Jak Richardson poznała swojego pierwszego męża? Mieszkała ze swoim chłopakiem u niego i jego żony!

Zawiłe miłosne losy dziennikarki.
Monika Richardson. Monika Richardson. Kapif

Pierwsze małżeństwo

Monika Richardson dziś jest w szczęśliwym związku ze Zbyszkiem Zamachowski, o czym chętnie informuje nas na każdym kroku. Monika i Zbyszek zaczęli spotykać się jeszcze zanim aktor otrzymał rozwód, a Monika do dziś jest oficjalnie żoną swojego drugiego męża.

Jak się okazuje podobny początek miało też jej pierwsze małżeństwo, z Amerykaninem mieszkającym w Anglii, 14 lat od niej starszym Rickiem Richardsonem. Prezenterka poznała go, gdy pojechała do Londynu ze swoim ówczesnym chłopakiem. Opisuje to w swojej książce "Pożegnanie z Anglią". W 1990 roku Richardson studiowała iberystykę na Uniwersytecie Warszawskim i spotykała się z Przemkiem, chłopakiem, którego poznała w liceum na olimpiadzie z języka angielskiego. Przemek pochodził ze Zgorzelca, gdzie się uczył, więc był to związek na odległość.

W 1990 roku razem wyjechaliśmy do Londynu do szkoły językowej na 2 letnie miesiące. W Londynie mieszkaliśmy z Przemkiem u naszego nauczyciela Ricka Richardsona i jego żony. On był Amerykaninem z Południa, a ona najprawdziwszą angielską arystokratką - pisze w książce Richardson.

Rick mieszkał od 10 lat w Anglii, był dziennikarzem, nauczycielem i pracował jako wolny strzelec.

 Monika Richardson

Monika Richardson. Monika Richardson. KAPIF

Początki związku

Richardson i Przemek po dwóch miesiącach wrócili do Polski. Dziennikarka sporo podróżowała. W 1992 roku mieszkała w Hiszpanii. W ciągu tych dwóch lat nadal utrzymywała kontakt ze swoim nauczycielem.

Od czasu wyjazdu do szkoły językowej przyjaźniliśmy się z Rickiem Richardsonem. Tymczasem jego praca w Zjednoczonym Królestwie nie szła najlepiej, jak bywa z dziennikarzami, którzy pracują na zasadzie wolnego strzelca. Rick był wtedy w separacji z żoną, mieszkał u swojego przyjaciela Ruperta w pięknej dzielnicy Londynu, na Regent Street, niedaleko Camden. Mieszkał tam kątem, a ja dołączyłam do tego towarzystwa - czytamy w "Pożegnaniu z Anglią".

Richardson nie tłumaczy, dlaczego z Hiszpanii przeniosła się do Londynu i dlaczego zamieszkała u byłego nauczyciela.

n/z Monika Richardson    Nagranie programu Telewizji Polskiej TVP2 "Pytanie na sniadanie"    19.09.12 Warszawa    Maciej Biedrzycki/FORUM    Forum

Monika Richardson. Monika Richardson. Kapif

Życie w Polsce

W Londynie Monika Richardson była na chwilę. Musiała wrócić do Warszawy na studia.

Rick postanowił wtedy przyjechać ze mną do Polski - pisze.

Richardson mieszkała z przyjaciółką na Nowolipkach, a 14 lat starszy Rick wprowadził się do nich. Nie podobało się to ani rodzinie dziennikarki, ani jej współlokatorki. Wyprowadzili się więc i wynajęli mieszkanie na Mokotowskiej. W 1995 roku Richardson się obroniła. Wtedy też para wzięła ślub. Trzy lata później się rozwiedli. Okazuje się, że dziennikarka znała już wtedy Jamiego Malcolma, swojego przyszłego drugiego męża.

Ponieważ rozwiedliśmy się w 1998 roku, gdy już znałam Jamiego, właściwie nie miałam przerwy w porozumiewaniu się po angielsku. To nie było zaplanowane, ale tak wyszło - czytamy w "Pożegnaniu z Anglią".

 Monika Richardson KAPIF

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.