Grigorij, Karwowski, Maryna z "Janosika". Jak dziś wyglądają gwiazdy kultowych seriali

Kiedyś pół Polski żyło rolami, które odgrywali. Teraz zamieszanie wokół tych aktorów już nieco przycichło. Co dzieje się z niegdyś popularnymi gwiazdami seriali?
Włodzimierz Press. Włodzimierz Press. Forum

Grigirij z "Czterech pancernych i psa": Włodzimierz Press

Włodzimierz Press, czyli Grigorij Sakaszwili z "Czterech pancernych i psa" powraca? Aktor pojawił się z żoną na rozdaniu Feliksów Warszawskich. Aktor cały czas pracuje w swoim zawodzie - pojawia się na scenach teatralnych, użycza głosu postaciom rysunkowym. Dziś ma 73 lata.

Press W?odzimierz

Małgorzata Niemirska. Małgorzata Niemirska. fot. screen Youtube

Lidka z "Czterech pancernych": Małgorzata Niemirska

Lidka z legendarnego serialu "Czterej pancerni i pies", czyli Małgorzata Niemirska, pojawiła się niedawno na premierze spektaklu "Merylin Mongoł" w reżyserii Bogusława Lindy. Aktorka, mimo upływu lat, nadal prezentuje się wspaniale. Małgorzata Niemirska jest przede wszystkim aktorką teatralną, możemy ją podziwiać na deskach Teatru Dramatycznego w Warszawie. Od czasu "Czterech pancernych" zagrała w kilkunastu filmach i serialach. Na dłużej zagościła m.in. w "Samym życiu" i "Tancerzach". Niemirska to ta z prawej:

NZ.   Premiera sztuki "Merylin Mongol" w rez. Boguslawa Lindy, Teatr Ateneum, Wa-wa, 21.04.2012,   Fot.: Radoslaw NAWROCKI / FORUM

Witold Pyrkosz. Witold Pyrkosz. fot. screen Youtube

Jędruś Pyzdra z "Janosika": Witold Pyrkosz"

Chyba każdy pamięta dowcipnego Jędrusia Pyzdrę z "Janosika". Grający go Witold Pyrkosz na dobre dał się zapamiętać głównie z roli tego szalonego żartownisia. Aktor ma na swoim koncie wiele innych ról serialowych, a także, a może przede wszystkim - teatralnych. Dzisiaj Witolda Pyrkosza kojarzy się głównie z roli seniora rodu Mostowiaków w popularnym serialu "M jak miłość". Aktor świetnie się trzyma i ma rzesze fanów! W grudniu tego roku skończy 86 lat.

Ewa Lemańska. Ewa Lemańska. fot. Materiały prasowe

Maryna z "Janosika": Ewa Lemańska

Ewa Lemańska zyskała ogromną popularność dzięki roli Maryny w serialu Janosik, gdzie grała u boku Marka Perepeczki. Piękna, zmysłowa, kobieca. Mężczyźni byli w stanie bić się o seksowną aktorkę! Po zakończeniu zdjęć kariera obiecującej gwiazdy niestety stanęła w miejscu. Co robi dzisiaj?

Aktorka przez wiele lat zmagała się z rakiem piersi. Chorobę pokonała. Mieszka na Florydzie, gdzie pracuje jako pomoc lekarska. Lemańska nie miała szczęścia w miłości. Po trzech nieudanych małżeństwach, dzisiaj jest samotna. W zeszłym roku aktorka miała przykry incydent z prawem. Została zatrzymana za włamanie.

Ewa Lemańskafot. florida.arrests.org

Gwiazda na swoim profilu na Facebooku zamieściła kilka aktualnych zdjęć. Poznalibyście ją?

 

Ewa Lemańskafot. Facebook

Ewa Lemańskafot. Facebook

 


Emil Karewicz. Emil Karewicz. fot. Archiwum

Brunner ze "Stawki większej niż życie": Emil Karewicz

Któż nie pamiętałby Brunnera z kultowego już serialu "Stawka większa niż życie". Przystojny, acz cyniczny oficer SS utkwił w pamięci widzów. Doskonały aktor po udziale w wojennym obrazie dostawał mnóstwo propozycji zawodowych. 89-letni Karewicz w dalszym ciągu jest aktywnie występującym aktorem. Niedawno mogliśmy oglądać go w kinowym hicie "Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć".

Karewicz EmilKapif

Karewicz EmilKapif

Katarzyna Chrzanowska. Katarzyna Chrzanowska. Screen z youtube.com

Ewa z "Adama i Ewy": Katarzyna Chrzanowska

"Adam i Ewa" to romantyczna telenowela z 2000 r. Katarzyna Chrzanowska wcieliła się w niej w rolę Ewy Werner, 36-latki w trudnym momencie życia: z jednej strony nieudane małżeństwo, a z drugiej możliwość nowego życia z przystojnym Adamem. Mnóstwo fanów śledziło losy romansu poukładanej i spokojnej urzędniczki bankowej i młodego gwiazdora reklamy. Katarzynę Chrzanowską mogliśmy oglądać także w gościnnych występach w "Samym życiu", zagrała też w "Pierwszej miłości". W 2002 r. aktorka przeżyła tragedię - jej mąż utopił się podczas wakacji w Grecji. Rok wcześniej w wypadku samochodowym zginął jej przyjaciel i serialowy Adam - Waldemar Goszcz. Dziś Katarzyna Chrzanowska ma 49 lat i mieszka we Francji, jednak często wpada do Polski.

