie musiał się nawet zbyt wysilać, one same o niego zabiegały.

Bo po szkole zaczęto mnie wciskać w takie role. Może przez moje warunki? Pocztówkowy facet, 183 cm wzrostu, sylwetka do przyjęcia. Do tego stopnia podobałem się, że aktorki w teatrach mówiły: "Chcę, żeby zagrał ze mną Tadeusz". Ale ja nigdy nie chciałem być amantem! - powiedział w wywiadzie dla Se.pl

Trudno w to uwierzyć, szczególnie znając jego imponujące wyczyny...Więcej
http://www.se.pl/rozrywka/plotki/byem-seksoholikiem_165319.html
Wy mówicie o nas dziwkarze, kobieciarze, ale to wy o nas zabiegacie.
Alina Janowska. Alina Janowska. Screen z youtube.com

Alina Janowska

Wśród rozlicznych romansów Plucińskiego nie pada wiele nazwisk. Aktor stara się dbać o tajemnice swojej alkowy (z różnym skutkiem). Jednak niektórych jego związków wcale nie trzeba było ukrywać. Alina Janowska była jedną z jego oficjalnych narzeczonych.

PHOTO: EAST NEWS/POLFILM Fot. Mieczyslaw Jahoda/ East News

Jak podaje Swiatseriali.pl, Alina i Tadeusz poznali się tuż po zakończeniu wojny. Wtedy to zginął ojciec Janowskiej, a na głowie nastolatki spoczął wówczas obowiązek utrzymania rodziny. Aby móc zaopiekować się młodszym bratem i matką, zaczęła udzielać lekcji tańca i występować w teatrzykach.

Alina Janowska jechała pociągiem przez Koluszki i zobaczyła mnie na peronie. Zachłysnęła się mną i odnalazła w Łodzi. A gdy odnalazła, to już nie puściła - mówi w wywiadzie dla Gwizdek24.pl.

Nieco inne wspomnie ich znajomości zachowała w swojej pamięci Alina Janowska. Początek ich romansu opisała w swojej biografii "Jam jest Alina, czyli Alina Janowska Story", autorstwa Dariusza Michalskiego.

Moja znajomość z Plucińskim była coraz bardziej zażyła; z kanapek, które mi przynosił, zrobiły się obiady w jadłodajni jego mamy, wreszcie przeniosłam się do jej dawnego mieszkania i zamieszkałam w nim razem z Tadeuszem.

Niezależnie od tego, kto kogo kochał mocniej, w końcu doszło do zaręczyn. Para zbliżyła się także na polu zawodowym.

Tadzio wyznał, że pragnie mi towarzyszyć również w życiu zawodowym i zaczął przygotowywać się do szkoły teatralnej. Ja postanowiłam przystąpić do egzaminu eksternistycznego dla aktorów, no i więzy nas łączące zaczęły się powoli rozluźniać - opowiada swojemu biografowi Dariuszowi Michalskiemu w książce "Jam jest Alina, czyli Janowska  Story".

Aktorka nie okazała się stała w uczuciach. W niedługo potem poznała bowiem Andrzeja Boreckiego, architekta, grafika i scenografa i to za niego wyszła za mąż. Para szybko doczekała się także pierwszego dziecka, córeczki Agaty. Symbolicznym śladem świadczącym jednak o romansie Janowskiej z Plucińskim może być ich wspólne wykonanie piosenki "Jesienne róże".

Kalina Jędrusik. 1965 r. Kalina Jędrusik. 1965 r. Fot. TADEUSZ ROLKE/AGENCJA GAZETA

Kalina Jędrusik

Jeżeli w PRL-u miałby istnieć kobiecy odpowiednik Tadeusza Plucińskiego, to z pewnością byłaby to Kalina Jędrusik. Niezwykle piękna i zmysłowa aktorka czerpała z życia pełnymi garściami. Uwielbiała namiętne igraszki z płcią przeciwną tak samo jak Pluciński. Prędzej czy później tych dwoje musiało na siebie trafić.

