Ślub z kuzynem, narkotyki, zmagania z wagą. Jak dziś wygląda aktorka ze słynnej komedii "I kto to mówi"

Ma 61 lat i przeżywa drugą młodość. Kirstie Alley właśnie występuje w amerykańskiej edycji "Tańca z gwiazdami" i twierdzi, że nigdy nie czuła się lepiej i nigdy nie była szczęśliwsza. Bo bywało różnie... Poznaj historię aktorki.
Kirstie Alley. Kirstie Alley. Screen z youtube.com

Początki kariery

Kirstie Alley zaczynała jako dekoratorka wnętrz. Pod koniec lat 70. przeniosła się z rodzinnego Kansas do Los Angeles, gdzie chciała rozwijać swoją karierę. Wzięła też udział w dwóch teleturniejach: "Match Game" i "Password Plus". Mniej więcej w tym czasie Kirstie uzależniła się od kokainy. Po odwyku zdecydowała, że chce zostać aktorką.

Kirstie AlleyScreen z youtube.com

Zadebiutowała w 1982 roku w filmie "Star Trek II: Powrót Khana". Z otrzymaniem roli wiąże się smutna historia. Kilka dni przed tym, gdy dowiedziała się, że zagra w filmie, jej rodzice mieli poważny wypadek samochodowy - mama zmarła, a tata był w ciężkim stanie, na szczęście przeżył.

Kirstie Alley, Ted Danson. Kirstie Alley, Ted Danson. AP

Sukcesy

Kariera Kirstie zaczęła się rozkręcać. Zagrała m.in. w kostiumowym serialu "Północ Południe", w "Statku miłości" czy w "Runaway". Prawdziwy sukces przyniosła jej jednak rola w bardzo popularnym serialu komediowym, "Zdrówko". Grała w nim w latach 1987-1993. W 1991 roku zdobyła Złoty Glob oraz Emmy dla najlepszej aktorki w serialu komediowym.

Kirstie AlleyAP

Ale Kirstie odnajduje się nie tylko w komediach. Drugą nagrodę Emmy otrzymała za główną rolę w dramacie "David's mother", w którym zagrała matkę autystycznego chłopca.

Kirstie Alleymat. dystrybutora

W latach 1997-2000 grała główną rolę w dobrze przyjętym serialu komediowym "Szafa Weroniki". W 2005 roku stworzyła luźno oparty na swoim życiu serial, "Fat Actress". Nakręcono jednak tylko jeden sezon (7 odcinków). Od tego czasu rzadko pojawia się na ekranach.

Kirstie Alley i John Travolta w Kirstie Alley i John Travolta w "I kto to mówi". Kadr z filmu

"I kto to mówi"

To był hit! W 1989 roku Kirstie Alley zagrała ze swoim przyjacielem, Johnem Travoltą, w komedii "I kto to mówi". Mimo nie najlepszych recenzji, film odniósł wielki sukces na całym świecie. Kirstie zagrała Mollie Jensen, która ma romans ze swoim żonatym szefem. Gdy zachodzi w ciążę, kochanek nie jest chętny do pomocy. Travolta zagrał Jamesa Ubriacco, taksówkarza, który zawiózł Mollie do szpitala w dniu porodu. Jesteśmy przekonani, że większość z Was wie, co było dalej. Nie zapominajmy też o Bruce'ie Willisie, który genialnie podkładał głos małego Mikeya. Nakręcono jeszcze dwie części przebojowej komedii - w 1990 i 1993 roku.

Kirstie Alley, John Travolta, I kto to mówiKadr z filmu

Kirstie cały czas przyjaźni się z Johnem Travoltą i jego żoną, Kelly Preston. Wspierali ja w "Tańcu z gwiazdami". Oni również są scjentologami.

Kirstie Alley Kirstie Alley fot. Forum

Scjentologia

Kirstie Alley twierdzi, że to dzięki scjentologii wyszła z uzależnienia. Zażywała kokainę w latach 1976-1979.

Byłam dobrą dekoratorką, ale wciągnęłam wszystkie moje zyski - powiedziała w wywiadzie dla People.