Chrzanowska KatarzynaKAPIF.PL/KAPIF

Alina Janowska. Alina Janowska. Screen z youtube.com

Irena Kamińska z "Wojny domowej": Alina Janowska

W kultowym serialu z lat 60. "Wojna domowa" Alina Janowska wcieliła się w postać tolerancyjnej Ireny Kamińskiej wychowującej Anulę. Rodzice dziewczyny właśnie się rozwiedli i Anula sprawia pełne kłopoty wychowawcze.

Alina Janowska przez wiele lat była aktywna zawodowo, widzowie z pewnością pamiętają ją też z roli serialu "Złotopolscy" czy "Plebania". Dziś aktorka ma 89 lat.

01.11.2011 WARSZAWA , POWAZKI WARSZAWSKIE , AKTORKA ALINA JANOWSKA PODCZAS KWESTY W DNIU SWIETA ZMARLYCH .  FOT. SLAWOMIR KAMINSKI / AGENCJA GAZETAfot. Agencja Gazeta

Stefan Karwowski z "Czterdziestolatka": Andrzej Kopiczyński

W latach 70. niemal cała Polska żyła przygodami "Czterdziestolatka". Chyba każdy zna też kultową już piosenkę z tego serialu - "Czterdzieści lat minęło". W tytułową rolę Stefana Karwowskiego wcielił się Andrzej Kopiczyński. Aktor z przekonująca grał inżyniera zmagającego się z kryzysem wieku średniego, którego nęci pokusa romansu, ma kompleksy z powodu utraty włosów i jako budowniczy Trasy Łazienkowskiej jest dumny z dotychczasowych osiągnięć. W postaci Karwowskiego wielu znalazło swoje własne odbicie. W latach 90. serial doczekał się kontynuacji: "Czterdziestolatek. 20 lat później".

Aktor przez wiele lat wciąż grał w filach, występował także w serialu "Lokatorzy". Dziś Andrzej Kopiczyński ma 78 lat.

Kopiczynski AndrzejKapif

Anna Seniuk. Anna Seniuk. Screen z youtube.com

Madzia Karwowska z "Czterdziestolatka": Anna Seniuk

W żonę czterdziestolatka wcieliła się Anna Seniuk. Nikt tak nie robił awantur, ale też nikt tak nie okazywał oddania mężowi, jak Madzia Karwowska. Aktorka do dzisiaj występuje w filmach, prowadzi także Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego. Syn Seniuk, Grzegorza Małecki także został aktorem, widzowie znają go m.in. z roli w "M jak miłość". Parę dni demu Seniuk pojawiła się na rozdaniu nagród teatralnych - Feliksów Warszawskich. Aktorka ma 70 lat.

Feliksy Warszawskie, Hotel Polonia, 29.10.2012, fot. WBF/ Piotr Podlewskiwbf

 

21.05.2012 SOPOT, SPOTKANIE Z AKTORAMI ANNA SENIUK I WOJCIECHEM PSZONIAKIEM  PODCZAS FESTIWALU DWA TEATRY. FOT. DOMINIK SADOWSKI / AGENCJA GAZETA  SLOWA KLUCZOWE:DWA TEATRY WOJCIECH PSZONIAK ANNA SENIUKFot. Dominik Sadowski / Agencja Gazeta

Agnieszka Robótka-Michalska. Agnieszka Robótka-Michalska. Screen z youtube.com

Ewa Glinicka z "W labiryncie": Agnieszka Robótka-Michalska

Agnieszka Robótka-Michalska wcieliła się w rolę młodej pracownicy Instytutu Farmakologii Klinicznej w kultowym serialu "W labiryncie", emitowanym na początku lat 90. Serial cieszył się wtedy niebywałą popularnością, a telewidzowie z zapartym tchem śledzili intrygi miłosne pracowników Instytutu. Bohaterkę serialu spotkała prawdziwa tragedia: zmarł jej narzeczony, a wkrótce dowiedziała się, że nosi jego dziecko. Jednak i ją spotka w końcu szczęście: bohaterka poznaje Pawła Hanisza, w którym się zakocha i to on stanie się dla jej dziecka prawdziwym ojcem. Agnieszka Robótka-Michalska zagrała w kilku filmach i serialach, m.in. w "Samym życiu" czy "Klanie". W tym roku kończy 48 lat, jest mężatką, ma syna Antoniego.

N.z Agnieszka Robotka-Michalska w serialu Labirynt Ewa Glinicka. Nagranie programu TVN " Dzien Dobry TVN " 15.04.2007 fot. Krzysztof Jarosz/ForumFORUM/Krzysztof Jarosz