Oczywiście, gdy takie dwie osobowości zetknęły się ze sobą, od razu zaiskrzyło. Aktorską parę połączył gorący romans. Kalina, w przeciwieństwie do jej kochanka, wolała swoje miłosne przygody trzymać w tajemnicy - była w końcu mężatką! Pluciński jednak, niczym rasowy łowca, nie mógł sobie odmówić tej przyjemności i podzielił się z kolegami opowieściami o swojej najnowszej, wspaniałej zdobyczy.

Tadeusz nie był dyskretny, pochwalił się kolegom w teatrze, że Kalina "jest wyrafinowana, gorąca...". Wszyscy o nich mówili - opisuje romans Ewa Maciąg w magazynie "Show".

Środowisko aktorskie ówczesnej Warszawy nie było duże. Wieść o romansie szybko się rozeszła. Wiadomość w ekspresowym tempie dotarła także do męża Kaliny Jędrusik, związanego z artystyczną bohemą pisarza Stanisława Dygata. Mimo że ten dał swojej żonie przyzwolenie na skoki w bok, to jednak zawsze otoczone one były woalem tajemnicy. Gdy jednak nagle cała Warszawa aż huczała od opowieści Plucińskiego, Dygat nie mógł pozostać na nie obojętny.

N/Z STANISLAW DYGAT Z KOTEM PISARZ Fot. Wojciech Druszcz / AG

Jak czytamy w biografii Kaliny Jędrusik, autorstwa Dariusza Michalskiego, rozzłoszczony Dygat udał się do pewnego siebie amanta na poważną męską rozmowę. Panowie jednak szybko zeszli z wysokiego "c". Okazało się, że, oprócz Kaliny, łączy ich także zamiłowanie do psów. Obaj mężczyźni, zamiast uzgadniać szczegóły romantycznego pojedynku, wymieniali się anegdotami o swoich czworonogach. Jakby tego było mało, Pluciński i Dygat nawet się zaprzyjaźnili! Romans ostatecznie nie został więc zakończony przez zazdrosnego męża, lecz przez samą Kalinę.

Myślałam, że to będzie prawdziwa miłość, a to był prowincjonalny romans - zwierzyła się Dariuszowi Michalskiemu aktorka w swojej biografii.
Tadeusz Pluciński Tadeusz Pluciński KAPIF

Żony

O Tadeuszu Plucińskim zwykło się mówić "na wieki wieków amant". Mimo licznych podbojów sercowych i łóżkowych, aktor jawił się kobietom jako idealny materiał na męża. On sam nigdy nie starał się zmienić opinii na swój temat, wręcz można powiedzieć, że się nią szczycił. Mimo tego kobiety marzyły, żeby stanąć z nim na ślubnym kobiercu. Takich odważnych panien było aż cztery. Jednak Pluciński nigdy nie stanął na ołtarzu z własnej inicjatywy.

Nie, nigdy się nie oświadczyłem. To kobiety proponowały mi ślub - mówi w wywiadzie dla Gwizdek24.pl
Mnie nigdy nie przeszkadzał brak formalności, to dziewczyna pytała mnie: "Może wreszcie zalegalizowalibyśmy związek?" - czytamy.

Obecnie jednak 86-latek nie jest już w żadnym związku małżeńskim. Cieszy się stanem wolnym, jednak o swoich byłych ma w większości dobre wspomnienia.

Dodam, że moje 4 żony były wspaniałe - mówi dla Se.pl.

Cztery małżeństwa były z miłości czystej i romantycznej, natomiast cztery rozwody też z miłości, lecz raczej tej grzesznej.

Kiedy żona mówiła mi, że robię rzeczy niegodne, to znaczy interesuję się innymi paniami i proponowała: 'Może rozstaniemy się?', odpowiadałem: 'Ależ proszę bardzo'. Brałem walizkę, resztę zostawiałem żonie. (...) Myślę, że nie mogą mieć do mnie pretensji, bo wedle ludowego przysłowia: 'Wiedziały gały co brały' - mówi wywiadzie dla Se.pl.