W 1979 roku przeszła przez stworzony przez scjentologów program odwykowy - Narconon. Po tym kontynuowała "trening" scjentologiczny. W 2007 roku osiągnęła OT VII - wysoki duchowy stan (oficjalnie jest 8 takich poziomów). W tym samym roku dała kościołowi scjentologicznemu 5 milionów dolarów. Kirstie jest bardzo aktywną członkinią sekty. W tym roku było o niej głośno - pojawiły się plotki, że chce wprowadzić do sekty Roberta Pattinsona, który jest jej bliskim sąsiadem. Z rzekomych planów nic nie wyszło.

Actor Robert Pattinson gestures as he arrives for a fan event for the final chapter of the Twilight Saga "Breaking Dawn Part 2"  in Sydney, Australia, Monday, Oct. 22, 2012. (AP Photo/Rob Griffith)Fot. AP

Kirstie Alley. Kirstie Alley. AP/Matt Sayles

Kłopoty z wagą

Kirstie od lat zmaga się z efektem jojo. Gdy tylko traciła zbędne kilogramy, wracały po kilku miesiącach. Jej zmagania z wagą zostały dobrze udokumentowane. Tabloidy rozpisywały się o tym, jak przytyła. W 2005 roku stworzyła serial na podstawie swojego życia i zmagań z wagą, "Fat Actress". W 2006 roku pokazała rezultaty swojej diety u królowej talk show, Oprah. Wyszła wtedy w bikini, czego, teraz przyznaje, że żałuje.

Kirstie Alley, OprahScreen z youtube.com

Spadek wagi nie utrzymał się długo, Kirstie znowu zaczęła tyć. Zmieniło się to w marcu 2010 roku.Aktorka stworzyła wtedy Organic Liaison - plan zdrowego odchudzania, oparty na diecie organicznej. Ale prawdziwe efekty tej diety zaczęły być widoczne, gdy na początku 2011 roku połączyła ją z intensywnymi treningami do amerykańskiego "Tańca z gwiazdami". We wrześniu ogłosiła, że schudła 45 kilogramów.

Kirstie Alley arrives at her TriBeCa residence.  Pictured: Kirstie AlleyFot. Eastnews

Kirstie Alley, Maks Chmerkovskiy. Kirstie Alley, Maks Chmerkovskiy. Screen z youtube.com

Dancing withe the Stars

Gdy w lutym 2011 roku ogłoszono, że Kirstie weźmie udział w 12. edycji "Tańca z gwiazdami", nikt nie miał wielkich oczekiwań. Bo jak może zatańczyć 60-latka z dużą nadwagą. A właśnie świetnie! Kirstie zaskoczyła wszystkich. Pierwsza cha-cha spotkała się z rewelacyjnym przyjęciem.

Komediowy talent Kirstie się przydał. Ona i jej partner, Maks Chmerkovskiy, jeden z najprzystojniejszych tancerzy "TzG", szybko stali się ulubieńcami publiczności. Zajęli drugie miejsce.

Kirstie Alley, Maks ChmerkovskiyTwitter

Aktorka pokochała taniec i nie przestała go trenować nawet po zakończeniu show. A obecnie bierze udział w "Dancing with the Stars All-Stars", w którym mierzą się najlepsze pary z 14 edycji. I naprawdę dobrze jej idzie.

Kirstie Alley i Parker Stevenson. Kirstie Alley i Parker Stevenson. AP

Życie prywatne

Pierwszym mężem Kirstie Alley był jej daleki kuzyn, którego poznała jeszcze w szkole średniej. Wzięli ślub w 1970 roku, ale po 7 latach się rozwiedli. 22 grudnia 1983 roku jej drugim mężem został aktor Parker Stevenson, znany m,in. ze "Słonecznego Patrolu".

Poderwałam go w barze. Zobaczyłam go i powiedziała do mojej przyjaciółki: "Dla niego mogłabym umrzeć" - wyznała w People.

W 1992 roku Kirstie poroniła i powiedziano jej, że już nigdy może nie móc zajść w ciążę. W tym samy roku para adoptowała syna Williama True, a 2 lata później córkę, Lillie Price.

Kirstie Alley

Małżeństwo nie przetrwało - rozwiedli się w 1997 roku. W wyniku ugody rozwodowej zapłaciła Stevensonowi 6 milionów dolarów. Krótko po rozstaniu z mężem zaczęła spotykać się z aktorem Jamesem Wilderem. Obecnie nie jest z nikim związana.

 

Kirstie Alley, James WilderAP

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.