Tadeusz PlucińskiAG

Jednak, jak pokazuje przykład Plucińskiego, zdrada nie zawsze musi oznaczać burzliwe rozstanie. Aktor jest w dobrej komitywie z trzema z czterech eks-małżonek. To i tak niezły wynik, biorąc pod uwagę fakt, że przecież z każdą z rozwodził się z powodu jego niewierności. Jedynie z byłą żoną Iloną nie utrzymuje kontaktu.

Krystyna Mazurówna. Krystyna Mazurówna. Plotek Exclusive

Krystyna Mazurówna

Tadeusz Pluciński skradł serce także najbarwniejszego ptaka ówczesnej Warszawy, czyli Krystyny Mazurówny. Aktor był pierwszym mężem pięknej tancerki, ta jednak nie wspomina tego związku zbyt dobrze.

Był niesłusznie poślubionym mężem - pisze w swojej autobiografii Mazurówna.

Jak czytamy na Marganmarganski.pl problemem, związku Mazurówny z Plucińskim był stosunek aktora do pieniędzy. Tancerka wytyka w swojej biografii byłemu mężowi skąpstwo oraz... rozrzutność. Jak to możliwe? Podobno Pluciński bardzo niechętnie sięgał do swojego portfela, za to podobnych oporów nie miał, jeśli chodziło o pieniądze jego żony.

Krystyna MazurównaPlotek Exclusive

Mazurówna zaczęła już wtedy odnosić pierwsze sukcesy, często występowała na żywo i w telewizji. Pluciński natomiast miał na tym korzystać. Mieszkał u żony, a swoją kawalerkę wynajął. Jak podaje RP.pl, aktor całe dochody przeznaczał na swoje wydatki, pomijając przy tym całkowicie wspieranie domowego budżetu. Wielokrotnie powtarzano już anegdotę o wieczorkach młodego małżeństwa w SPATiFie. Pluciński miał zapraszać tam Mazurównę na kolację, po czym ponoć żądał od niej połowy wartości rachunku.

Krystyna MazurównaPlotek Exclusive

Krystyna Mazurówna w swojej biografii nie tylko zarzuca mu skąpstwo, lecz także odczarowuje przy tym jego wizerunek macho. Okazuje się, że aktor dość często miewał chwile słabości.

Zdarzało mu się walić głową w ścianę i szlochać, chociaż to trudne do wyobrażenia - pisze tancerka.

Mazurówna długo nie wytrzymała w takiej toksycznej relacji. Gdy tylko pierwsze zauroczenie opadło, wystąpiła o rozwód. Jednak jej kłopoty nie zakończyły się tak szybko. Pluciński miał wymusić na niej spore alimenty. Całe szczęście w tym momencie w Europie rozpoczęła się moda na Mazurównę. Dzięki rosnącej popularności i większej liczbie angaży, tancerka w końcu spłaciła eks-męża i rozpoczęła nowe życie.

Jolanta Wołłejko Jolanta Wołłejko Screen z Youtube.com

Jolanta Wołłejko

Porządnych mężczyzn przyprawia ta teza o ból głowy jednak, co tu kryć, kobiety mają słabość do "złych chłopców". Być może pokusa, aby życiowego aroganta nawrócić na właściwą drogę jest tak wielka, że zapominają one, jak bardzo takie działanie jest pozbawione sensu. Ludzie się nie zmieniają, a nawet jeśli, to na pewno nie taki typ jak Pluciński. Aktor uwielbia kobiety, a one jego. Po pewnym czasie nawet jedna z jego żon przestała mieć złudzenia.

Jolanta Wołłejko żartowała, że kiedy przyjdzie na jego grób, to prawdopodobnie zastanie na nim kartkę: "Jestem u Zosi w kwaterze 6, zaraz wracam" - podaje Dziennikzachodni.pl.

Jolanta WołłejkoScreen z Youtube.com

U samego Plucińskiego jego reputacja nie wywołuje rumieńca wstydu, wręcz przeciwnie. Bez litości do swoich byłych żon żartuje:

Widziały gały, co brały. Proponować mi ślub, z moją reputacją?! Trzeba było mieć odwagę - cytuje jeden z wywiadów z aktorem Dziennikzachodni.pl.

Jolanta WołłejkoKAPIF

Historia z Jolantą Wołłejko miała jednak zupełnie niespodziewany przebieg. Zaraz po tym jak Pluciński stanął z nią na ślubnym kobiercu, jego była żona, Ilona, wyszła za mąż za ojca Wołłejko. Tym samym, jak zwierzył się aktor w wywiadzie dla Se.pl, gdy na świecie pojawili się jego synowie: Piotr i Paweł, eks-małżonka stała się nie tylko jego teściową, ale też babcią dla jego dzieci.

Tadeusz Pluciński Tadeusz Pluciński KAPIF

Raczej nie pójdzie do nieba

Dziś Tadeusz Pluciński ma 86 lat, dwóch synów Piotra i Pawła, a także wnuki. Choć u jego boku nie ma obecnie żadnej kobiety, to jemu samemu to nie przeszkadza. Czyżby aktor w końcu wydoroślał, skoro zmieniły mu się priorytety?

Świat traci kolor i smak, gdy człowieka dopada bezczynność - mówi w rozmowie z "Rewią".

Do tego dawny amant za wszelką cenę stara się nie dopuścić. Walczy czynnie z upływającym czasem.

Rano rozciągam się tak mocno, żeby wszystko trzeszczało, i wróciło na swoje miejsce. Niemniej muszę przyznać, że los jakoś łaskawie obchodzi się ze mną. Chyba sprawdził mi się mój przedwojenny materiał, z którego jestem zrobiony - chwali się na łamach "Rewii".

Z tego przedwojennego materiału ukształtowana jest chyba także dusza aktora. Dziś trudno wyobrazić sobie, żeby mężczyzna tak otwarcie przyznawał się do tak bogatej przeszłości erotycznej, ba nawet, żeby był z niej dumny. W jego opowieściach znajduje się z całą pewnością spora doza fantazji, jednak przecież także i takich bajek miło jest od czasu do czasu posłuchać.

Więcej o:
Komentarze (32)
Trzy tysiące kochanek, cztery żony, liczne zdrady. Tak kochał 'na wieki wieków amant'
Zaloguj się
 • lillalulla

  Oceniono 100 razy 58

  to ja mam chyba jakiś wypaczony gust - całkowcie nie w moim typie ten na wieki wieków amant :]

 • ksantypa_222

  Oceniono 75 razy 55

  Trzy tysiące kochanek! Czy prawdziwy mężczyzna chełpiłby się takim osiągnięciem? Bardzo mi się to nie podoba. Tadeusz Pluciński jak widać jest również mocny z matematyki. Policzył wszystkie zaliczone panie i wcale się tego nie wstydzi. I nie złapał żadnej wstydliwej choroby. To wielki sukces.
  Moim zdaniem jego wyczyn winien być wpisany do Księgi rekordów Guinnessa.

 • hardkor

  Oceniono 58 razy 34

  bardziej jak kelner wyglada. zaliczal wszystkich gosci na przyjeciach weselnych, ktore obslugiwal. stad ten wynik.

 • predent

  Oceniono 31 razy 23

  Jak wiadomo Polki w Anglii preferują kolorowych, Polacy są niedomyci i nie znają języka...Pluciński na tym tle w latach 60-ych musiał wyglądac jak z innej planety, dzisiaj wygląda jak przedstawiciel handlowy po kursie NLP.

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 26 razy 18

  A ja sobie wrzuciłem w wyszukiwarkę:
  Publikacja: 27.12.2010 02:45 - >>Mówią, że miał 3 tysiące kochanek, a potem dodają "Na wieki wieków amant". A on, Tadeusz Pluciński (84 l.), największy amant polskiego kina, zdradza "Super Expressowi"<<

  To się nazywa bobslej z newsami. Kolejne gratulacje dla redachtorów Plotka.

 • lech.s

  Oceniono 19 razy 15

  Cztery wesela i ...pogrzeb

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX